Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odczytac komunikaty bledow w daewoo lanos?

26 Lip 2010 23:56 11067 10
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem z moim samochodzikiem. Chcialbym odczytac komunikaty bledow zwierajac A i B. Znalazlem kody bledow oraz wiem ze po zwarciu nalezy przekrecic stacyjke i zliczac mrugniecia kontrolki. Wiem rowniez ze przewodow mam szukac po stronie pasazera pod schowkiem. Jednak nie chce czegosc spali i wole zapytac co i jak nalezy tam zewrzec. Znalazem tam cos w rodzaju kostki z kilkoma wyjsciami. Czy to o to chodzi? Jezeli tak to ktore wejscia nalezy zewrzec?

Bardzo dziekuje za ewentualna pomoc.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 9  
    Szukalem dalej. Czy chodzi o zwarcie odpowiednich wyjsc aldl?
  • Moderator Samochody
    Nie samymi błędami samochód żyje, jedź do kogoś, kto jest w stanie sprawdzić parametry bieżące
  • Poziom 9  
    Juz udalo mi sie zrobic zwore na A i B. Jednak caly czas pojawia mi sie tylko i wylacznie blad 12. Czyli standardowy blad na wylaczonym silniku. Czy aby wszystko wobec tego ok?
  • Poziom 21  
    Jeżeli z autem jest OK i jeździ bez problemu to zostaw to w spokoju.
  • Poziom 9  
    Wlasnie nie do konca ok, podejrzewam ze jest problem z sąda lambda i ewentualnie potwierdzi mi to odpowiedni komunikat bledu. Przy odpalaniu zimnego silnika przez pierwsze kilka kilometrow 4-5 km spadaja mi obroty po zdjeciu nogi z gazu, czesto potrafi nawet zgasnac w szczegolnosci jak przychamuje. WYmienilem swiece, akumulator, przewody, filtr i dalej to samo.
    Moze ma ktos jakis pomysl co moze z tym byc? Nie chce zbednie wydawac
    pieniedzy...
  • Poziom 21  
    Jak masz sonde 1 przewodową to ona zaczyna działac dopiero po kilku minutach pozatym spadajace obr to nie od niej.
  • Poziom 9  
    Co w takim razie moze byc powodem takiej sytuacji?
  • Poziom 42  
    Carrot , udzielił wyczerpującej odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam lanosa 1,6 16v DOHC(98r) zrobiłem diagnozę i wyskoczył błąd 31 czy ktoś może mi powiedzieć czego on dotyczy. Zasilany benzyna-gaz, kontrolka serwisu się zapala, po wyłączeniu silnika i po ponownym uruchomieniu gaśnie.
  • Poziom 10  
    Witam. Wrócę do tematu dzisiaj zrobiłem diagnozę za pomocą spinacza i wyskoczyły trzy błędy po kolei: 63,64,35. Mam wymieniony potencjometr przepustnicy, silniczek krokowy, a obroty na wolnych są 2400obr/min. i tak się utrzymują. Proszę o podpowiedź co z tym fantem zrobić.