Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil Fiesta czy STX FX 300?

henryk.t 25 Jul 2010 21:37 8847 12
    henryk.t
    Level 10  
    Witam

Zamierzam zakupić jeden z tych zestawów, pokój 22m2, muzyka pop, dance i wszystko po trochu.....
    Proszę o jakieś opinie, refleksje, dodam, że Fiest słuchałem i było całkiem nieźle.
    Dodam iż podpięte zostaną do Advance Acoustic MAP101/MCD200
    Pablo1964
    Moderator
    Spotkałem się z opinią, że FX300 brzmią jeszcze lepiej. Ale radziłbym przede wszystkim posłuchać przed zakupem.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pablo1964 wrote:
    Spotkałem się z opinią, że FX300 brzmią jeszcze lepiej. Ale radziłbym przede wszystkim posłuchać przed zakupem.

Słuchałem. Mogę potwierdzić. Szukaliśmy dla znajomego "budżetowych" zestawów. Wybór padł właśnie na fx300.
    henryk.t
    Level 10  
    Z miłą chęcią posłuchałbym tych FX300, ale do firmy STX mam ze 450km, ale nie to jest przeszkodą bo gdyby czynne było w sobotę na pewno zrobiłbym sobie wycieczkę.
    Słuchałem Fiest i widziałem jak są wykonane, a jak z wykonaniem u STX FX300?
    dues
    Level 28  
    Ja mam Siesty. Ogólnie jestem z nich zadowolony ale czasem denerwują mnie już wysokie tony. Są przyjazne dla słuchacza, nie piskliwe ale nie grają wystarczająco "jasno". Niestety tonsil nie dorobił się nigdy porządnego głośnika wysoko-tonowego. Wykonanie mogę ocenić na 4+ ponieważ od góry widoczne są łączenia płyt. Poprzednio miałem Tonsil Maestro i ich wykonanie było perfekcyjne.
    globus1987
    Level 29  
    Słyszałem o takich niedoróbkach w kolumnach Tonsila za czasów pro tonsila. Widziałem siesty za czasów pro i te teraz z osobistą dedykacją czyli modele exclusive czy jak one się zwą. Obecnie jest to na dużo wyższym poziomie. Choć ja polecam Fx-300 lepsze jak dla mnie brzmieniowo kolumny genialna średnica i szybki punktowy bas. Ogólnie można powiedzieć , że byłby remis choć brzmienie fx -300 i tak mi się bardziej podoba w paśmie średnio-niskotonowym ale to kwestia może gustu ale za sprawą przestarzałej i kopułki w siestach wybór bez namysłu pada na fx-300. Ja miałem właśnie kupować mx-140 lecz usłyszałem te stx-y awx w połączeniu z seasem i to był jeszcze lepszy wybór.
    dues
    Level 28  
    Tak..moje siesty są z czasów pro tonsila ale wcześniej miałem maestro od tego samego producenta i tu wykonanie było wręcz perfekcyjne- 0 śladów łączeń czy jakichkolwiek innych niedociągnięć.
    henryk.t
    Level 10  
    Słuchałem i oglądałem Fiesty Tonsila i wykonanie jest moim zdaniem bardzo dobre, ponawiam pytanie "a jak z wykonaniem produktu STX FX300"?
    przemo-lukas
    Poprawnie wykonana stolarka. Jednak bez wodotrysków. Polityka firmy jest taka. Maksymalnie dobry dźwięk, za możliwie najniższą cenę. Zaoszczędzili na materiale na obudowy. Ale relacja cena/jakość nowych zestawów głośnikowych, moim zdaniem, mocno dyskwalifikuje konkurencję.
    Tonsil Fiesta czy STX FX 300?
    henryk.t
    Level 10  
    A może zamiast tego STX FX 300, dwuletnie Akkusy X3? Co myślicie o tym?
  • Helpful post
    przemo-lukas
    Ja radził bym właśnie te głośniczki z ostatniego linku. Porozmawiaj z człowiekiem. Zestaw ten wystawia od dłuższego czasu. Może zdecyduje się sprzedać oddzielnie zestaw głośnikowy. Całość wykonana na świetnych komponentach. Wiem coś o tym. :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1027441.html
    henryk.t
    Level 10  
    Witam
    Dokonałem wyboru i zakupiłem Akkusy X3. Teraz potrzebuję dobrać do nich wzmacniacz, mój advance map101 jest chyba za słaby (takie mam wrażenie).
    Nad C355BEE, Nad C372 czy Creek EVO2, a może coś innego w cenie ok. 3500zł nowy lub używany.