Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć Dekoder UPC do projektora

strusw2 27 Jul 2010 10:10 5220 3
 • #1
  strusw2
  Level 9  
  Witam!
  Mam taki problem.
  Chcę podłączyć projektor epson eh tw-450 z Dekoderem UPC (bez hdmi) - najchętniej nie bezpośrednio, ale przez kino domowe ( grundig cenemo ).
  Zacznę od wejść i wyjść urządzeń.
  Projektor wyposarzony w wejscia: D-SUB (ma być zajęte przez komputer), SVIDEO, VIDEO - chinch, HDMI oraz USB, dekoder UPC - 2 razy EURO, kino domowe - wyjścia ekranowe SVIDEO oraz VIDEO -chinch, video out (oddzienie chinch do video i 2X chinch dźwięk) i euro. Wejścia video1 video2 (oba 2X chinch dźwięk i raz video) - opcje źródła do wyboru w kinie: SCART IN, VIDEO 1, VIDEO2, DIGITAL IN, to by było na tyle.
  Działa mi narazie - połączenie kablem chinch video projektor - kino domowe co mi daje obraz z dvd i oczywiście działa podłączenie d-sub - d-sub. laptop - projektor.
  Teraz najważnejsza kwestia - podłączenie dekoder - kino - projektor.
  Podłączyłem dekoder kablem euro-euro z kinem, od kina do projektora chinch video. Na kinie ustawiona opcja SCART IN. Rezultat - na projektorze ekran powitalny z kina domowego ale kablówki nie widzę. Kolejna próba podłaczenie EURO(dekoder) - Chinch video in (kino) - projektor po chinch wideo (ciągle tak samo wyjście ekranowe z kina) - rezutlat po zmianie na kinie źródła z wyjscia VIDEO - informacja projektora - brak sygnału. Oczywiście dekoder UPC włączony jest ciągle i ustawiony na konkretnym kanale . Przy opcji połączenie EURO-EURO - jest dźwięk na kinie ale nie ma obrazu.
  Obecnie zastanawiam się jeszcze nad bezpośrednim połączeniem upc - projektor np przez euro - d-sub , ale czy to coś da i czy to jedyne wyjście? Chcę ciągnąć jak najmniej kabli do projektora. Rozpisałem sie, ale mam nadzieję, że w miarę wyraźnie nakreśliłem mój problem.
  Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
 • #2
  hojlo1
  Level 35  
  Twoja ostatnia koncepcja jest najlepsza (i zapewne zadziała).

  Wypada ze pomocy nie potrzebujesz (bo jak zadziała to powtórzysz to zapewne przez "kino") .;)

  Ps - projektory (nie wszystkie) miały "native VGA" czyli potrafiły na VGA przyjąć RGB z Eurozłącza.
  Czy ten ma - nie wiem.
  Jednak jak się nie uda , próbuj "inaczej" spiąć bez pośrednictwa "kina" - byle by obraz się pokazał.
 • #3
  strusw2
  Level 9  
  Udało się:)
  Jakoś dziwnie mam kable oznaczone i dlatego miałem problem. Połączyłem dekoder(euro) do kina chinch video (oznaczony jakimś cudem jako video out - na logikę powinno być video in na kablu) i 2X chinch audio jako VIDEO1. A projektor po wyjściu monitorowym z kina chinch-chinch. Działa. Teraz tylko muszę się uporać z buczeniem głośników. Denerwujące to jest bardzo, że aż suba odłączyłem póki nie znajdę powodu buczenia. Próbowałem różne gniazdka, ale wszedzie uziemienie jest więc czemu buczy? Szukam dalej. Jak ktoś ma pomysl czemu te kolumny buczą - z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
 • #4
  Captain Andy
  Level 1  
  Ahoy Eksperci!

  Potrzebuję Waszej pomocy. Mam dekodr UPC i korzystamtylko z internetu bo nie mam telewizora, a płacę również za sygnał TV. Mam natomiast Projekto PANASONIC HD LCD PT-AE 500E. Chiałbym go podłączyć do dekodera ale równiż z dźwiękiem (a to projektor starej daty).

  Jak to zrobić?

  Pozdrawiam,

  Andy

  captainandy.co

  Dodano po 56 [sekundy]:

  Ahoy Eksperci!

  Potrzebuję Waszej pomocy. Mam dekodr UPC i korzystamtylko z internetu bo nie mam telewizora, a płacę również za sygnał TV. Mam natomiast Projekto PANASONIC HD LCD PT-AE 500E. Chiałbym go podłączyć do dekodera ale równiż z dźwiękiem (a to projektor starej daty).

  Jak to zrobić?

  Pozdrawiam,

  Andy

  captainandy.co