Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Ariston kzt 6124 ID uszkodzona po burzy

25 Lip 2010 23:21 11301 3
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z płytą indukcyjną aristona kzt 6124 ID, otóż po ostatniej burzy płyta ta doprowadzała do zwarcia w instalacji.

Po otwarciu jej okazało się że uszkodzeniu uległy po dwie diody 1N4007 na obu płytkach z tranzystorami mocy.

Wymiana tych elementów potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. Jednak po ponownym podłączeniu płyta zaczęła "wariować" tzn. nie ma możliwości jej kontroli.

Na wyświetlaczach pojawiają się różne cyfry, czasem zaczyna "pikać" a jeszcze innym razem sama się włącza i wyłącza.

Myślę, że padła płytka ze sterownikiem i sensorami, jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.
  • Poziom 13  
    Witam, a o jaką dokładnie pomoc chodzi ? Jeżeli o sprzedaż części zamiennej tzn modułu elektronicznego to potrzebny jest kod handlowy i numer seryjny (w różnych seriach stosowano różne moduły)

------------------------------
    Z poważaniem,
    Obsługa sklepu internetowego
    KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
  • Poziom 9  
    Witam

Przedewszystkim zależy mi aby ktoś potwierdził moje przypuszczenia. Wiem, że diagnoza na odległość to jak wróżenie z fusów. Być może jednak któryś z bardziej doświadczonych kolegów miał u siebie taką płytę z taką wadą.

Zakładając jednak, że uszkodzony jest element sterujący jestem również zainteresowany jego zakupem, zarówno ceną jak i dostępnością.

Podaje numery S/N 803040733 - 44481120100
    MOD kzt 6124 ID F/HA
    Cod. 44481120100
  • Poziom 9  
    Witam

Informuje, że uszkodzeniu padły oba zespoły mocy, a nie jak poprzednio sądziłem płytka z sensorami.

Na płytkach zespołu mocy znajdują się chip-y, które po uderzeniu pioruna wysypały się.

sposób naprawy prosty i oczywisty - zakup uszkodzonych zespołów mocy koszt ok. 1100 zł brutto. -wniosek- lepiej kupić nową płytę z gwarancją za 1600 zł :D:D:D

Pozdrawiam i temat zamykam.