Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Step7 5.4 + Win CC 6.0 - instalacja tego drugiego.

silwex 27 Lip 2010 13:10 2265 4
  • #1 27 Lip 2010 13:10
    silwex
    Poziom 9  

Witam.

Mam kłopoty z zainstalowaniem programu WinCC v6.0.

Program Simatic Step7 v5.4+SP3+HF1 zainstalowałem wcześniej bez problemów. Natomiast instalując potem WinCC v6.0, po około 60% przeprowadzonej instalacji, wyświetlił się komunikat, że niepotrzebna jest instalacja składnika "Automation License Manager", bo w systemie Windows XP istnieje już nowsza wersja tej aplikacji.
    Niestety w tym momencie instalacja Win CC v6.0 staje w miejscu i nie postępuje już dalej wskaźnik instalacji.
    Po zakończeniu w tym momencie instalacji niestety nie można uruchomić programu WinCC.
    Gdy chciałem z kolei powtórzyć instalację, to wyskakuje komunikat, że w systemie Windows odnaleziono już istniejącą wersję WinCC i jednocześnie pojawia się komunikat czy chcę odinstalować WinCC i jego komponenty (np. program SQL 2000, który jako niezbędny do działania WinCC v6.0 został wcześniej zainstalowany).
    W rzeczywistości odinstalowuje się tylko SQL 2000, potem znowu go trzeba zainstalować, żeby było w ogóle można zainstalować WinCC, niestety cały czas pojawia się komunikat, że wersja WinCC jest już zainstalowana i tak "wkoło Macieja".
    Odinstalowanie Simatica Step7 i wcześniejsza instalacja WinCC (przed Simatikiem) też nic nie daje, bo pojawia się tez ten sam komunikat, ze WinCC już jest w systemie.
    Oczyszczanie rejestru, kasowanie "ręcznie" plików związanych z WinCC też nie zmienia niestety niczego.
    Gdzieś chyba pozostał jakiś plik, który Windows widzi jako zainstalowany program WinCC.
    W Simaticu, gdy wchodzę do zakładki "Information" i dalej w opcje "Installed software" pokazuą mi się programy Siemensa, które są zainstalowane w systemie Windows XP i na końcu tej listy po programach Simatica Step7 znajduje się właśnie "WinCC V6.0 Demo".

Nie wiem za bardzo co dalej z tym czynić, a nie chcę z tego powodu robić formatu i instalki całego Windows.

Jak można się z tym uporać, żeby WinCC dał się normalnie zainstalować i uruchomić.
    Czy instalacja nowszej wersji, np. WinCC V6.2 rozwiąże ten problem?
    Jeśli tak to czy projekty zrobione pod WinCC V6.0 będą chodzić na nowszej wersji?

Proszę o jakieś pomocne odpowiedzi w tej sprawie.

0 4
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 29 Lip 2010 00:57
    silwex
    Poziom 9  

Zrobiłem reinstalację systemu Windows XP Professional PL SP3.
    Zainstalowałem najpierw WinCC 6.2 ( a jeszcze przed nim - wiadomo - SQL 2005 Server SP1 HF), a potem Simatic Step 7 v.5.4 i wszystko by było "pięknie, ładnie", gdyby po każdym uruchomieniu Windowsa nie wyskakiwał mi komunikat o błędzie związanym z programem SQL Server 2005 SP1 HF, a konkretnie pojawia się coś takiego jak na obrazku poniżej:

Step7 5.4 + Win CC 6.0 - instalacja tego drugiego.

Czy może ktoś wie, jak ten problem usunąć i o co w ogóle tutaj chodzi? Wciskanie "Help" nic nie daje - nie otwiera się żadne kolejne okno z pomocą.

Ponadto pojawił się kolejny problem w programie Simatic Step 7. Jakiś czas temu na pewnym szkoleniu zrobiłem parę projektów w języku niemieckim właśnie w Step 7. Niestety teraz zainstalowałem Step 7 w wersji niemieckiej pod polskiego Windowsa XP i wyskakuje komunikat, że muszę ustawienia językowe zmienić na "Niemcy/niemiecki". Gdy to zrobiłem, to znaczy na pasku języka ustawiłem "DE" zamiast "PL", niestety dalej pojawia się ten sam komunikat o przełączeniu na język niemiecki w ustawieniach windowsa. Czy można to też jakoś rozwiązać?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lip 2010 09:13
    kizar
    Poziom 15  

Co do pierwszego pytania to niestety nie pomogę. Natomiast drugie miałeś na szkoleniu komputer z ustawieniami germańskimi. Aby pozbyć się tego błędu musisz ustawić język Windowsa na Niemiecki(Panel sterowania -> Ustawienia Regionalne i Języka -> zakładka zaawansowane).
    Restartujesz Windows, uruchamiasz Step 7 i otwierasz projekt.
    Następnie we właściwościach projektu zaznaczasz Language Neutral:
    Step7 5.4 + Win CC 6.0 - instalacja tego drugiego..
    Wracasz do języka polskiego i możesz spokojnie otwierać projekt.

0
  • #5 29 Lip 2010 12:27
    silwex
    Poziom 9  

Dziękuję. Pomogło, jeśli chodzi o problemy językowe i działanie programu Step 7 to wszystko gra.
    Kolejny problem pojawił się w związku z uruchomieniem WinCC v6.2, a mianowicie nie mogę otworzyć utworzonych wcześniej projektów w WinCC v6.0.
    Nie potrafię wogóle skonfigurować serwera lokalnego. Jak sie to robiło, mogłby mi ktoś przypomnieć?
    Jak chcę z kolei utworzyć nowy projekt w WinCC 6.2, to niestety pojawia się komunikat, że "serwer wywołał wyjątek" i projekt nie może być otwarty (może ma to związek z pojawiającym się błędem odnośnie SQL 2005 Servera, o którym pisałem wcześniej w tym temacie?! Proszę o pomocne wskazówki.

Dobra. Temat można zamknąć lub skasować. Jakoś sobie poradziłem.

0