Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć istniejący alarm z centralnym zamkiem Panda II

kuraczek 27 Lip 2010 12:44 5587 10
  • #1 27 Lip 2010 12:44
    kuraczek
    Poziom 8  

Kupiłem Punto z 2005, który ma niefabrycznie montowany alarm. Problem z tym, że pomimo posiadania funkcji sterowania centralnym zamkiem nie jest ona podłączona. Alarm aktywuje/dezaktywuje się pilotem a centralny przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy.
    Załączniki:
    Schemat z instrukcji alarmu
    Schemat instalacji centralnego zamka Panda.

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób podłączyć centralny zamek aby po rozbrojeniu zamka otwierane były wszystkie zamki. Nie jestem elektronikiem ale powinienem sobie poradzić jeśli opisy będą jasne.

Z góry dzięęki

0 10
  • #2 27 Lip 2010 14:46
    jawiczka
    Poziom 27  

Różowy i pomarańczowy z alarmu podłączasz do masy,czarny i biały zostają wolne, na zielonym impuls masy na zamykanie, fioletowy impuls masy na otwieranie.
    Teraz muszisz mi napisać czy to jest punto czy panda, bo piszesz o puncie a schematy oa pandy????
    W złączu 40 pinowym czarnym pin 24 centralny zamek otwórz przewód błękitno fioletowy, pin 34 centralny zamek zamknij przewód jasny zielono biały, podłączenie to dla punto.

0
  • #3 27 Lip 2010 17:17
    kuraczek
    Poziom 8  

Kupiłem Pandę.
    Proszę o info do Pandy.

0
  • #4 28 Lip 2010 13:31
    kuraczek
    Poziom 8  

Otrzymałem mailem odpowiedź:
    NIEBIESKIE ZŁĄCZE 45-CIO PINOWE jest to złącze od tyłu body computera,
    należy go wymontować

pin 13 centralny zamek otwórz przewód zielono-
    biały
    pin 12 centralny zamek zamknij przewód niebiesko-
    fioletowy

Jest problem taki, że nie ma z tyłu komputera złącza 45 pinowego a tylko 39 pinów jeżeli chodzi o niebieskie oznaczone na obudowie PVHD BLUE. Są inne ale one mają jeszcze mniej pinów.

I kolejne pytanie jak już znajdę odpowiednie złącze to w jaki sposób wpiąć do niego kabel? Zakładając, że ma już w kostce inny kabel który do danego pina jest podłączony?

Załączam zdjęcia znalezionego złącza.

0
  • #5 28 Lip 2010 14:38
    jawiczka
    Poziom 27  

Przepraszam mój błąd złącze faktycznie jest 36 pinowe i dokładnie o to się rozchodzi, co pokazane jest na zdjęciu, znajdź te przewody około 5cm od kostki odizoluj delikatnie jakimś nożykiem, najlepiej do tapet, wokół odizolowanego przewodu zawiń i polutuj odpowiedni przewód z autoalarmu, zaizoluj i gotowe, do całej operacji najlepiej odłączyć akumulator.

Widzę kolego, że doświadczenie masz małe, może warto zlecić tą naprawę jakiemuś elektrykowi????

0
  • #6 28 Lip 2010 19:54
    Ireneo
    Poziom 39  

A nie prościej z przepustu drzwi wziąć sterowanie?Zwykłym próbnikiem namierzyć?.I tak zapewne nie masz silniczka w kasecie kierowcy to z drzwi lewych tylnych podłączysz go równolegle w razie czego.Jeżeli to będzie kłopotliwe to możesz wysterować sam silniczek a uto dalej zrobi swoje bo w sumie i tak 2 przewody należy dociągnąć do drzwi kierowcy.No chyba że trafiłeś na partacza co nie umiał podłączyć sterowania alarmu(masami)a zresztą dał sobie radę?
    Pewnie było to już na forum...

0
  • #7 28 Lip 2010 20:27
    kuraczek
    Poziom 8  

Właśnie...
    zrobiłem tak jak proponował jawiczka... i okazuje się, że drzwi kierowcy nie działają. Nie posiadają silniczka. Może ktoś wie jaki i gdzie powinienem kupić do pandy 2005?
    Czy przewody do tego silniczka są już umieszczone w drzwiach? Czy będę musiał sam je podłączać? Jeśli sam muszę je podłączyć to gdzie je wpiąć?

Cała reszta ok... poza automatycznym zamykaniem po przekręceniu stacyjki lub po naciśnięciu pedału hamluca. opiszę jutro dorzucę schemat i instrukcję. Coś mi się wydaje, że muszę nauczyć się go programować.

1
  • #8 28 Lip 2010 20:43
    jawiczka
    Poziom 27  

Silniczki na allegro kupisz, nawet całe gotowe kasety widziałem, a przewody trzeba poprowadzić, tak jak pisał kolega Ireneo podłączasz sie pod tylne drzwi, jeśli dobrze pamiętam to jest to grubszy przewód żółty i szary.

0
  • #9 30 Lip 2010 02:43
    kuraczek
    Poziom 8  

Silniczek zamówiony. Znalazłem nawet manual do zamontowania go w kasecie i wyprowadzenia przewodów. Pytanie tylko gdzie znajdę przewody od tylnych drzwi. Rozumiem, że przewody z silniczka mam przeprowadzić przez elastyczny korytarz pomiędzy drzwiami a karoserią. Czy tam w okolicy będą przewody również przewody od sterowania silniczkiem drzwi tylnych? Czy może szukać gdzieś na body kompie.

0
  • Pomocny post
    #10 30 Lip 2010 11:21
    jawiczka
    Poziom 27  

Szukaj w wiązce która idzie progiem w kierunku tylnych lewych drzwi.

0
  • #11 08 Sie 2010 12:04
    kuraczek
    Poziom 8  

Wszystko udało się na 6+! dziękuję wszystkim za informacje szczególnie podziękowania dla jawiczka, który nie mylił się nawet w kwestii kolorów przewodów.
    Wszystkim bardzo dziękuję.
    Prawdopodobnie będę chciał jeszcze podłączyć automatyczne domykanie szyb do alarmu - prawdopodobnie ma taką opcję. Wrzucę skany z instrukcji alarmu i będę pytał gdzie się wpiąć w samochodzie ale to za kilka dni.

Jeszcze jedno. W wiązce biegnącej z tylnych drzwi były dwa identyczne przewody żółte i szare podłączyłem się do jednego takiego i jednego takiego. Wnioskuję, że jeden komplet to od drzwi prawych drugi od lewych. Mam nadzieję, że nie będzie kłopotu jeżeli jeden kabel podłączytłem do jednych drzwi a drugi do drugich.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo