Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olivetti d-Copia 18MF ustawienie skanera sieciowego SMB/FTP

amba123 26 Jul 2010 11:56 4694 3
 • #1
  amba123
  Level 10  
  witam, posiadam urządzenie wielofunkcyjne olivetti D-Copia 18MF, jest podłączone pod router, ip przydzielone, mogę się połączyć do strony konfiguracyjnej urządzenia, druk przez sieć działa bez problemu, mam jednak problem z konfiguracją skanowania sieciowego. Urządzenie obsługuje skan do email/smb/ftp . W urządzeniu można jedynie ustawić HOST i desination(folder) zarówno w FTP jak i SMB, na stronie konfiguracyjnej można stawić dodatkowo numer portu dla FTP/SMB. Według instrukcji w maszynie wystarczy wpisać adres hosta i wskazac foldera na kompie go udostepnic(niestety nie działa) .


  Jeśli ktoś konfigurował skan SM/FTP to proszę o jakieś wskazówki (może żle wpisuje folder c:\skan) . Firwalla nie ma zadnego, na routerze porty odblokowane.  Dodatkowo może istnieje możliwość ominięcia etgo oprogramowania i bezpośredni skan z kompa po porcie czy coś podobnego.

  dodam iż skan jest wysyłany z urządzenia (pojawia sie komunikat Sending error)

  Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi bo już dostaje białej gorączki

  pozdrawiam
 • #3
  krzys_ka
  Level 25  
  w skrócie
  - path: tylko nazwa folderu np. skan (a nie c:/ skan )
  - folder udostępniamy z pełnym prawem do zapisu/modyfikacji (trochę zagmatwane w viscie i 7 ale da się)
  - musisz utworzyć na komputerze użytkownika na prawach admina (login i hasło) i to wpisujesz przez www na stronie konfiguracyjnej jako login i hasło przy skanowaniu do SMB
  - jeżeli masz stare oprogramowanie w maszynie to nie masz możliwości wpisania loginu i hasła przez www, pozostaje ręczne wpisywanie z klawiatury urządzenia (dla XP wpisujesz cokolwiek, dla visty i 7 musisz wpisać login i hasło użytkownika którego utworzyłeś dla potrzeb skanowania)
  - nie zmieniaj żadnych innych ustawień jak port itp.

  pozdrawiam
 • #4
  amba123
  Level 10  
  pięknie dziękuje, jutro będę walczył