Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.1 Rozrusznik nie kręci zero reakcji

26 Lip 2010 23:51 18431 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdeczni jestem nowy na tym forum. Mam pewien problem, wczoraj odwodziłem szwagierkę na pociąg, nic się nie działo auto paliło normalnie
    przyjechałem, postawiłem auto pod blokiem i na drugi dzień jak gdyby nic chce zapalić cytrynę a tu niespodzianka rozrusznik za pierwszym razem pokręcił bardzo słabo, spróbowałem drugi raz i kompletnie nic zero reakcji, nawet cyknia, lampki się swięcą jak powinny, auto pali na popych normalnie, aku jest prawny na 100 procent, i nie wiem co to może być czy po prostu jakiś bezpiecznik czy rozrusznik wysiadł.? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Informacje jakie podałeś nie pozwalają na to aby ci efektywnie pomóc. Musisz napisać jaka masz C3 - CAN/VAN czy full CAN (albo inaczej - z kwadratowym wyświetlaczem na tablicy wskaźników czy z podłużnym).

A na początek - sprawdź czy na automat rozrusznika dochodzi sygnał rozruchu, za pomocą kontrolki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Skoro tak zadajesz pytanie to chyba podpowiedź nie rozwiążę sprawy. Piszę bowiem kiedyś miałem bardzo podobnie wyglądające zjawisko w swojej Xsarze. Rozebrałem rozrusznik aby przekonać się, że jest w porządku. Przyczyną był brak połączenia na przyłączu przewodu od akumulatora. I teoretycznie wszystko na miejscu i dobrze. Na podkładkach powstała warstwa szklistej substancji, która w pewnym momencie przestała przewodzić i skutek właśnie taki. Dwie godziny dłubania, aby w ostatnim etapie odkryć banalną usterkę. Taka przyczyna nie ujawni się na żadnych kontrolkach.
    Reasumując do ręki bierzemy próbówkę lub miernik (lepiej próbówkę) i sprawdzamy, gdzie napięcie dochodzi.
  • Poziom 9  
    Jest to auto z kwadratowym wyświetlaczem z 2002 roku, podstawowa wersja.
  • Poziom 38  
    A sprawdziłeś stan naładowania akumulatora? Może się okazać , że masz za mało prądu , system przelicza zapotrzebowanie i uniemożliwia odpalenie . Spróbuj odpalić na przewody z innego auta zanim zabierzesz się za demontaż rozrusznika . Sprawdź , czy czasem przewód głównego zasilania przy alternatorze czasem nie zzieleniał . Miałem już dwa takie przypadki z tym modelem .
  • Poziom 9  
    Akumulator jest dobry, 12.67 napięcia. Alternator był około miesiąc temu wymieniany bo nie ładował. Więc przewód był sprawdzony. :( Posprawdzam jeszcze czy jest prąd na kablach do rozrusznika. Jeszcze się tak zastanawiam czy to nie może kostka pod stacyjką nie nawaliła.
  • Poziom 39  
    Pioart -> w tym samochodzie nie ma takiej opcji, sygnał na elektromagnes idzie bezpośrednio ze stacyjki. po drodze nie ma żadnych przekaźników (ani też bezpieczników).

Adik475 -> sprawdź za pomocą kontrolki czy podczas przekręcania stacyjki w pozycje "rozruch" pojawia się napięcie na czarnej dwupinowej kostce na skrzynce bezpieczników w komorze silnika (styk nr1, grubszy przewód). Jeżeli tak jest a rozrusznik nie daje oznak życia to podepnij się z kontrolką do elektromagnesu rozrusznika. Jeśli i tu prąd dochodzi to, tak jak radził kolega mczapski, sprawdź czy gdzieś tam na oczkach elektromagnesu nie zagnieździła się korozja - a nie zapomnij przedtem odłączyć akumulatora! Jeżeli dalej niczego nie znajdziesz - zdemontuj rozrusznik i zawieź go do sprawdzenia/naprawy.
  • Poziom 38  
    Przyznam się , że się nie zagłębiałem w temat . Być może , że nie trafiłem na C3 z tego rocznika .
    Pozdrawiam,
  • Poziom 9  
    Panowie przyczyną był zepsuty rozrusznik, zamówiłem używany na allegro zamieniłem i śmiga. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam