Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerobienie silnika trójfazowego na jednofazowy

junior-zg 26 Jul 2010 20:10 11044 7
    junior-zg
    Level 2  
    Witam mam pytanie posiadam podnośnik samochodowy firmy zippo napędzany dwoma silnikami 3 fazowymi firmy BAUKNECHT o oznaczeniach 2.2kw,500 obr-min, 50HZ, s3-10%, 10/5,9A, cos 0,78. Silniki sa sprawne, lecz problem tkwi w tym ze u mnie na gospodarstwie niema 3faz i chce pracować na tym podnośniku zasilając go 1faza lecz nie wiem ja się do tego zabrać, jaki dobrać kondensator i jak to podłączyć, żeby silniki działały góra dół proszę o pomoc.
    hobbyelektronik
    Level 27  
    Wszystko fajnie, tylko czy moc około 1,6kW Ci wystarczy bo niestety tylko tyle wyda ten silnik po "zabiegach" z kodensatorem.
    Musisz dać w/g książki około 150uF, tylko pamiętaj o odpowiednich parametrach kondensatora, albo kupisz falownik i po zawodach.
    http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=2753

powodzenia.............
    ryty93
    Level 11  
    wzór na pojemność kondesatora C = 48P [uF]
    wmalczewski
    Level 15  
    A o falownikach pomyślałeś , silnik trójfazowy z kondensatorem ma słaby start, może nie ruszyć pod obciążeniem.
    Falowniki , to najlepsze rozwiązanie, tyko czy wytrzyma twoja linia zasilająca. 4,4kW to pobór 20A prądu +gospodarstwo.
    User removed account
    User removed account  
    padz
    Level 12  
    Czy silnik ma wyprowadzone sześć końcówek aby można było go połączyć wtrójkąt?
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat zamykam. Jest ich wiele na forum.