Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałający centralny zamek

27 Lip 2010 12:04 1320 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    od jakiegoś czasu borykam się z problemem jakim jest niezamykający się centralny zamek w moim aucie.

Opis problemu:
    Sprawa jest dość dziwna, ponieważ drzwi raz się zamykają, a raz nie. Nie zależnie czy zamykam auto z pilota czy kluczykiem centralny "bawi się ze mną w kotka i myszkę". Dodam że "otwieranie" działa zawsze.

Co zostało zmienione/sprawdzone:
    Pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem to masa, a potem....
    -sprawdziłem/poprawiłem luty na kablach
    -wymieniłem mastera na nowego

Wnioski:
    Doszedłem do tego, że winowajcą nie jest centralka alarmu (exus V5). Wydaje mi się że sterownik centralnego zamka też jest ok - po naciśnięciu "zamknij" słychać stycznik.

Jestem w kropce, nie wiem czego i gdzie mam szukać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    sprawdz czy sterownik podaje sygnał do alarmu, samo "cyknięcie" przekaznika jeszsze o tym nie świadczy
  • Poziom 2  
    dzisiaj miałem chwilę i sprawa wygląda następująco....

są dwa kable - na jednym pojawia sie 8V przy otwieraniu, a na drugim 8V przy zamykaniu w momencie kiedy wszystko działa (centralny zamyka/otwiera się). Natomiast jeżeli centralny zamiera to na tych samych kablach pojawia się 12V tylko przy zamykaniu, podczas otwierania jest 0V.

Następnie wsadziłem kable od miernika w sterownik centralnym i objaw dokładnie ten sam.

Wynikałoby z tego że gdzieś jest przebicie / zła masa / świrujący sterownik centralnym ??!!
  • Poziom 27  
    w centralce alarmu masz przekazniki płytkowe(takie małe kwadraciki)jesli ci cykaja po nacisniciu pilota to jest ok czyli na podana komende sterowanie działa,ale w tych przekaznikach tez uszkadzaja sie styki(nadpalaja)i raz moze byc ze jest ok a raz lipa,sprawdz sobie to, koszt takiego przakaznika jest niewielki dosłowni groszowy.
  • Poziom 2  
    15darekvw napisał:
    ...w centralce alarmu...
    Wydaje mi się, że to nie jest wina centralki alarmu. Jeżeli byłaby to wina CA to centralny zamek zamykałby się "z kluczyka", w tym przypadku tak nie jest. Więc na moje oko to ewidentna wina samego centralnego, a nie alarmu.