Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool 681 - brak możliwości otwarcia pokrywy.

latosek67 26 Lip 2010 10:03 1897 2
  • #1 26 Lip 2010 10:03
    latosek67
    Poziom 9  

Witam Kolegów
    Skorzystałem z Szukajki, ale rozwiązania mojego problemu nie odnalazłem.
    Od pewnego czasu nie świeciła mi lampka kontrolna w wyłączniku, a teraz po skończeniu prania nie mogę otworzyć drzwiczek pralki. Program jest skończony (dla pewności powtórzyłem program) - wyłączenie pralki spod napięcia też nic nie daje.
    Podejrzewam, że nawaliła blokada drzwiczek i jest do wymiany.
    I tutaj mam problem, jak dostać się do niej, kiedy nie można otworzyć drzwiczek pralki. Czy muszę przeciąć bolec, a może jest inny sposób na otwarcie drzwiczek?
    Jak po otwarciu drzwiczek dostać się do wyłącznika i blokady drzwi?
    Czytają tematy odszukane przez Szukajkę spotkałem się z stwierdzeniem, że jest ścisła zależność pommiędzy wyłącznikiem a blokadą drzwiczek. Na czym ta zależność polega/
    Z góry dziękuję za informację i pomoc.

-1 2
  • #2 03 Sie 2010 17:45
    grebasza
    Poziom 12  

Normalnie po wyłączeniu napięcia. po 2-3 minutach, termik ostyga i blokada się otwiera. W Twoim przypadku prawdopodobnie termik się przegrzał i to nie działa.
    Musisz zdjąć boczną blachę (4 wkręty z tyłu i jeden z przodu na dole pod listwą ozdobną). Dostaniesz się tędy do blokady, choć nie będzie to wygodne. Możesz położyć pralkę na drugim boku.

0
  • #3 04 Sie 2010 08:03
    latosek67
    Poziom 9  

Dostałem się do blokady bez odkręcania blachy. Blokada jest umieszczona w czarnej plastikowej obudowie. Obudowa ta jest zamocowana do pralki przy pomocy plastikowego zaczepu. Po otworzeniu drzwi pralki i odsunięciu bębna trzeba "namacać" plastikowy zaczep na czarnej obudowie (pomóc sobie lusterkiem), odciągnąć go i wyciągamy obudowę wraz z blokadą. Jutro będę wymieniał go na nowy i postaram się zrobić kilka fotek i wrzucić to do tematu.

1