Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar napięcia dsPIC30F3010

mati8 27 Lip 2010 09:22 1103 3
  • #1 27 Lip 2010 09:22
    mati8
    Poziom 13  

Witam,

Na początku chciałbym zaznaczyć że jestem początkujący i dopiero zaczynam swoją przygodę z PICami i programowaniem w C.
    Mam do wykonania układ na dsPIC30F który będzie kontrolował parametry akumulatorów, będzie monitorował stan naładowania pobór prądu i napięcie. W przyszłości może będzie to rozbudowany układ o inne jeszcze funkcje ale na razie muszę wykonać te podstawowe. Dodam tylko jeszcze że układ będzie pracował w robocie mobilnym.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc i rady

0 3
  • #3 27 Lip 2010 10:43
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Takie coś najłatwiej zrobić w ten sposób, że podajesz bity konfiguracyjne bezpośrednio do rejestru konfiguracyjnego przetwornika, a potem odczytujesz dane z rejestru, w którym są one przechowywane. Informacje o tym, co gdzie jest znajdziesz w dokumentacji mikrokontrolera...
    Ze swojej strony pragnę dodać, iż używanie do tego procesora 16-bitowego to lekka przesada - wystarczyłby Ci któryś z mniejszych 12F lub 16F...

0
  • #4 27 Lip 2010 10:51
    mati8
    Poziom 13  

Urgon napisał:
    Ze swojej strony pragnę dodać, iż używanie do tego procesora 16-bitowego to lekka przesada - wystarczyłby Ci któryś z mniejszych 12F lub 16F...

ta kontrola napięcia to tylko jedno z wielu co ma robić ten uP poza tym nie ja go wybierałem :)

Dziękuje za podpowiedzi

0