Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Ariston kzt 6124 ID uszkodzona po burzy

susmic1 25 Jul 2010 23:21 11988 3
    susmic1
    Level 10  
    Witam

Mam problem z płytą indukcyjną aristona kzt 6124 ID, otóż po ostatniej burzy płyta ta doprowadzała do zwarcia w instalacji.

Po otwarciu jej okazało się że uszkodzeniu uległy po dwie diody 1N4007 na obu płytkach z tranzystorami mocy.

Wymiana tych elementów potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. Jednak po ponownym podłączeniu płyta zaczęła "wariować" tzn. nie ma możliwości jej kontroli.

Na wyświetlaczach pojawiają się różne cyfry, czasem zaczyna "pikać" a jeszcze innym razem sama się włącza i wyłącza.

Myślę, że padła płytka ze sterownikiem i sensorami, jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.
    KlinikaAGD
    Level 13  
    Witam, a o jaką dokładnie pomoc chodzi ? Jeżeli o sprzedaż części zamiennej tzn modułu elektronicznego to potrzebny jest kod handlowy i numer seryjny (w różnych seriach stosowano różne moduły)

------------------------------
    Z poważaniem,
    Obsługa sklepu internetowego
    KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
    susmic1
    Level 10  
    Witam

Przedewszystkim zależy mi aby ktoś potwierdził moje przypuszczenia. Wiem, że diagnoza na odległość to jak wróżenie z fusów. Być może jednak któryś z bardziej doświadczonych kolegów miał u siebie taką płytę z taką wadą.

Zakładając jednak, że uszkodzony jest element sterujący jestem również zainteresowany jego zakupem, zarówno ceną jak i dostępnością.

Podaje numery S/N 803040733 - 44481120100
    MOD kzt 6124 ID F/HA
    Cod. 44481120100
    susmic1
    Level 10  
    Witam

Informuje, że uszkodzeniu padły oba zespoły mocy, a nie jak poprzednio sądziłem płytka z sensorami.

Na płytkach zespołu mocy znajdują się chip-y, które po uderzeniu pioruna wysypały się.

sposób naprawy prosty i oczywisty - zakup uszkodzonych zespołów mocy koszt ok. 1100 zł brutto. -wniosek- lepiej kupić nową płytę z gwarancją za 1600 zł :D:D:D

Pozdrawiam i temat zamykam.