Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smti nie działa JTAG z niczym.

27 Lip 2010 01:13 2499 16
  • Poziom 18  
    Witam kolegów.
    Od jakiegoś czasu próbuje naprawić bootloader Samsunga i900 mam do dyspozycji boxa smti z aktywacja jtag. Lecz w żaden sposób nie czyta mi żadnego telefonu. A próbuje na i900 oraz i8910 i ni huhu nie działa. Z wtykiem już na wszystkie strony próbowałem i za każdym razem: Target Not Found!

Może ja coś źle robię nie wiem. Ktoś naprawiał z Smti boota w i900? może spec multi-com się wypowie w końcu box od niego.

Interesuje mnie wszystko bo już nic nie wiem. Po kolei gdyż nie wiem gdzie jest błąd.
    :|

Nie odsyłajcie do instrukcji - przeczytałem. Ale nie ma w niej cennych dla mnie informacji czyli jak to wszystko prawidłowo połączyć (fizycznie z boxem). :|
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze telefon włącza się? jest wykrywany przez komputer?
  • Poziom 18  
    Telefon wykazuje tylko znaki życia na zasilaczu (kiedy się załączy rośnie pobór prądu do 0,25A) przez zwykły port usb nie jest wykrywany. Nie pali się też czerwona dioda, soft się nie ładuje nie ma dźwięku powitania itp. Padł przy soft owaniu kiedy to zawisł przy ładowaniu plików bin i na tym koniec już się nie uruchamia. S choć akumulator ładuje oraz reaguje na zasilaczu.:|
    Uszkodzony boot, do naprawy tylko ORT, JRT Smti tego nie naprawia.
  • Poziom 18  
    Jest jeszcze jeden darmowy soft już nie pamiętam jak się nazywa chyba boot repair tool z takim obrazkiem omni... Tylko trzeba do tego interfejs jtag, czy nie mogę użyć SMTi jako takiego interfejsu ? Czy muszę mieć jakiś dedykowany ?
    Nie mam pojęcia o czym mówisz.
  • Poziom 18  
    Jest taki program, ok nie ważne widzę ze takie wynalazki też nic nie dadzą. Dzieki za pomoc. Jeszcze jakbyś mógł mi wyjaśnić jedna kwestie byłbym wdzięczny. W jakiej sekcji telefonu siedzi botloader ? w cześci PDA ? czy modemie ? I dlaczego SMTi nie robi boot jak napisane jest na ich stronie że robi....:|
    Boot jest w PDA, jrt nie obsługuje Omapa.
  • Poziom 23  
    bodzio667 napisał:
    . W jakiej sekcji telefonu siedzi botloader ? w cześci PDA ? czy modemie ? I dlaczego SMTi nie robi boot jak napisane jest na ich stronie że robi....:|

Masz botloader odpowiadający za część PDA , ten najczęsciej uszkadza sie podczas nieumiejętnego flashowania telefonu oraz botloader odpowiadający za Phone (Modem) .W OMNI zazwyczaj wystarcza naprawa części PDA w 99% przypadków ;).
  • Poziom 18  
    ok, w jrt widziałem taki myk iż trzeba 2,6 v podłączyć do PS_Hold oraz do kondensatora? O co z tym chodzi możecie mi wyjaśnić? bo siedzę już drugi dzień z kolegą i nie wiemy. Trzeba tam podłączyć zewnętrzne źródło zasilania ? czy jak ? Czemu ma to służyć ? Dzięki za pomoc.
    Dobrze rozumujesz, tylko po co się męczysz?, jeżeli telefon nie jest wykrywany przez komputer to JRT tego nie postawi, pisałem powyżej o tym. :D
  • Poziom 18  
    Rozumiem tylko nie wiedziałem do czego to, pytałem na przyszłość :D
    Koledzy nie wiecie co siedzi wewnątrz Omnia Repair Tool ? Może ktoś posiada jakieś zięcie wnętrza boxa ? Chodzi mi o to jak box jest rozwiązany.
    Dziękuje i pozdrawiam.
  • Spec od GSM
    @bodzio

"Jest jeszcze jeden darmowy soft już nie pamiętam jak się nazywa chyba boot repair tool z takim obrazkiem omni... Tylko trzeba do tego interfejs jtag, czy nie mogę użyć SMTi jako takiego interfejsu ? Czy muszę mieć jakiś dedykowany ?"
    Odp: Zapewne chodzi o DLD... nie3 jest to darmowy program... aktualnie nie ma nic darmowego do Xscale Intela czyli I900 i napewno nie bedzie....

"Koledzy nie wiecie co siedzi wewnątrz Omnia Repair Tool ? Może ktoś posiada jakieś zięcie wnętrza boxa ? Chodzi mi o to jak box jest rozwiązany. "
    Odp: zdjecie Boxa nic Ci nie da.. to nie cyfrowka czy jaksi ARM....jezeli myslisz o wykonaniu tego u siebie to niestety nic nie zrobisz.."
  • Poziom 18  
    Multi-com jak bym chciał kupić o was OMR to jest jakaś specjalna zniżka dla elki ?? na serwisanci GSM coś o tym wspomniałes...
  • Poziom 18  
    W takim razie telefon z jakimi objawami nadaje sie do naprawy przez SMTi?
    Bo musze przyznac ze troche jestem zawiedziony jezeli chodzi o i900 i obsługe przez ten sprzet...
    Objawy mogą być następujące, wiesza się na logo, brak zasięgu, błąd w trakcie flashowania, nie znajduje portu com itp.itd.Generalnie telefon jeżeli jest na dwóch procesorach a taki jest I900 musisz włączyć w tryb download i dopiero się komunikujesz z JRT, jeżeli brak możliwości wejścia w tryb lub miga tylko czerwona dioda przy włączniku, wykrywany jest jako mohanas, naprawa przez JRT jest na dzień dzisiejszy niemożliwa.Polecam ORT lub RIFF.