Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie silnika trójfazowego na jednofazowy

26 Lip 2010 20:10 9751 7
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanie posiadam podnośnik samochodowy firmy zippo napędzany dwoma silnikami 3 fazowymi firmy BAUKNECHT o oznaczeniach 2.2kw,500 obr-min, 50HZ, s3-10%, 10/5,9A, cos 0,78. Silniki sa sprawne, lecz problem tkwi w tym ze u mnie na gospodarstwie niema 3faz i chce pracować na tym podnośniku zasilając go 1faza lecz nie wiem ja się do tego zabrać, jaki dobrać kondensator i jak to podłączyć, żeby silniki działały góra dół proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Wszystko fajnie, tylko czy moc około 1,6kW Ci wystarczy bo niestety tylko tyle wyda ten silnik po "zabiegach" z kodensatorem.
    Musisz dać w/g książki około 150uF, tylko pamiętaj o odpowiednich parametrach kondensatora, albo kupisz falownik i po zawodach.
    http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=2753

powodzenia.............
  • Poziom 10  
    wzór na pojemność kondesatora C = 48P [uF]
  • Poziom 14  
    A o falownikach pomyślałeś , silnik trójfazowy z kondensatorem ma słaby start, może nie ruszyć pod obciążeniem.
    Falowniki , to najlepsze rozwiązanie, tyko czy wytrzyma twoja linia zasilająca. 4,4kW to pobór 20A prądu +gospodarstwo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Czy silnik ma wyprowadzone sześć końcówek aby można było go połączyć wtrójkąt?
  • Moderator
    Temat zamykam. Jest ich wiele na forum.