Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.6 16V brak mocy obroty 2000-3000

25 Lip 2010 14:21 12716 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z moją renatą, zaświeciła się wpierw kontrolka system przeciwdziałania zanieczyszczeniom (taki prostokącik z kółkiem na górze), następnie samochód normalnie odpalał prowadził się jak zawsze lecz po paru kilometrach zaświeciły się kontrolki od świec żarowych (taka spirala i nad nią zygzaki w prostokącie)a nadmieniam że to benzynka i w tym momencie silnik stracił moc a obroty skaczą od 2 do 3 tys. nie zawsze się to powtarza ale na ta chwile prawie cały czas. Samochód kupiłem z prawie pustym bakiem paliwo wystarczyło tylko na odpalenie i jazdę próbną następnie po zatankowaniu wystąpił ten problem, piszę to bo może bo może to ważne , może zassał jakieś śmieci z baku ?? czy jest to możliwe?? Może wy pomożecie w tej kwestii ... dzięki z góry !!!
  • Poziom 9  
    Za dużo to nie pomogłeś do tego doszedłem bez forum ale dzięki za dobre chęci. Samochód stoi za granica tam gdzie go kupiłem podpięcie pod kompa tylko w salonie. Może ktoś ma jakiś inny pomysł , lub zdarzyła mu się podobna rzecz dzięki za każdą informacje...
  • Użytkownik obserwowany
    Laguna ma filtr paliwa.
    Gdzie jesteś?

Zatankuj z 30l i zobaczysz czy mu przejdzie.
  • Poziom 9  
    Anglia. Dziś jeździła normalnie do puki nie przekroczyła 5000 obrotów jak by się otworzyła 2 przepustnica i padłą wibracje 2-3 tys. i znów to samo. ale sprawdzę zatankuję do pełna i zobaczymy dzięki !!!

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i jak ją chciałem przepalić wczoraj to po prze gazowaniu pojawiły się ponownie kontrolki, prawdopodobnie nie uniknę salonu , ale spróbuje z tym paliwem a nuż się uda i to będzie to. Pozdr.
  • Poziom 17  
    Jeżeli ma elektroniczną przepustnicę to obstawiam jej defekt-falujące obroty 2000-3000obr. oraz brak reakcji na pedał gazu to tryb awaryjny przepustnicy(może być problem np.z potencjometrem przepustnicy-w starszych lagunach II padały)
  • Poziom 9  
    Witam i dzieki za odpowiedz!!!
    Na kompie wyszlo ze pedal gazu, lecz myslimy ze chyba przepustnica, bo przy pedale juz ktos grzebal sa slady widoczne jakiegos lutowania.

Dodano po 1 [minuty]:

no chyba ze faktycznie padel gazu a robota poprzednia byla z partolona

Dodano po 2 [minuty]:

aha blad wyskoczyl nr: 257

Dodano po 57 [sekundy]:

czy jak bede chcial wymienic pedal moze byc z diesla czy musi byc ten sam model i ten sam numer co jest na pedale gazu??
  • Poziom 9  
    Witam .
    Mam problem ze swoją Laguną II 1.6 mianowicie włącza mi się tryb awaryjny i obroty falują od 2tyś - 3 tyś . Wymieniłem już pedał gazu jak i przepustnice , byłem też na diagnostyce już kolejny raz ale nie wykrywa żadnych błędów . Ma ktoś jakiś pomysł co może być jeszcze nie tak .??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dusium napisał:
    byłem też na diagnostyce już kolejny raz ale nie wykrywa żadnych błędów

Popatrz, jaki pech... Nie byłeś na diagnostyce tylko u czytacza błędów. Jechać na diagnostykę, do kogoś kto ma pojęcie. Wróżki forumowe jeszcze na urlopie.
  • Użytkownik usunął konto