Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V 40 TD kłopoty z wyłączeniem silnika

25 Lip 2010 17:50 1958 2
  • Poziom 9  
    Witam! od paru dni, w upałach zdarza mi sie po krótkiej jeżdzie gdy wyłączam silnik, słychać przedłużone do paru sekund gaszenie silnika.Zdarzyło się też , że po krótkiej jeżdzie pompa nie miala odciętego zasilania i silnik na jałowych obrotach pracował jeszcze na postoju parę minut. Można by wymienić elektrozawór, ale jest ukryty za pompą i nie wydaje sie rzeczą latwą(zdaje się - bez demontażu rozrządu..??!) nie mozna dostać się doń... Czy wymiana ewentualna elektrozaworu pociaga tu za soba taki skomplikowany demontaż i koszty?
    Volvo V 40 TD 1997 r , od 2001 r w moim uzytkowaniu, 202 tys.km.Wymieniony parę dni temu filtr paliwa.gdy silnik zgasł mi w czasie jazdy w upalny dzień.Czy mozna komputerem sprawdzić dzialanie elektrozaworu?
  • Poziom 19  
    Można chyba podejrzewać, że zawór stopu szwankuje. Silniki TD nie da się diagnozować, nie steruje nimi żaden komputer.
  • Poziom 9  
    Witam, oczywiście zaczęło sie od padnięcia elektrozaworu Stop na pompie wtryskowej. Mechanik - pompiarz zrobił to w pare godzin- skasował mnie odpowiednio ...Nie ma lekko: po dwóch dniach zamknął sie kolejny elektrozawór -ustawiacza kata wtrysku(zatarł się): kolejny niemały wydatek.Znowu wymiana (we własnym zakresie). Ale licho nie spi: w nastepnych dniach stwardniały węże od układu chłodzenia: pospieszne domysły- uszczelka pod głowicą?? decyduję sie na robotę - mechanik po zdjeciu i sprawdzeniu wyrokuje : peknieta głowica.. Nic to trzerba załozyć nową(inną). Na temat doboru nowej pompy Vacum mógłbym napisać prace doktorska. Ale dzieki zyczliwym forumowiczom z V40 pompę dostałem. Po m-cu stania rozłozonego na "łopatki auta" padł akumulator.Ale to betka.. Wreszcie auto może fruwać. Te koleiny losu dały mi niezłe doswiadczenia w tematach j.w. A rózni mechanicy tylko dybią na takie potkniecia- uwazać komu i w jakiej formie zostawia sie auto!Tu nadal tundra etyczna~~tajga moralna..
    Dziekuje za uwagę, za pomoc.