Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer - pionowe kolorowe paski na monitorze

maszczup 26 Lip 2010 11:07 2551 3
  • #1 26 Lip 2010 11:07
    maszczup
    Poziom 9  

Czy może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu, a mianowicie zauważyłem, że po lewej stronie monitora pojawiły się pionowe kolorowe przerywane paski. O co to chodzi i czy można to wyeliminować. Mam również pytanie czy w tym modelu (acer Aspire 3000) po zamknięciu monitora powinien wyłączać się komputer, lub przejść w stan hibernacji - bo mój się nie wyłącza, po prostu działa dalej). Proszę o pomoc

• #2 26 Lip 2010 11:30
    elektor18
    Poziom 18  

No cóż, taka usterka może świadczyć np o uszkodzeniu taśmy matrycy lub rozlutowaniu się jakichś elementów smd pod wpływem wysokiej temperatury. Spróbuj ponaciskać obudowę (w rozsądnym stopniu oczywiście) i zobaczyć czy usterka ustąpi. To tak na sam początek, bez ingerencji we wnętrze. Natomiast co do braku reakcji to mam nadzieje że nie jest to wynikiem ustawień systemowych? Mam na myśli że da się włączyć lub wyłączyć w systemie reakcję na zamykanie/otwieranie matrycy. Jeśli to już wykonałeś i nie pomogło to trzeba ingerować we wnętrze na 100%

• #3 26 Lip 2010 17:23
    frontier
    Poziom 11  

Jakbys wrzucil zdjecie obrazu na matrycy to byc moze, mozna by powiedziec cos wiecej...
    Jesli jest to szeroki pas/y to mozna liczyc na tasme, jesli pojedyncze pionowe linie ( pixele) to prawie napewno problem po stronie matrycy.

To jak zachowa sie laptop po zamknieciu matrycy to zwykle kwestia ustawien. Podaj system operacyjny to dostaniesz recepte krok po kroku jak sprawdzic.
    Sam switch tez oczywiscie moze byc uszkodzony, chociaz to akurat rzadkosc.

• #4 27 Lip 2010 03:32
    misiupan
    Poziom 35  

maszczup napisał:
    po lewej stronie monitora pojawiły się pionowe kolorowe przerywane paski.

Wygląda na uszkodzoną matrycę.
    Co do opcji przy zamykaniu ekranu to :
    Wyłączone w ustawieniach windows
    nie działa czujnik zamykania klapy - jeżeli jest mechaniczny
    Być może ktoś grzebał w tym laptopie i np zgubił magnesik z klapy matrycy- jeżeli jest tu czujnik magnetyczny ,a nie mechaniczny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME