Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny Omnitronic. Czy te kolumny będą wystarczające?

djaero 26 Jul 2010 15:19 1829 12
    djaero
    Level 10  
    Witam
    Przedwczoraj na dyskotece spaliły mi się kolumienki JBL 400 RmS w , dzisiaj kupiłem w pośpiechu kolumny Omnitronic DX-1222 300 rms ponieważ jutro następna dyskoteka może mi ktoś powiedzieć czy te kolumny wystarczą do nagłośnienia 100 m2 ,lub 200 m2 ponieważ mam wybrać sale
    Proszę o Pomoc
    Pozdrawiam
    Red_99
    Level 20  
    O tych kolumnach masz duzo na elektrodzie, tak w skrocie - zlom nie nadajacy sie do niczego a tym bardziej do naglasniania imprez.
    Wiler
    Level 14  
    Będzie bardzo ciężko. Te kolumny Omnitronica nie są sprzętem estradowym. Osobiście bałbym się wyjść z czymś takim na dyskotece o jakość dźwięku i życie końcówki mocy. Poczytaj trochę o nich (tzn o problemach z nimi), jest pełno tematów. Nie chcę Cię martwić, ale nimi możesz nagłośnić sobie co najwyżej altankę na działce.

Dodano po 55 [sekundy]:

O, kolega był szybszy :D
    michal94
    Level 15  
    Witam.
    Z jednej strony z ich efektywnością może być różnie, więc mniejsza sala, ale też w mniejszej jest możliwość że ludzie nie wytrzymają od jazgotu (chyba tak to można nazwać). Mogłeś coś wypożyczyć miałbyś spokój, zająłbyś się dj-ka, a teraz będzie ten stresik czy "kolumny" wytrzymają do końca imprezy. Jeżeli masz możliwość to wypożycz skądś paczki, bo te jak napisałem wyżej i mnóstwo innych osób raz będzie wydobywać sie z nich nieprzyjemny dźwięk a dwa w każdej chwili mogą się spalić tak jak te JBL-e.
    pozdrawiam :)

Czym zamierzasz zasilać te kolumienki?
    Red_99
    Level 20  
    Jesli miales estradowe JBL'e a nie jakies pseudo kolumny na glosnikach samochodowych i spaliles obie to nie wroze dlugiego zycia tym omnitronicom. Swiadczy to takze o jakosci prowadzonych przez Ciebie imprez - zanim kolumny sie spalily dzwiek musial byc znieksztalcony poniewaz glosniki nie dawaly juz rady . Byly to Twoje jedyne kolumny?

Ps. Podaj model tych JBL'i.
    djaero
    Level 10  
    jbl jrx 125 kolego nie wiesz jak mi się spaliły te kolumny to się nie udzielaj
    spaliły mi się po imprezie jak znajomy przyniósł wzmak 2x 600 w
    i je katowaliśmy bezczelnie
    djmtey
    Level 17  
    Bez obrazy, ale trzeba być skończonym durniem żeby świadomie spalić kolumny po 1k zł sztuka i jeszcze chwalić się tym na forum. Te kolumny co kupiłeś to szajs, a z takim operatorem na pewno nie przeżyją tej imprezy.
    djaero
    Level 10  
    prosiłem o radę a teraz mi kazania prawicie

Dodano po 2 [minuty]:

michal94 wrote:
    Witam.
    Z jednej strony z ich efektywnością może być różnie, więc mniejsza sala, ale też w mniejszej jest możliwość że ludzie nie wytrzymają od jazgotu (chyba tak to można nazwać). Mogłeś coś wypożyczyć miałbyś spokój, zająłbyś się dj-ka, a teraz będzie ten stresik czy "kolumny" wytrzymają do końca imprezy. Jeżeli masz możliwość to wypożycz skądś paczki, bo te jak napisałem wyżej i mnóstwo innych osób raz będzie wydobywać sie z nich nieprzyjemny dźwięk a dwa w każdej chwili mogą się spalić tak jak te JBL-e.

ADS LX 800

Dodano po 0 [sekundy]:

michal94 wrote:
    Witam.

ADS LX 800

Dodano po 9 [minuty]:

proszę o odpisywanie ponieważ za 1 godzine bd już na rozkładał sprzęt
    MR-Sound
    Level 25  
    No to jak katowaliście takie dobre kolumienki to z takim syfem nie będzie trzeba długo podejrzewam że parę minutek i pójdzie dymek z nich.
    djaero
    Level 10  
    Witam
    To co mówiliście to kompletne bzdury , ktoś pewnie kupił te kolumny i podłączył do jakiegoś syfskiego wzmaka ja jak podłączyłem do ads byłem zaskoczony jakoś słyszalnej muzyki bdb na sali 100 m2 nawet na końcu brzmiało dobrze
    Polecam te kolumny !
    Pozdrawiam
    earphones
    Level 15  
    zdaj relacje z imprezy ;P zobaczymy jak Ci się sprawią na dłuższa metę.
    Red_99
    Level 20  
    djaero wrote:
    jbl jrx 125 kolego nie wiesz jak mi się spaliły te kolumny to się nie udzielaj
    spaliły mi się po imprezie jak znajomy przyniósł wzmak 2x 600 w
    i je katowaliśmy bezczelnie

Rownie bezczelnie potrafisz odpowiadac na forum.

djaero wrote:
    To co mówiliście to kompletne bzdury , ktoś pewnie kupił te kolumny i podłączył do jakiegoś syfskiego wzmaka

Syfski wzmak? Co to takiego? Osobiscie slyszalem te kolumny i smiem twierdzic, ze moje glosniczki od komputera maja mniejsze dziury w pasmie.