Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor Sprężarka Samoróbka Malowanie

chlebkrojony 25 Lip 2010 22:08 3321 1
  • #1 25 Lip 2010 22:08
    chlebkrojony
    Poziom 8  

Witam.
    Zastanawiam się nad zrobieniem sobie kompresora. Do tej pory mam kompresor z Agregatu od lodówki. miałem przy nim butlę 15l i jak sie nabiło 6Atm to bylo super, ale nie nadążał nabijać poprostu mała wydajność ;) ale do bicia piłki, czy kół roweru czy motoru jest elegancki.

no ale nowe oczekiwania. Chcę stworzyć kompresor w właściwie nabyć. i nie wiem czy lepiej kupić z tych nowych po 400zł czy zrobić swój solidny..

Mam warunki , potrzebne narzędzia - a jeśli czegoś nie mam to z pewnością znajomi fachowcy mają..
    Chodzi o to.
    1.Interesuje mnie zbiornik około 50l-70l
    2. Sprężarka od C-330 (mam w ciągniku) lub od stara (na złomie facet chce 40zł)
    doradzcie czy jedna spreżarka od c330 wydoli ;)
    3. Zawory węże manometry to później.
    4. Czy się opłaca..
    5. Jak to jest z tym olejem? o co biega wogole z tym chłodzeniem ciśnieniowym itd ;)

proszę pisać ;)

PS. kółka, Uchwyty to juz we własnym zakresie sie pokombinuje ;)

0 1
  • #2 26 Lip 2010 10:28
    cirrostrato
    Poziom 36  

Z Ursusa C4011 miałem jedno cylindrową sprężarkę bez przeróbek, silnik 500W (trochę mały), używałem do sporych lakierowań kilka lat, dziś jakakolwiek samoróbka raczej nieopłacalna ale to twój ból głowy, zbiornik ze starego hydroforu (200l) dawał spokojnie radę , najważniejszy to odwadniacz (nic tak nie wk..wia jak plunięcie z pistoletu kropelki wody na idealnie polakierowaną powierzchnię..), wykonałem ze starej gaśnicy ze szmatami w środku (szmaty wymieniałem/suszyłem raz w miesiącu) wmontowanej pomiędzy zbiornik a pistolet lakierniczy. Spust skroplonej wody ze zbiornika też absolutnie konieczny.

1