Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.6 16V brak mocy obroty 2000-3000

25 Jul 2010 14:21 13481 9
  • Level 9  
    Witam,
    mam problem z moją renatą, zaświeciła się wpierw kontrolka system przeciwdziałania zanieczyszczeniom (taki prostokącik z kółkiem na górze), następnie samochód normalnie odpalał prowadził się jak zawsze lecz po paru kilometrach zaświeciły się kontrolki od świec żarowych (taka spirala i nad nią zygzaki w prostokącie)a nadmieniam że to benzynka i w tym momencie silnik stracił moc a obroty skaczą od 2 do 3 tys. nie zawsze się to powtarza ale na ta chwile prawie cały czas. Samochód kupiłem z prawie pustym bakiem paliwo wystarczyło tylko na odpalenie i jazdę próbną następnie po zatankowaniu wystąpił ten problem, piszę to bo może bo może to ważne , może zassał jakieś śmieci z baku ?? czy jest to możliwe?? Może wy pomożecie w tej kwestii ... dzięki z góry !!!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Za dużo to nie pomogłeś do tego doszedłem bez forum ale dzięki za dobre chęci. Samochód stoi za granica tam gdzie go kupiłem podpięcie pod kompa tylko w salonie. Może ktoś ma jakiś inny pomysł , lub zdarzyła mu się podobna rzecz dzięki za każdą informacje...
  • User under supervision
    Laguna ma filtr paliwa.
    Gdzie jesteś?

Zatankuj z 30l i zobaczysz czy mu przejdzie.
  • Level 9  
    Anglia. Dziś jeździła normalnie do puki nie przekroczyła 5000 obrotów jak by się otworzyła 2 przepustnica i padłą wibracje 2-3 tys. i znów to samo. ale sprawdzę zatankuję do pełna i zobaczymy dzięki !!!

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i jak ją chciałem przepalić wczoraj to po prze gazowaniu pojawiły się ponownie kontrolki, prawdopodobnie nie uniknę salonu , ale spróbuje z tym paliwem a nuż się uda i to będzie to. Pozdr.
  • Level 18  
    Jeżeli ma elektroniczną przepustnicę to obstawiam jej defekt-falujące obroty 2000-3000obr. oraz brak reakcji na pedał gazu to tryb awaryjny przepustnicy(może być problem np.z potencjometrem przepustnicy-w starszych lagunach II padały)
  • Level 9  
    Witam i dzieki za odpowiedz!!!
    Na kompie wyszlo ze pedal gazu, lecz myslimy ze chyba przepustnica, bo przy pedale juz ktos grzebal sa slady widoczne jakiegos lutowania.

Dodano po 1 [minuty]:

no chyba ze faktycznie padel gazu a robota poprzednia byla z partolona

Dodano po 2 [minuty]:

aha blad wyskoczyl nr: 257

Dodano po 57 [sekundy]:

czy jak bede chcial wymienic pedal moze byc z diesla czy musi byc ten sam model i ten sam numer co jest na pedale gazu??
  • Level 10  
    Witam .
    Mam problem ze swoją Laguną II 1.6 mianowicie włącza mi się tryb awaryjny i obroty falują od 2tyś - 3 tyś . Wymieniłem już pedał gazu jak i przepustnice , byłem też na diagnostyce już kolejny raz ale nie wykrywa żadnych błędów . Ma ktoś jakiś pomysł co może być jeszcze nie tak .??
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Dusium wrote:
    byłem też na diagnostyce już kolejny raz ale nie wykrywa żadnych błędów

Popatrz, jaki pech... Nie byłeś na diagnostyce tylko u czytacza błędów. Jechać na diagnostykę, do kogoś kto ma pojęcie. Wróżki forumowe jeszcze na urlopie.
  • User removed account