Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa nie chce sie wylaczyc

25 Lip 2010 21:15 5993 4
  • Poziom 1  
    witam!
    mam problem z pompa do wody i/lub z hydroforem. od razu przepraszam za malo fachowy jezyk jednak nie za bardzo sie na tym znam.

pompa kiedy napompuje juz wode do hydroforu nei chce sie wylaczyc, 'krztusi sie', wylacza doslownie na sekunde a nastepnie znow sie wlacza i znow sekunda przerwy i tak przez caly czas. kiedy na te chwile wylacza sie to widze ze wskazowka ktora pokazuje cisnienie wody (jak sadze w hydroforze) znacznie spada i gdy pompa znow sie wlaczy to od razu sie podnosi. dopompowuje poduszke powietrzna w hydroforze jednak to pomaga na 2 tygodnie, potem problem znow sie pojawia. boje sie ze pompa w koncu sie popsuje od tak czestego wlaczania sie.

innym problemem jest to ze nawet kiedy popma nie krztusi sie (te 2 tygodnie po dopompowaniu poduszki powietrznej) to zeby napelnic np zbiornik wody ubikacji wlacza sie 3-4 razy.

hydraulik przyszedl i bezradnie rozlozyl rece. stwierdzil ze membrana w hydroforze nie jest peknieta (odkrecil zaworek hydroforu i powiedzial ze jesli zamiast powietrza poleci woda to znaczy ze jest dziura. tak sie nie stalo). odkrecil rurke doprowadzajaca wode do hydroforu i stwierdzil ze nie jest zapchana.

bardzo prosze o rade co z tym fantem zrobic!

pozdrawiam

Na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego. Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. Zdanie zaczyna się wielką literą. Znaki diakrytyczne /ogonki/ są integralną częścią naszego języka-> popraw ten post (oraz tytuł), to jest forum techniczne a nie pogawędka na GG.
    [Akrzy]
  • Poziom 26  
    To jest nowa/używana pompa? Ma tak od nowości? Pracowała w tym samym układzie już wcześniej i było ok? Jeśli często się załącza to jest za mała poduszka powietrzna albo histereza na wyłączniku ciśnieniowym jest za mała. W jaki sposób dopompowujesz powietrze?
  • Poziom 21  
    Witam.
    Skoro po napompowaniu powietrza przez jakiś czas jest dobrze
    to znaczy, że masz nieszczelny hydrofor i powietrze ucieka.
    Taka praca pompy jak opisujesz to efekt braku poduszki powietrznej.
    trzeba sprawdzić szczelność szczególnie przy zegarach zaworach itp.
  • Poziom 1  
    witam ja mam podobny problem hydrofor chodzi non stop, wyłącza sie gdy powietrza dopompuje. Tylko ze u mnie problem powstaje gdy tylko hydrofor sie załączy - to juz chodzi do czasy gdy powietrza dopompuje i tak w kołko. Wychodzi na to ze powietrze dostaje sie do instalacji w domu bo krany kochają. Moje pytanko a w zasadzie prośba o pomoc co mogło nawalic ze powietrze ucieka przaz instalacje w domu, czy to jakas uszczelka w hydroforze. Gdzie szukac przyczyny co zdemontowac rozebrac?? moj hydrofor to "Jet 40 TZ" z gory dzieki pozdro

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

Witam ja mam podobny problem hydrofor chodzi non stop, wyłącza się, gdy powietrza dopompuje. Tylko ze u mnie problem powstaje, gdy tylko hydrofor się załączy - to już chodzi do czasy, gdy powietrza dopompuje i tak w kółko. Wychodzi na to ze powietrze dostaje się do instalacji w domu, bo krany kochają. Moje pytanko a w zasadzie prośba o pomoc, co mogło nawalić ze powietrze ucieka przez instalacje w domu, czy to jakaś uszczelka w hydroforze. Gdzie szukać przyczyny, co zdemontować rozebrać?? Mój hydrofor to "Jet 40 TZ". Z góry dzięki pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Membrana (worek) w zbiorniku jest nieszczelny. Do wymiany.
    Odkręcasz ten kołnierz w zbiorniku, wylatuje woda i wyciągasz worek.