Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie elektrozaworu do Integry

dom-i 25 Lip 2010 17:52 1580 1
  • Pomocny post
    #2 06 Sie 2010 19:59
    navi28
    Poziom 9  

Nie wiem czy pomogę, ale wydaje mi sie ze zasada działania będzie podobna.
    Podobnie zrobiłem w Integrze64 do sterowania oświetleniem w pomieszczeniach.
    U mnie po wykryciu przez czujkę naruszenia, uruchamiam wyjście modułu który po kolei odpala mi oświetlenie na korytarzu 220V, u mnie zrobiłem włączenie na czas,
    ale to co mi się w tych systemahc podoba to nieogranizone możliwości, więc również może się wyłączyć tak uruchomione oświetelnie po czasie na naruszenie czujki..

O ile dobrze odczytałem kartę katalogową z Twojego linku zasilanie tym zaworem wynosi 14,5 - 25 V. W tym celu proponuję wykorzystać moduł przekaźnikowy np AWZ508 - podpina się pod OUT wysokoprądowy w Integrze.

Nie wiem do czego będziesz chciał to zastosować, ale zakładam ze np do podlewania trawnika ;) Potrzebna będzie "coś w stylu czujka ;)" np czujka wilgotności gleby, co da sygnał pod Zkę w Integrze, potem trzeba wybrac typ reakcji, uruchomiający OUT - nasz przekaźnik - podaje napiecie do elektrozaworu - uruchomienie.
    I potem sygnał z "czegoś" na powrocie co spowoduje odłączenie przekaźnika i wyłączenie elektrozaworu.

Nie jestem elektrotechnikomonterem systemów alarmowych jak nie trudno się domyśleć, więc sorki ze tak łopatologicznie ;)

Mam nadzieję że pomogłem.

0