Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes vito 112 cdi zerwana taśma lcd

arkadiusz kulik 26 Lip 2010 21:19 5946 1
    arkadiusz kulik
    Poziom 9  
    Mercedes vito 112 cdi,odklejona taśma od wyświetlacza lcd. Mercedes vito 112 cdi zreperowałem tą nieszczęsną taśmę bez klejenia.Na płycie drukowanej zmyłem rozpuszczalnikiem nitro resztki kleju ze scieżek miedzianych.Na taśmie ze ścieżkami jest przyklejona taśma samoprzylepna,którą oderwałem i obciąłem ok. 4mm.Odciąłem również fragment taśmy ze ścieżkami który był wcześniej przyklejony do płyty.Przy pomocy bezbarwnej taśmy samoprzylepnej przykleiłem taśmę ze ścieżkami do płyty(trzeba zrobić to precyzyjnie aby ścieżki na taśmie oraz płycie się zgadzały.Taśma może wejść na ścieżki miedziane max.2mm,ponieważ ścieżki na taśmie zakręcają).Z piankowej gumy gr.4mm(takiej na podeszwy do butów)wyciąłem pasek szerokości 10mm i włożyłem go pomiędzy kołeczki i otwory na żarówki do podświetlenia licznika(w obudowie zegarów,tej białej).Ma on za zadanie docisnąć taśmę lcd do płyty.TO DZIAŁA!
    silver86
    Poziom 10  
    Faktycznie mogę potwierdzić, że można naprawić ten wyświetlacz domowym sposobem. Bez wydawania 150zł fachowcowi za naprawę. Ja w swoim liczniku nie czyściłem nic, zwyczajnie nakleiłem przezroczystą taśmę klejącą i docisnąłem do płyty (trwało to z 5 minut bo trzeba bardzo precyzyjnie nałożyć zerwaną taśmę, tak aby każda ścieżka była na swoim miejscu). Następnie podłożyłem poskładaną kartkę papieru aby docisnęła taśmę do płyty, założyłem płytę i następnie wsadziłem kolejną kartkę poskładaną w prostokąt między płytę a tylną obudowę licznika. Zatrzasnąłem obudowę, podłączyłem obie kostki i znowu zobaczyłem cyferki na wyświetlaczu :) w ten sposób nie wydałem ani złotówki na naprawę.