Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć Dekoder UPC do projektora

strusw2 27 Lip 2010 10:10 4347 2
 • #1 27 Lip 2010 10:10
  strusw2
  Poziom 8  

  Witam!
  Mam taki problem.
  Chcę podłączyć projektor epson eh tw-450 z Dekoderem UPC (bez hdmi) - najchętniej nie bezpośrednio, ale przez kino domowe ( grundig cenemo ).
  Zacznę od wejść i wyjść urządzeń.
  Projektor wyposarzony w wejscia: D-SUB (ma być zajęte przez komputer), SVIDEO, VIDEO - chinch, HDMI oraz USB, dekoder UPC - 2 razy EURO, kino domowe - wyjścia ekranowe SVIDEO oraz VIDEO -chinch, video out (oddzienie chinch do video i 2X chinch dźwięk) i euro. Wejścia video1 video2 (oba 2X chinch dźwięk i raz video) - opcje źródła do wyboru w kinie: SCART IN, VIDEO 1, VIDEO2, DIGITAL IN, to by było na tyle.
  Działa mi narazie - połączenie kablem chinch video projektor - kino domowe co mi daje obraz z dvd i oczywiście działa podłączenie d-sub - d-sub. laptop - projektor.
  Teraz najważnejsza kwestia - podłączenie dekoder - kino - projektor.
  Podłączyłem dekoder kablem euro-euro z kinem, od kina do projektora chinch video. Na kinie ustawiona opcja SCART IN. Rezultat - na projektorze ekran powitalny z kina domowego ale kablówki nie widzę. Kolejna próba podłaczenie EURO(dekoder) - Chinch video in (kino) - projektor po chinch wideo (ciągle tak samo wyjście ekranowe z kina) - rezutlat po zmianie na kinie źródła z wyjscia VIDEO - informacja projektora - brak sygnału. Oczywiście dekoder UPC włączony jest ciągle i ustawiony na konkretnym kanale . Przy opcji połączenie EURO-EURO - jest dźwięk na kinie ale nie ma obrazu.
  Obecnie zastanawiam się jeszcze nad bezpośrednim połączeniem upc - projektor np przez euro - d-sub , ale czy to coś da i czy to jedyne wyjście? Chcę ciągnąć jak najmniej kabli do projektora. Rozpisałem sie, ale mam nadzieję, że w miarę wyraźnie nakreśliłem mój problem.
  Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.

  0 2
 • Mitronik
 • #2 27 Lip 2010 13:50
  hojlo1
  Poziom 35  

  Twoja ostatnia koncepcja jest najlepsza (i zapewne zadziała).

  Wypada ze pomocy nie potrzebujesz (bo jak zadziała to powtórzysz to zapewne przez "kino") .;)

  Ps - projektory (nie wszystkie) miały "native VGA" czyli potrafiły na VGA przyjąć RGB z Eurozłącza.
  Czy ten ma - nie wiem.
  Jednak jak się nie uda , próbuj "inaczej" spiąć bez pośrednictwa "kina" - byle by obraz się pokazał.

  0
 • Mitronik
 • #3 28 Lip 2010 11:45
  strusw2
  Poziom 8  

  Udało się:)
  Jakoś dziwnie mam kable oznaczone i dlatego miałem problem. Połączyłem dekoder(euro) do kina chinch video (oznaczony jakimś cudem jako video out - na logikę powinno być video in na kablu) i 2X chinch audio jako VIDEO1. A projektor po wyjściu monitorowym z kina chinch-chinch. Działa. Teraz tylko muszę się uporać z buczeniem głośników. Denerwujące to jest bardzo, że aż suba odłączyłem póki nie znajdę powodu buczenia. Próbowałem różne gniazdka, ale wszedzie uziemienie jest więc czemu buczy? Szukam dalej. Jak ktoś ma pomysl czemu te kolumny buczą - z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

  0