Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz sprzęga na kanale przesterowanym

luki-remi 26 Jul 2010 15:05 1635 3
 • #1
  luki-remi
  Level 10  
  Witam.
  Posiadam head gitarowy Behringer GMX1200H, na kanale clean wszystko działa poprawnie i nic się nie dzieje, natomiast po przełączeniu na kanał przesterowany pojawia się burczenie jak przy braku uziemienia i kiedy podkręcam głośność zaczyna strasznie sprzęgać. Zauważyłem ze dzieje się tak tylko wtedy kiedy jest podłączona gitara, lub nawet sam kabel, natomiast kiedy do gniazda input nie jest nic podłączone to nie ma tego problemu. Na samym starcie odrzucam problem wadliwego kabla lub gitary ponieważ testowałem na co najmniej na trzech innych gitarach i kablach i było to samo. Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc.
 • #2
  jdubowski
  Tube devices specialist
  luki-remi wrote:
  po przełączeniu na kanał przesterowany pojawia się burczenie jak przy braku uziemienia i kiedy podkręcam głośność zaczyna strasznie sprzęgać. Zauważyłem ze dzieje się tak tylko wtedy kiedy jest podłączona gitara, lub nawet sam kabel, natomiast kiedy do gniazda input nie jest nic podłączone to nie ma tego problemu. Na samym starcie odrzucam problem wadliwego kabla lub gitary ponieważ testowałem na co najmniej na trzech innych gitarach i kablach i było to samo. Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?


  Jednak stawiałbym na gitarę lub kabel, albo po prostu za bardzo rozkręcasz piecyk. Warto też zwrócić uwagę na to czy to nie sprzężenie akustyczne, oraz na to by nie plątać przewodów głosnika i gitary.
 • #3
  luki-remi
  Level 10  
  nie jest to akustyczne sprzężenie, bo na słuchawkach robi to samo, kabel i gitara to tez nie jest to. znajomy ma identyczny head i u niego na tych samych kablach i gitarach wszystko "hula" jak trzeba.
 • #4
  luki-remi
  Level 10  
  rozwiązanie okazało się prostsze niż przypuszczałem, problem sprawiało ułożenie taśmy wewnątrz wzmacniacza (było za blisko obwodu zasilającego). Po jej oddaleniu wszystko wróciło do normy.