Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.9 dci traci moc po wciśnięciu gazu

mbrowarek76 27 Lip 2010 00:06 7545 2
  • #1 27 Lip 2010 00:06
    mbrowarek76
    Poziom 8  

Witam,

mam problem z moją Meganką II, 1.9dci 2006. Dziś pojawił się dwa razy na chwilę komunikat usterka elektroniki i kontrolka do serwisu. Komunikat zniknął i niby było ok. Komunikat usterka elektroniki już się nie pojawił. Po paru minutach samochód dostał dziwnych objawów: Gdy wciskam gaz po zmianie biegu auto zamiera, odpuszczam gaz wciskam sprzęgło, puszczam wciskam gaz i jest ok. ale tylko na moment. Dzieje się tak mniej więcej co kilka minut (1-2 różnie). Zamiera oznacza, że nie gaśnie, ale nie zwiększa obrotów, nie przyspiesza, nic poza tym nie zaobserwowałem.

Dziś trochę popadało, auto dostało trochę wody... może tu jest problem.

Dodam, że wcześniej miałem inne przeboje z tym autem. Miesiąc 2 miesiące temu ktoś inny prowadził auto i trafił psa... szkoda. Zderzak, chłodnica itp do wymiany...
    Po naprawie niskim kosztem... i to może był błąd. Miesiąc po naprawie padła klima, później, dwa tygodnie później w upały pojawił się komunikat sprawdź wtrysk, sprawdź układ wydechowy i samochód tracił moc 3000tyś obrotów i koniec. Po 2 tygodniach w warsztacie auto wyjechało naprawione. Wymieniony EGR (wcześniej komputer nie pokazywał żadnych błędów zaworu EGR ????!%$^%$^%???????????). Diagnoza i naprawa to Padł potencjometr w zaworze EGR i wyjście prądowe z kompa nie daje odpowiedniej mocy do zasilenia wszystkich czujników na linii nr 2. Panowie w warsztacie podeszli ambicjonalnie i trwało to dość długo ale przejechałem autem po naprawie jakieś 4000tyś km. Znaleźli czujnik na linii nr 2, który pobiera najwięcej prądu i podpięli go pod inne źródło prądu z komputera. Te błędy i objawy nie pojawiły się do dziś, ale tak jak pisałem na początku pojawiły się nowe problemy.
    Zawsze dzieje się tak przed ważnym wyjazdem i niestety muszę jechać starą Megi.
    Może ktoś jest w stanie mi pomóc. Może ewentualnie polecić jakiegoś speca w Warszawie, ale naprawdę dobrego. Byłem już u kilku, i w serwisie oczywiście też...

• #2 27 Lip 2010 00:46
    darioszef
    Poziom 10  

sprawdz rure od przeplywomierza

• #3 28 Sie 2010 23:32
    mbrowarek76
    Poziom 8  

a to był problem z czujnikiem hamulca.... wystarczyło wyjąć poruszyć i jeszcze raz włożyć i śmiga...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME