Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej

26 Lip 2010 11:45 13284 32
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z kartą sieciową a raczej z ustawieniami karty sieciowej w komputerze.

oto ona: Pentagram horNET WiFi PCI 11G P6121-L6

problem polega na "zaptaszkowaniu" opcji "Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej".

po kazdym włączeniu komputera trzeba to zaznaczac co jest dosc uciążliwe.

po kilkudziesięciu minutach działania internet jakby traci zasięg. trzeba "napawić" a następnie "zaptaszkować" w/w opcje.

mam router D-link DSL 624M
    czytalem ze moze to byc problem taki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1669133.html

prosze o szybką pomoć
    Z poważaniem Hav0c
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie masz przypadkiem jeszcze wgranego oprogramowania do tego WiFi?
    (zapewne tak - trzeba wybrać , by pracowało tylko jedno)

Jak używasz systemowego (to, co na fotce) to są jeszcze inne zakładki by zawsze łączyło się z tą siecią itp. . ;)
  • Poziom 9  
    chodzi o to?
    czy moze o to?

dodam ze przed formatem komputera (tydzien temu) chodziło dobrze
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ważne żebyś ustawił w programie realteka "Windows Zero Config", a następnie wyłączyć go z autostartu przez msconfig.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie panowie. Odnalazłem inny temat na elektrodzie (malo związany z moim problemem-https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1212702.html) lecz nasunęlo mi to pewną myśl + wypowiedz hojlo1 ze moze chodzic tylko jeden program do łączenia z siecią. odfajkowałem w windowsie, zaznaczylem windows zero config uruchomiłem ponownie komputer i az miło patrzyc jak ładnie wszystko sie włącza.

Wielkie dzięki.
  • Poziom 9  
    Otóż to. Ponownie chodzi o karte sieciową i konfiguracje sieci- poprzedni temat (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1726189.html) i jego rozwiązanie okazało sie trafne ale tylko na 12h później internet ponownie zaczął sie samoistnie rozłączać.

Doradzono mi abym odznaczył "uzyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej" i łączył sie jedynie przez jeden program (w tym przypadku były to sterowniki i zamontowany program do karty sieciowej)

Wszystko ładnie pięknie lecz po odznaczeniu "uzyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej" i zaznaczeniu w REALTEK'u "windows zero config" w/w opcja sie zaznacza.

Załączam ss i dodaje ze się kompletnie pogubiłem.
    Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ale zaczął się rozłączać internet czy połączenie bezprzewodowe z ruterem? Bo jeśli internet tzn na ruterze jest brak internetu co jest jakiś problem z liniami którymi dostarcza internet provider (są słabej jakości i tracisz synchro). Jeżeli zaś tylko komputer gubi sieć lub ja rozłącza to sprawdź oszczędzanie energii czy op bezczynności komputer nie wyłącza karty sieciowej (nie przechodzi w tryb uśpienia) to w menadżerze urządzeń.
  • Poziom 9  
    internet ciągle jest na innym komputerze (ta sama sieć) czyli to nie wina dostawcy ani routera.
    wygląda na to ze połączenie bezprzewodowe (tylko na tym komputerze)
    odnośnie trybu uśpienia musze przyznac ze jestem w tym kompletnie zielony- moze mała podpowiedz?
  • Poziom 32  
    Kliknij na właściwości karty sieciowej tam będzie zakładka zarządzanie energią. Zainstaluj też pozostałe urządzenia będzie tam sterownik do modemu oraz mogą być jakieś dodatkowe pliki odpowiedzialne za sieć.
  • Poziom 9  
    pozostałe urządzenia w menadzeze urzadzen są do dzwieku i drukarki
    zakładka zarządzanie enegrią-> tryb oszczednosciowy wylączony

teraz mam nawet problem z polaczeniem poniewaz rozłącza sie na tyle szybko ze niezdąze nic kliknąc albo jest polączenie ale "wysłane pakiety: 200~~" a odebrane 1 w porywach do 2

edit_
    Dzieki za przeniesienie do odpowiedniego działu ;]

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

to jak będzie- wie ktoś co to za problem i jak go rozwiązac?

(odświeżam~)
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Próbowałeś przeinstalować sterowniki na nowsze / starsze ?

Albo zainstaluj je tak żeby był sam sterownik bez modułów "realteka".

Jaki poziom sygnału ? Może po prostu rozłącza z powodu niskiego sygnału albo zakłóceń spowodowanych tym że ktoś w okolicy pracuje na tym samym kanale.
  • Poziom 9  
    sygnał znakomity (router ok. 2metrów przez żel-bet)

sterowniki próbowałem przeinstalowywać na nowsze

nie wiem co mam rozumieć przez powiedzenie "Albo zainstaluj je tak żeby był sam sterownik bez modułów "realteka"."

wyłączając program łączenia realteka wyłączam tymsamym połączenie sieci bezprzewodowej prowadzone przez windows i jedynym sposoben na powrócenie jest włączenie realteka.

zauważyłem jedną dosc ciekawą rzecz- w instrukcji na płycie ze sterownikami wyraznie pisze ze autostart -> wybór języka-> itp. ale jak klikam instaluj sterowniki win. xp to włącza mi sie folder w którym klikając "setup" żadna opcja wyboru (jezyka itp) sie nie włącza tylko wszystko automatycznie leci.

Dodano po 16 [minuty]:

to nie moze byc wina sterownikow- na innym komputerze na tych samych sterownikach karta działa bezproblemowo.

podejzewam ze to są jakies ustawienia w komputerze/windowsie
  • Poziom 9  
    dzieki
    zdjęcia poprawione
    czekam na propozycje rozwiązania problemu

moze to wina tego?
    Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej Użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej
  • Poziom 35  
    1. Czy ten Windows na pewno jest z legalnego źródła?
    (spotykałem "okrojone" , które miały kłopoty także z WiFi)

2. (poprzednik już pisał) - można zostawić tylko sterownik Wifi (soft skasować) i korzystać wyłącznie z ustawień Windowsa (deklarując np. nową sieć bezprzewodową)
  • Poziom 9  
    windows dobry- wczesniej na tym samym działał i nie było najmniejszego problemu, pozatym na win7 przy odpowiednich sterownikach również były problemy.

Cytat:
    2. (poprzednik już pisał) - można zostawić tylko sterownik Wifi (soft skasować) i korzystać wyłącznie z ustawień Windowsa (deklarując np. nową sieć bezprzewodową)

nie bardzo wiem jak to zrobic, prosiłbym o dokładniejsze instrukcje
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Chyba nie piszesz poważnie?

Sam wyżej o dodatkowym sofcie opisujesz...to go odinstaluj (zostanie systemowe ustawianie, które też opisywałeś...).
  • Poziom 9  
    Samo wyłączenie programu realteka powoduje zniknięcie systemowej ikonki łączenie z siecią bezprzewodową.
  • Poziom 9  

wyłączenie usługi powoduje automatyczne wyłączenie (w windowsie) "użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej"
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam, kol. Hav0c jeśli coś działało wcześniej to powinno i teraz. Z zamieszczonych przez Ciebie screenów wygląda jak byś przestawiał komputer, albo Ap-eka, sygnał skacze (78-93%) i jakość linkowania też (50-70%), z moich czysto indywidualnych doświadczeń na byle jakiej antenie sygnał i linkowanie muszą być na ok 80% i w górę, niżej zaczynają się problemy (przy sygnale rzędu 22dB juz jest dużo błedów).
    Tak jak napisali koledzy - używamy tylko jednego sposobu łączenia, albo w Twoim przypadku Realteka (sterownik) albo windowsowej konfiguracji sieci bezprzewodowej. W przypadku Realteka wyświetla się ikonka windowsowa z podstawowymi parametrami łącza. W przypadku drugim, jeśli odinstalowałeś sterownik i soft Realteka tej ikonki nie będzie, trzeba od początku konfigurować sieć.
    Proponowałbym popróbować:
    1. Komputer i AP-ka ustawic tak by otrzymać jak najlepsze parametry łącza,
    2. Wyłączyć całkowicie windowsowe centrum zabezpieczeń,
    3. Testowo wyłączyć wszelkie programy antywirusowe,
    4. ustawić parametry łacza
    - Preamble mode: Long
    - Fragment treshold: 256
    - RTS treshold: 4
    - nie zaznaczyłem tego ale TURBO MODE - też na razie wyłączyć
    Jeśli na wyżej podanych ustawieniach, czy też domyślnie instalowanych łacza nie daje się zestawić szukałbym winy po stronie systemu i samych sterowników.
    Nie wykluczając awarii samej karty wifi.
  • Admin grupy komputery
    Cytat:
    wyłączenie usługi powoduje automatyczne wyłączenie (w windowsie) "użyj systemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej"

I o to chodzi. Masz przejść do tej zakładki :

Następnie połączyć się z siecią z listy, po czym zostaniesz poproszony o podanie hasła dostępu.
    Jeśli takowego nie woła, to sprawdź w routerze, czy ten nie blokuje karty po adresie MAC, lub też zmień adres MAC swojej karty WIFI.

Musisz pozbyć się oprogramowania karty sieciowej, pozostawiając jedynie jej sterowniki.
    Warto też sprawdzić router, być może ten rozłącza sieć, lub się zawiesza.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Tak jak napisali koledzy - używamy tylko jednego sposobu łączenia, albo w Twoim przypadku Realteka (sterownik) albo windowsowej konfiguracji sieci bezprzewodowej. W przypadku Realteka wyświetla się ikonka windowsowa z podstawowymi parametrami łącza. W przypadku drugim, jeśli odinstalowałeś sterownik i soft Realteka tej ikonki nie będzie, trzeba od początku konfigurować sieć.

Od ponownej konfiguracji sieci wolałbym się jednak powstrzymać.

Cytat:
    1. Komputer i AP-ka ustawic tak by otrzymać jak najlepsze parametry łącza,

Sęk w tym że na innym komputerze, na tej samej karcie sieciowej (przełożonej w celu testu) siła sygnału nie spadała poniżej 98%

Cytat:
    2. Wyłączyć całkowicie windowsowe centrum zabezpieczeń,

Jeżeli chodzi o zapore systemu windows jest ona wyłączona.

Cytat:
    Nie wykluczając awarii samej karty wifi.

karta wifi testowana na innym komputerze w pełni sprawna (kupiona 2miesiące temu~)

DriverMSG
    Cytat:
    Następnie połączyć się z siecią z listy, po czym zostaniesz poproszony o podanie hasła dostępu.

O hasło jestem proszony za każdym razem gdy "ręcznie" rozłączam sie z domyślną siecią bezprzewodową.
    Zdaża sie tak ze po wpisaniu hasła pakiety wysłane wynoszą 300~ a odebrane 100~ i stoją w miejscu (w tym przypadku zadna strona internetowa się nie włącza- nie ma "internetu")

Cytat:
    Musisz pozbyć się oprogramowania karty sieciowej

i tu zaczynają sie schodki- nie mam żadnych pomysłów jak to zrobić
  • Admin grupy komputery
    Program usuń z auto-startu, następnie włącz zerową konfigurację sieci i po problemie.

Nawiązując jeszcze do twojego testu karty w innym komputerze.
    Sprawdź u siebie napięcia zasilacza, czy te mieszczą się w normie ATX.
    Na wszelki wypadek podaj pełną specyfikację sprzętu.
  • Poziom 9  

z tym sprawdzaniem napięcie się jednak powstrzymam bo nie mam sprzętu odpowiedniego a za pieniądze które bym to kupił mógłbym opłacić informatyka do naprawy

jezeli chodzi o "Program usuń z auto-startu, następnie włącz zerową konfigurację sieci i po problemie"

zrobiłem tak lecz po jakims czasie znów sie rozłączyło- teraz zrobiłem 2raz i narazie chodzi dobrze, chciałbym tylko wiedziec do jakiego czasu.
  • Admin grupy komputery
    Hav0c napisał:

z tym sprawdzaniem napięcie się jednak powstrzymam bo nie mam sprzętu odpowiedniego a za pieniądze które bym to kupił mógłbym opłacić informatyka do naprawy

Nie wiem w jakim celu wkleiłeś screen z właściwości mój komputer.
    Co do sprzętu pomiarowego... Obawiam się, że nie znajdziesz informatyka który za usługę bierze tylko naście zł.:D
    Poszukaj sobie najtańszych modeli np: DT830.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Na wszelki wypadek podaj pełną specyfikację sprzętu.

chodziło o karte sieciową?

pisze z pudełka: PENTAGRAM horNET WiFi PCI 11G P 6121-l6
  • Poziom 9  
    1-Marka i model płyty głównej. Gigabyte GA-G31M-ES2L v2
    02-Typ i prędkość procesora. DualCore Intel Pentium E5300, 2600 MHz (13 x 200)
    03-Zainstalowana pamięć (wielkość i timingi). Kingmax 2 GB (2 ranks, 8 banks) ddr2
    04-Typ karty graficznej. NVIDIA GeForce GT 220 1024Mb
    05-Marka i moc zasilacza . 420W marki nie ma- zasilacz z obudowy
    06-Napięcia zasilacza (powinno być sprawdzone voltomierzem).
    07-Temperatury podzespołów (powinny być sprawdzone termometrem).
    08-Jeśli problem dotyczy innych elementów w komputerze - także ich markę i model.
    09-Rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego. Microsoft Windows XP Professional
    10-Nazwa zainstalowanego programu antywirusowego. Eset Smart security 4.0.424.0
  • Poziom 9  
    Domyślnie pamięc DNS ma być enabled w opcjach routera?