Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem przy instalowaniu Xp na CF-48.

25 Lip 2010 23:08 1191 5
  • Poziom 26  
    Witam.
    Sprzęt : laptop Panasonic CF-48, 128 MB RAM, HDD 40GB, CD.
    System W2000.
    Usiłuję zaktualizować go do XP. Płyta oryginał. W czasie instalacji pojawia się czarny ekran. Zniosłem. Po przebrnieciu przez czarny ekran komunikat o braku spójności dysku. Zgodziłem się na badanie dysku. Nic nie pomogło. Jak mam ten durny komunikat tak mam o braku spójności. Instalator wywala się na 35 minutach. Potem znowu kom o braku spójności, znowu ten sam czas na koniec instalacji i tak w koło Macieju. Normalnie Truman show.
    Dysk jest ok, laptop ok, płyta ok.
  • Poziom 43  
    keseszel napisał:
    ...Dysk jest ok, laptop ok, płyta ok.

Jakby było O.K., to zainstalowałbyś bez problemu.
    Co, czym i jak sprawdzałeś? Podaj wyniki testów.
  • Poziom 26  
    Dysk podłączony do stacjonara przez przejściówkę jako jedyny i tylko CD do tego. Utworzone dwie partycje sformatowałem ponownie przy pomocy instalatora W98. Na partycje C skopiowane pliki systemowe ( format c: /u/s ), partycja D bez systemowych ( format d: /u ). Potem skopiowanie folderu z plikami instalacyjnymi na partycję D i przełożenie dysku do laptopa. Instalka W98 poszła pomyślnie. Uaktualnienie do W2000 pomyślnie. Przy instalowaniu XP reset gdy zostanie 35-39 minut do zakończenia. Potem komunikat o braku spójności dysku. Dysk sprawdzony MHDD. Laptop kupiony jako sprawny, testowany na Cichy boot disk.
  • Poziom 43  
    Próbowałeś instalacji XP na tym dysku, podłączając go do stacjonarnego? Jeżeli testowałes dysk na stacjonarnym, to przetestuj go w ten sam sposłb na laptopie (niekontakty laptop - dysk?)
    Skopiuj katalog instalacyjny XP z płyty na dysk (uszkodzona płyta?).
    Pamięć laptopa Memtestem - opcje dokładnego testu opisywałem na Forum.
  • Poziom 9  
    Napęd CD masz sprawny?Sformatuj lapka podczas instalacji. U mnie XPek zainstalował się bez problemu,ale komp działał jak zamulony.Testuje właśnie jakiś wynalazek - winJG Xtreme - ciekawy systemik,pracuje stabilnie i nie muli jak XP.Najszybciej i najpłynniej działał mi jednak oryginalny Win2000Pro.
  • Poziom 26  
    Sformatowałem dysk korzystając z instalki w98. Potem skopiowałem instalkę w98 na partycję D. Następnie zamontowałem dysk w laptopie i uruchomiłem instalkę w98. Kiedy się zakończyła uaktualniłem do W2000. Po zainstalowaniu W2000 wgrałem sterowniki ściągnięte z ftp Panasonica.
    PODSUMOWUJĄC
    Na chwilę obecną odpuściłem XP zakładając, ze problem leży po stronie sprzętu. W2000 mimo swych ograniczeń wystarcza do użytkowania tego sprzętu i zadań jakie mu stawiam. I chodzi całkiem sprawnie przy 128 MB RAM. Aha, napęd jest sprawny.
    Zakładam, że problem jest nierozwiązywalny na obecny czas i mimo szczerych chęci nie jest możliwe zainstalowanie XP na tym sprzęcie! Temat zamykam i na razie odkładam do lamusa.