Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 206 nie odpala prawdopodobnie modół

26 Jul 2010 08:31 18038 15
  • Level 19  
    Witam was wszystkich posiadam peugeota 206 który przestał odpalać po ściągnięciu cewki okazało sie że nie ma iskry w serwisie mi powiedzieli że to może być czujnik położenia wału i go wymieniłem nic to nie dało . zainteresowałem sie bardziej przewodami idącymi do cewki zrobiłem pomiary na przekręconej stacyjce i oto wyniki

peugeot 206 nie odpala prawdopodobnie modół peugeot 206 nie odpala prawdopodobnie modółpeugeot 206 nie odpala prawdopodobnie modół

wszędzie ok 2 V mógłby mi ktoś pomóc w zdiagnozowaniu usterki ??
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 27  
    swieci diagnostyka silnika? slychac pompę paliwa?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 35  
    maciej123454 wrote:
    ....posiadam peugeota 206 który przestał odpalać...
    Pytanie podstawowe :arrow: Czy po przekręceniu kluczyka załącza się pompka paliwa :?: To bez problemu słychać. Jeżeli się nie załącza to na 99% masz do wymiany element oznaczony na schemacie jako 1304. Są to dwa przekaźniki i trzy diody w jednej obudowie. Element ten produkuje firma BITRON pod własnym oznaczeniem 240109.
  • Level 19  
    pompa pracuje i pompuje ; czyli chodzi tu o ten przekaźnik piętnastostopinowy tak ??
  • Helpful post
    Level 35  
    maciej123454 wrote:
    pompa pracuje i pompuje ; czyli chodzi tu o ten przekaźnik piętnastostopinowy tak ??
    Tak, to draństwo miałem na myśli. Sprawdź czy oba przekaźniki będące w środku pracują.
  • Level 19  
    wymieniłem ten przekaźnik i nadal to samo:(((
  • Level 2  
    a może sprawdź bezpieczniki
  • Level 19  
    Bezpieczniki sprawdzone już zostały , ma ktoś jakieś pomysły
    ??
  • User removed account  
  • Level 19  
    peugeot 206 1.1 2000r
  • Level 19  
    a jak można odczytać jaki to silnik TU1JP, TU3JP, TU5JP????
  • Level 19  
    więc może ktoś jest w stanie mi pomóc bo problem nadal aktualny
  • Level 9  
    jeżeli doszłeś co było przyczyną braku iskry to opisz mi co było nie tak. bo mam taki sam problem. będe bardzo wdzięczny za odpowiedż.
  • Level 19  
    Tak , DOSZEDŁEM zablokowane immo
  • Level 12  
    Witam wszystkich. Jestem świeżo po usunięciu usterki w tym aucie. Otóż objaw był ewidentny wskazujący nie działający przekaźnik pompy paliwa bo pompka nie załączała się do pracy. Po dobraniu się do przekaźnika (znajduje się pod komputerem i pod osłoną aluminiową ) stwierdziłem "pognite" przewody od przekaźnika pompy paliwowej. Wlutowanie nowych odcinków przewodów uzdrowiło sytuację. Dodaję 2 zdjęcia gwoli lepszego zobrazowania usterki. Powodzenia w naprawach !!