Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu V5505 - podswietlenie ekranu i wyl. sie laptopa

25 Lip 2010 13:09 3244 7
  • Poziom 10  
    mam problem z laptopem gdyz ekran mi miga (czasem jest podswietlony czasem gasnie) i jedynie pod pewnym katem nachylenia ekranu jest obraz a tak to albo jest zaciemniony albo miga.. przypuszczam ze jest to wina tasmy ktora nie styka do konca i poradzono mi zdjecie klapy z ekranu i docisniecie kabelka/tasmy ale niestety nie wiem jak otworzyc laptopa by ogolnie nie polamac wszystkiego.. jest gdzies jakas instrukcja albo jakies rady jak otworzyc by nie polamac za bardzo zatrzaskow ?.. jak cos sie porysuje czy cos to by nic nie szkodzilo grunt zeby laptop byl jako tako caly..

drugi problem mam z tym ze laptop wylacza mi sie mniejwiecej po 10min. po odlaczeniu go od ladowania.. niewiem czy jest to wina baterii bo bateria pisze ze jest w 100% i wmiare normalnie spada a po jakims czasie sie wylacza i wlaczyc sie da jedynie po podlaczeniu do zasilania.. bateria pokazuje ze jest naladowana dlatego niewiem czy jest to kwestia baterii (czyli wymiany baterii by znow bylo dobrze..) ?

bede wdzieczny za pomoc..
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Nie mogę znaleźć nigdzie instrukcji rozkładania tego laptopa, ale w pozostałych FSC, które rozkładałem (v3515, v3505, li1718, li1720) wyglądało to mniej więcej podobnie, więc może i Tobie się ta wiedza przyda.

W wymienionych przeze mnie na początku otwierałem dolną klapkę i odłączałem anteny od WiFi. Wtedy odchylałem matrycę do pozycji jak najbardziej otwartej i żeby ściągnąć listwę maskującą nad klawiaturą podważałem ją z prawej lub lewej strony (przy krawędzi komputera). Cała listwa jest na zatrzaskach, więc trzeba użyć jakiejś siły, ale nie przesadź :)

Wtedy pozostaje zdjąć klawiaturę, wyciągnąć kabelki anten WiFi, odpiąć tasiemkę matrycy i po wykręceniu śrub mocujących zawiasy (również od spodu, nie tylko te widoczne po zdjęciu listwy) można całą pokrywę wyjąć.

A żeby dostać się do matrycy to już też prosta sprawa. Wystarczy wykręcić śruby na obwodzie ramki matrycy (pod zaślepkami). Ramka jest również na zaczepach, więc trzeba ją podważyć w którymś miejscu i po obwodzie pojechać dalej. Nie warto przesadzać z siłą, bo ramkę wcale nie tak trudno złamać.

Co do wyłączania się laptopa to obstawiam, że bateria ma dosyć ;)
    Powodzenia :)
  • Poziom 12  
    Witam.
    Sprawdź taśmy od matrycy. Najlepiej na rozebranym laptopie, wyjmij matryce z zawiasów i wtedy sprawdź czy obraz będzie skakał. Co do wyłączania jeśli to nie bateria to możliwe że się przegrzewa CPU. Sprawdź temp. po uruchomieniu jakimś programem polecam SpeedFan.
  • Poziom 10  
    Szatanki, mam do Ciebie prośbe, mogłbys zrobic fotke jednego elementu na płycie głownej albo poprostu zczytac oznaczenie (zamieszczam zdjecie swojej płyty, zaznaczylem elementy które mnie interesują), mam takiego samego laptopa (u mnie tej czesci nie ma, została wylutowana jak nie zgodzilem sie na drakońskie ceny serwisu, komputer został mi zwrocony bez tego elementu) i jakos nie moge znalezc dokladniejszych zdjec a na internecie ciezko cos dorwac.
    Fujitsu V5505 - podswietlenie ekranu i wyl. sie laptopa
    Bede wdzięczny, pozdro
  • Poziom 10  
    jest tam jakis szescianik z napisem 1RO 722 CO3 .. jesli chcesz moge zrobic fotke choc musialbym poszukac aparatu i kabla jakiegos a bym mi to troche zajelo.. daj znac czy wystarczy to info czy cos jeszcze powiedziec czy fotke..

pozdrawiam.. niebawem zrobie to co mowiliscie i mam nadzieje ze bedzie dzialac :)..

PS. cos tam zlamalem malego ale nic istotnego (nie widac i wszystko dziala) a ekran juz nie mruga.. mam nadzieje ze to na stale a nie tylko na krotki czas.. pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)..
  • Poziom 10  
    Prosilbym o zdjecie, jak to nie bedzie problemem, chcialbym juz miec sprawnego kompa, dzieki ze sie odezwaleś i czekam na zdjecie :D
  • Poziom 10  
    Witam, niestety to inna płyta głowna, nawet nie ma takiego elementu, ale dzieki za pdfa, czekam, moze szatanki zrobi ta fotke