Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć komputer + zewnętrzny tuner TV + kino domowe?

Dr.Claufe 27 Lip 2010 15:39 3749 3
  • #1 27 Lip 2010 15:39
    Dr.Claufe
    Poziom 2  

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na tym obszernym forum i mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział dotyczący mojego problemu. Troszkę oczywiście najpierw powertowałem w opcji szukaj i za pomocą google, ale chyba nikt nie spotkał się z podobnym problemem.

Otóż otrzymałem wczoraj od rodzinki kino domowe:

Chcę to połączyć wraz z komputerem i zewnętrznym tunerem TV, tak jak napisałem w temacie. Mam nadzieję, że w ogóle istnieje taka opcja.

Kino domowe posiada takie wyjścia:

Karta muzyczna zintegrowana na płycie ASUS P5K (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=yS3ZeqfUdCTCIFT2)

"High Definition Audio
    Enjoy high-end sound system on your PC! The onboard 8-channel HD audio (High Definition Audio, previously codenamed Azalia) CODEC enables high-quality 192KHz/24-bit audio output, jack-sensing feature, retasking functions and multi-streaming technology that simultaneously sends different audio streams to different destinations. You can now talk to your partners on the headphone while playing a multi-channel network games. All of these are done on one computer."

Niestety polska wersja strony się nie otwiera. 8 kanałowa karta powinna wystarczyć.

Tuner zewnętrzny jaki posiadam to AverMedia AverTV BOX 9 (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_tunerow_TV_AverTV_Box_9-704.html) - mam nadzieję, że nie zamieszczam linka do konkurencji.

Wyjścia tunera widać na zdjęciach, ale zamieszczę jeszcze swoje:

oraz jak to mam podpięte:

Czarny kabelek to połączenie tunera z komputerem, czyli sygnał wychodzący z komputera do tunera, następnie przetwarzany i wysyłany do zielonego kabelka, czyli do głośników, które obecnie mam podpięte (Creative P380). Proste i logiczne.

Chcę, żeby tuner wysyłał sygnał do kina domowego (niezależnie czy to z komputera czy z samego tunera - bo do telewizji komputer jest nie potrzebny).

Jak to wszystko połączyć?

Kable jakie mam:

Oczywiście nie zakładałbym tematu, gdybym nie próbował, ale niestety próby podpinania na różne sposoby zakończyły się fiaskiem.

Próbowałem też na włączonym i na wyłączonym tunerze (ma ciekawą opcję - podczas pracy na komputerze nie musi być włączony by wysyłać dźwięk, nie wiem czy tańsze modele to mają). Niestety też nic to nie dało.

Może czegoś brakuje? Jakichś dodatkowych kabli czy może odtwarzacza DVD (mam nadzieję, że nie).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam. Łukasz.

0 3
  • Pomocny post
    #2 27 Lip 2010 16:26
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Witam
    Komputer -> kino : cyfrowo, w zależności jakim wyjściem dysponuje płyta, wg specyfikacji ''Coaxial / Optical S/PDIF out ports''

Tuner -> kino: z tego co widzę to jedynie kablem JACK-2xCHINCH.

0
  • #4 28 Lip 2010 19:55
    Dr.Claufe
    Poziom 2  

Kabel kupiony, wszystko połączone i ładnie gra :)

Dziękuję za pomoc. Nawet nie wiedziałem, że są takie kable i w ogóle.

Pozdrawiam.

0