Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Delphi] -wykrywanie i zamykanie otwartych stron internetow

Integers 26 Lip 2010 10:28 1292 8
  • #1 26 Lip 2010 10:28
    Integers
    Poziom 13  

Witam.

Otwieram ShellExecute stronę internetową jak na razie pierwsza otwarta otwiera się w nowym oknie , kolejne jako zakładki w domyślnej przeglądarce.
    moje pytania (może ktoś wie):

najważniejsze
    1. Jak pobrać listę które strony są otwarte w oknach wyszukiwarki domyślnej.
    2. Jak zamknąć zakładkę z daną stroną lub całe okno jeśli jedna strona jest otwarta w oknie.

i dodatkowe:

3. Jak pobrać listę otwartych okien ze stronami i zakładkami, żeby była lista z wyszczególnieniem, że dana strona jest jako zakładka w takim a takim oknie.
    4. Jak otworzyć wybraną stronę w osobnym oknie, bo teraz to ciurkiem się otwierają w tym samym?
    5. Załóżmy że mam 3 okna otwartych stron - jak otworzyć stronę w wybranym oknie jako zakładkę, np w pierwszym a teraz aktywne mam okno trzecie?
    6. Jak ustawić jako aktywne okno wybrane.

Z góry dzięki i pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 26 Lip 2010 16:57
    Dżyszla
    Poziom 42  

1. Nie ma takiej standardowej możliwości (oczywiście mówimy tu o zew. programie, nie o pluginie). Być może niektóre przeglądarki mają API, które to umożliwią, lecz wysoce wątpliwe ze względów bezpieczeństwa.
    2. j.w.
    3. j.w.
    4. Zależne od przeglądarki, z zewnątrz nie ma wpływu.
    5. p. p. 1
    6. Wysyłasz komunikat przywrócenia na pierwszy plan (focus).

0
  • #3 27 Lip 2010 16:14
    Integers
    Poziom 13  

ok. dzięki spróbuje inaczej ugryźć temat.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lip 2010 16:17
    Dżyszla
    Poziom 42  

Smacznego! Ale pomyśl jak taki system by się zachowywał z przeglądarkami nie posiadającymi zakładek?

Może lepiej sam zaprojektuj przeglądarkę (opartą o silnik MS - to dość proste). Choć nie wiem, jaki masz cel do końca...

0
  • #5 27 Lip 2010 18:31
    Integers
    Poziom 13  

Program składa się z kilku etapów.
    Mam juz:
    - wczytywanie stron do pamięci,
    - częściowo już wyszukiwanie zawartości,
    - otwieranie danej strony której zawartość najbardziej odpowiada hasłu

Potrzebuje mieć kontrolę nad otwieranymi stronami
    aby klikając link w TStringList w moim programie móc podglądać/ sprawdzać czy program coś nie pominął klikam raz na pozycje otwiera, drugi zamyka (bez klikania na x)- może to z własną przeglądarka będzie najlepszym wyjściem z tym że TWebBrowser nie widzi wszystkich elementów stron - np. przesuwających sie tekstów i tp w PHP.
    to nic że przy w czytaniu strony do pamięci niektórych elementów nie widać, na podglądzie chciałbym mieć całość strony bez okrojenia.
    może jest inny komponent tego typu pod Delphi 2007.

Przy okazji pytanie czy pobranie danej strony do pamięci jest liczone jako odwiedziny użytkownika? czy jako robota?

Dodano po 2 [minuty]:

nie buduję tu jakiegoś wirusa chce zrobić program do wyszukiwania zawartości ze stron - dawał by fragmenty zawierające interesujące mnie hasła - tak jak Google; potem będę go rozwijał w wyszukiwanie zdań o podobnym znaczeniu itd...

0
  • Pomocny post
    #8 27 Lip 2010 22:55
    Jaca
    Poziom 28  

A próbowałeś EmbeddedWB ?

Link

0
  • #9 28 Lip 2010 09:31
    Integers
    Poziom 13  

Jeszcze mi nie wpadła w ręce wygląda super to tylko jeszcze tylko poszukam licencji może przy instalacji będzie. Dzięki już zabieram się do testowania.

0