Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda wycieka z nowej pralki Indesit??

areka9 26 Lip 2010 10:12 7117 7
  • #1 26 Lip 2010 10:12
    areka9
    Poziom 9  

Witam,

Mam głupie pytanie:

Czy z nowej pralki może wyciekać woda? Zrobiłem 5 prań - w 2 wylało, raz całkiem sporo (było dużo rzeczy i dużo płynu / proszku do prania). A więc:
    - czy jak się włoży dużo rzeczy do prania i dużo płynu do prania to może pralka wykipieć?
    - czy poza zdjęciem śrub z tyłu pralki i zamontowaniem do i od-pływu coś jeszcze trzeba zrobić?

Woda wycieka spod pralki - węże, ściany łazienki i ścianki zewnętrzne pralki są suche.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 26 Lip 2010 10:23
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Sprawdź wąż gumowy między pojemnikiem na proszek a zbiornikiem. Może coś w nim utkwiło, objaw taki, że za każdym razem jak pralka pobiera proszek, będzie wywalało wodę na zewnątrz.

0
  • #3 26 Lip 2010 12:27
    kostian
    Poziom 25  

Może "wykipieć" ale raczej sama piana ale to też potem przekształca się w wodę.

0
  • #4 26 Lip 2010 13:35
    areka9
    Poziom 9  

Dodam tylko, ze to pralka ładowana z góry. Nie wydaje mi się, żeby był wężyk z pojemnika ze środkiem piorącym, ale sprawdzę (wydawało mi się, że woda tam bezpośrednio wpływa).
    Poza tym płyn do prania włożyłem w pojemniczku bezpośrednio do bębna.

0
  • #5 26 Lip 2010 20:24
    Trull
    Poziom 28  

A nie zrobiłeś pierwszego prania z blokadami transportowymi? Zbiornik jest zrobiony z tworzywa sztucznego mógł pęknąć.

1
  • #6 31 Lip 2010 13:11
    lanolina
    Poziom 10  

A może jakaś wada fabryczna? Czasem tak się zdarza, raz na jakiś czas wypadnie taki felerny model no i wtedy własciwie nie trzeba się dziwić, że coś się stało, tylko jak najszybciej składać reklamacje. Na pewno nie powinno się tak dziać, ze pralka juz od początki szwankuje, trzeba się tylko zastanowić nad tym czy podczas prania postępowało się według instrukcji, bo pralka mogła sie zepsuć również przez niewłaściwe użytkowanie.

0
  • #7 31 Lip 2010 23:22
    KlinikaAGD
    Poziom 13  

Witam, a po co się nad tym zastanawiać? Najlepiej wezwać serwis gwarancyjny, który musi przyjechać i naprawić sprzęt, a potem napisać nam co było przyczyną. W nowy sprzęt na gwarancji lepiej nie ingerować samodzielnie, bo zdarzają się sytuacje że po takiej interwencji serwisy zawieszają klientowi gwarancję.

"pralka mogła się zepsuć również przez niewłaściwe użytkowanie." - ciekaw jestem jak można niewłaściwie używać pralki, może piorąc w niej cegły ? To są często stosowane wymówki gwarantów, żeby uniknąć naprawy. Jedyne możliwe uszkodzenie przez klienta to uszkodzenie w transporcie - przewożenie bez blokad powodujące uszkodzenie zbiornika.

------------------------------
    Z poważaniem,
    Obsługa sklepu internetowego
    www.KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD

0
  • #8 09 Sty 2012 16:08
    areka9
    Poziom 9  

W sumie lata minęły - ale jestem Wam winien dokończenie historii:
    Pralka działa. Jakoś. No ale takie czasy, że wszystko tandeta.
    Wezwałem serwis, kolega wyjął kawałek gumy marki tej samej co pralka, podkleił ją pod uszczelką klapy - tak, że uszczelka się podniosła i powiedział, że ciec nie będzie. Ale ciekło, tylko mniej i rzadziej. Teraz już jest spoko. Musiałem się nauczyć obsługiwać pralkę - czyli np. wlewać płynu do prania poniżej minimum. PONIŻEJ MINIMUM... Sam nie wiem jak to skomentować :)

Pozdrawiam
    Arek

0