Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony M8800 4V preout, aktywny filtrHP i BA TL-X407 z 1V in

25 Lip 2010 13:43 949 6
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam w aucie radio Sony M8800 które posiada 4V preout. Zaprojektowałem filtr IIpoz. Butterwortha HP od 3kHz w programie FilterPro i zasymulowałem w Circuit Sim. Jednak mam dwa problemy:

Wzmacniacz to BA TL-X407 i jego wejście niskopoziomowe jest 0-1V. Wcześniej był bezpośrednio podpięty do radia i trzeba było dobrze poustawiać ale grało ok. Czy zrobić filtr tak aby redukował napięcie z 4V na 1V? Jeżeli tak to jak to osiągnąć?

Niewiem jaki opamp zastosować do filtra (na forum piszą o TL074,74,81), i jak go podłączyć wg. schematu filtra zamiast "trójkącika". Wiem że +/- IN, +/- Vcc ale resztę pinów już nie wiem...

Proszę o pomoc...
  • Moderator CarAudio
    Po co takie kombinacje?
  • Poziom 12  
    Tzn. jakie? Mam radio, mam wzmacniacz, i 2 z 4ech jego kanałów używam do zasilania 4ech wysokotonowych głośników. Były one podpięte szeregowo z kond. (fabrycznie) i grają do kitu, więc robię aktywny filtr high-pass. Proszę o pomoc przede wszystkim w tym zagadnieniu (jaki opamp i jak podłączyć), przy okazji zapytałem co z tym preout'em 4V kiedy wzmacniacz obsługuje do 1V. Dalej proszę o pomoc
  • Moderator CarAudio
    Daj pasywną zwrotkę 2 rzędu i po sprawie , a co do niedopasowania napięciowego, to się nie przejmuj . Najwyżej wcześniej wysterujesz wzmacniacz i tyle .

PS: dziwny ten wzmacniacz , bo nawet 20 letnie klocki miały 2V , a tu 1V? Nie pomyliłeś się czasem?
  • Poziom 12  
    W specyfikacji pisze (http://audiosklep.pl/blow-adrenaline-tl-x407-1000w-p-1467.html) jest wejście wysokopoziomowe 1V-4V ale opór 100ohm i myślę że lepiej radia tam nie podłączać żeby nie spalić albo coś.

Proszę o pomoc jak się podstawia fizycznie opamp zamiast trójkąta na schemacie i jaki model wykorzystać. Proszę, wystarczy prosty rysunek jak takie coś ma wyglądać po złożeniu i opisik ;/

Nie chcę pasywnej zwrotnicy. Chcę zrobić aktywną (przede wszystkim nauczyć się jak się je robi), czemu tak się Pan upiera przy pasywnej ;/
  • Moderator CarAudio
    Dlaczego? Bo to gra lepiej ! Dobra aktywka to procesor, a nie pokrętła analogowe w aktywnej zwrotnicy (często nazywanej szumofon) .
    Co do schematu , to nie pomogę , bo się na tym nie znam .

PS: słuchaj te 1V to jest naprawdę podejrzane ... wygląda na czeski błąd i powinno być chyba 4V . Sklepy internetowe to nie jest dobre źródło informacji , bo przepisują jak leci bez zastanowienia i czasem z błedami .
  • Poziom 12  
    W porządku, zostawmy już ten 1V ;p W filtrze nie chcę stosować pokręteł tylko rezystorki 1% i jakieś lepsze kondziorki, w miarę opampa i chcę żeby mi wysokotonówki ładnie grały. Proszę o pomoc w poskładaniu, filtr mam obliczony tylko jak podłączyć opampa żeby to działało... pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie!!!