Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa znika w Aacer Aspire 4520

26 Lip 2010 18:34 2057 8
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam laptopa acer Aspire 4520 z systemem MS Vista Home Premium i mam problem: karta sieciowa (Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter) znika sobie bez powodu z menadżera urządzeń lub nie pojawia się tam w ogóle przy uruchamianiu komputera, co uniemożliwia mi korzystanie z WiFi. A jeśli już ta karta jest, to często mam taką sytuację, że system nie widzi żadnych sieci bezprzewodowych, chociaż jestem pewny że powinien coś znaleźć, bo zwykle z netem łącze się przez WiFi i mam bardzo dobrą siłę sygnału...

  Dodam jeszcze, że sieć jest włączona w biosie, przywróciłem domyśle ustawienia biosu, zrobiłem przywracanie systemu i przywróciłem ostatnie działające ustawienia (opcja w menu po wciśnięciu F8 przed rozruchem systemu). Nic nie pomogło. Czy to jest raczej wina systemu czy coś fizycznie się sypie?
 • Spec od komputerów
  Odkręć klapkę od spodu laptopa, zdemontuj kartę, przeczyść złącze i zamontuj z powrotem.
 • Poziom 31  
  A próbowałeś zainstalować ponownie sterowniki?
  Masz w ogóle zainstalowane odpowiednie sterowniki?
 • Poziom 9  
  tronic1 napisał:
  Odkręć klapkę od spodu laptopa, zdemontuj kartę, przeczyść złącze i zamontuj z powrotem.

  hmm tylko laptopa mam jeszcze na gwarancji więc nie chciałbym tam w środku się bawić... I dlatego pytałem czy to wina systemu [Vista, więc nic mnie nie zdziwi] czy jakieś fizyczne uszkodzenie sprzętu.

  WMichał napisał:
  A próbowałeś zainstalować ponownie sterowniki?
  Masz w ogóle zainstalowane odpowiednie sterowniki?

  Właśnie, zapomniałem wspomnieć, że instalowałem różne sterowniki i jest to samo. Chociaż to pewnie nie sterowniki, bo wcześniej wszystko było ok, a ostatnio niczego nie instalowałem/zmieniałem itd.
 • Poziom 43  
  tronic1 już wszystko napisał, jak nie pomoże to serwis.
 • Poziom 9  
  hmm a czy jest możliwość, że w serwisie ktoś zorientuje się, że laptop był rozkręcany, tzn są jakieś zabezpieczenia, dzięki którym widać, czy laptop był "ruszany" czy nie?
 • Poziom 43  
  Nie, jeśli śruby nie są zaklejone stickerami, oraz karta pod nimi też nie.
  Oczywiście śruby mają być odkręcone właściwym wkrętakiem, a nie poszarpane byle czym.
 • Poziom 9  
  wyjąłem kartę, przeczyściłem złącze, odpaliłem laptopa i ponad godzinę wszystko było ok, ale przed chwilą znowu zniknęły mi wszystkie sieci bezprzewodowe. Wystarczyło wyłączyć i włączyć kartę w menadżerze urządzeń.
  Wcześniej też tak robiłem, chociaż wtedy często karta znikała z menadżera, kiedy ją ponownie włączałem. No cóż, trzeba lapka do serwisu oddać ;)
 • Poziom 29  
  Do wymiany mostek NVidia MCP67, typowe zachowanie dla niego, jak pada. Jak masz gwarancję, to wysyłaj.