Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe zasilanie zasobnika do pieca gazowego ST 80-5

26 Lip 2010 13:49 1541 5
  • Poziom 10  
    Witam Szanownych
    Czy ktoś potrafi doradzić mi w takim temacie ? :
    Postanowiłem dogrzewać wodę w sezonie grzewczym z istalacji CO pieca na paliwo stałe. Piec jest z automatyką, stała temperatura ok 50 stopni.(na piecu)
    Na zasileniu i powrocie instalacji wstawiłem juz trójniki i generalnie pozostaje już tylko kwestia podpięcia sie do zasilenia i powrotu na wężownicy w zasobniku. (oryginalnie jest to obieg do pieca gazowego).
    Tutaj jednak zastanowiłem się - czy w przypadku jesli stała temperatura w ukladzie CO będzie się utrzymywać nie dojdzie do przegrzaniam wody w zasobniku ?
    A jesli jest takie ryzyko to czy można to zabezpieczyć jakiś zaworem z termostatem ?
    Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

Dodam - dla uspokojenia (widzę że to dość drażliwy temat) Piec mam w układzie zamkniętym wyposażony w wężownicę zabezpieczającą.

• Moderator na urlopie...
    wlr napisał:
    Tutaj jednak zastanowiłem się - czy w przypadku jesli stała temperatura w ukladzie CO będzie się utrzymywać nie dojdzie do przegrzaniam wody w zasobniku ?

I bardzo dobrze, zabijesz legionelę.

wlr napisał:
    Piec mam w układzie zamkniętym wyposażony w wężownicę zabezpieczającą.

Jeżeli te kotły są tak połączone, to nie za zdrowo jest dla gazowego.
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem
    "zabijesz legionelę" ?

"Jeżeli te kotły są tak połączone, to nie za zdrowo jest dla gazowego."

gazowego używam tylko do podgrzewania wody

• Moderator na urlopie...
    Raz w tygodniu należy podgrzewać wodę w zasobniku do ok 70 stC przez 1 godz.w celu zabicia bakterii legionelli.

Ten gazowy, konstrukcyjnie jest to kocioł (CO + woda) czy terma (tylko woda)?

Narysuj schemat i dokładnie opisz jak to masz "zrobione"