Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dobrać panel climatronika do nowej instalacji

sojkis 25 Lip 2010 20:39 1211 2
  • #1 25 Lip 2010 20:39
    sojkis
    Poziom 10  

witam
    jestem po częściowej przeróbce klimy manualnej na cilmatronik w passacie b5 fl z 2001r. 1,9tdi kombi i mam problemy z:

Mam problemy z:
    1)3 błędy: 779, 1296 i 792 (to wiem, bo brak gazu)
    2)brak podświetlania climatronika
    3)czujnik temperatury pokazuje wartość z czujnika od tego z pod filtra (ale to chyba jest wina braku sygnału z czujnika zewnętrznego)
    4)doborem odpowiedniego panelu bo podobno do passat b5 fl jest inny (mój ma numer: nr climatronika 3B1 907 044 B 5HB 007 617-10 27/99 pochodzi z passata b5 z 1999r.)
    5)brakiem sygnału z przekręconej stacyjki (sporadycznie wyskakuje taki błąd przy teście klimy

0 2
  • #2 25 Lip 2010 21:54
    mabos1
    Poziom 18  

Sam przerabiałeś te klime czy dałeś komus do roboty?
    Miałeś jakąś dokumentacje schematy, czy na "pałę" podłączałeś?
    generalnie jeśłi podłączyłbyś wszystko jak w dokumentacji i panel zakodował na passata to powinno wszystko ruszyc.

0
  • #3 25 Lip 2010 22:17
    sojkis
    Poziom 10  

witam
    kupiłem nagrzewnicę i instalację nr 1 (na allegro), jak się później okazało instalacja nie była do mojego samochodu bo z passat b5, a nie b5 fl. Kupiłem drugi raz instalację na allegro z 2002r. po podłączeniu nie dało się uruchomić i zdiagnozować przez vag-com silnika. Klimatyzacja działała jak wyżej. Postanowiłem rozebrać dwie instalacje i zrobić jedną i to mi się udało doszedłem do tego miejsca że wszystkie elementy w samochodzie działały jak przed montażem (czyli nic nie zepsułem), a dodatkowe działa klima jak wyżej. Z tego co wyczytałem na necie to za moje problemy chyba jest odpowiedzialny panel climatronika bo ma końcówkę A (pochodzi z 1999r. gdzie chyba nie było CAN) a mam mieć J (na CAN - bo informację tą podobno bierze z modułu silnika i faktycznie przewody idą do licznika). Przewodu od świateł czyli biało niebieskiego nie było do podłączenia jak w większości urządzeń w tym passacie.

Moje pytanie czy moduł z 1999r. jest na CAN i czy to co wyżej napisałem może być prawdą (chodzi o panele climatronika). Jakie ma być kodowanie do passat b5 fl z 2001r. 1,9tdi 105km niebieski, skrzynia manual, kierownica po lewej stronie

0