Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobieranie Adresu Sieciowego - Nie lada wyzwanie :/

Xingham 27 Lip 2010 17:00 2829 11
  • #1 27 Lip 2010 17:00
    Xingham
    Poziom 9  

Witajcie, Ponieważ kończy mi się umowa z playem (nie chcę jej przedłużać) Postanowiłem pokombinować z Wi-Fi. W laptopie mam w sumie dobrą kartę, ale znajduje mi bardzo dobrą sieć, szybką (jest to sieć prawdopobonie osiedlowa). Ale zasięg był słaby. Więc kupiłem zewnętrzną kartę TPLink WN722N oraz do tego antenę dookólną TP-Link TL-ANT2408C 8dBi. Z siecią łączyło mnie normalnie na karcie laptopowej oraz przez pierwsze kilka razy na tej karcie Tplinka jak ją zainstalowałem.
    Jednak pojawił się problem. Łączyłem ze 3 razy i było ok. Za jakieś 10 minut chce się połączyć z siecią i zawiesza się na "Pobieranie adresu sieciowego" I dalej "Ograniczona łączność lub brak łączności". Dzieje się to na połączeniach z laptopowej karty oraz tej nowej zewnętrznej. Również nie mogę się połączyć z innymi sieciami, które są w zasięgu. Ten sam komunikat. Domyślam się, że to coś u mnie siadło a nie u wszystkich :P

I jeszcze mam pytanie. Jak to możliwe, że w windowsowym połączeniu mam 2-3 kreski i łączność "Niska" a w programie Tp-Linka jest 70-90% zasięgu. Coś przekłamuje czy tak musi być?

Dodam, że przeinstalowałem oprogramowanie, sterowniki już z 5 razy i nic nie dało. Kombinowałem z wpisywaniem IP i DNSów ale nie wiem czy to na 100% z tej sieci jest co myślę.
    Prosiłbym o porady ponieważ już mnie krew zalewa od tego Wi-Fi.
    Pzdr.

0 11
  • #2 27 Lip 2010 17:05
    hicat
    Poziom 30  

Podaj poziom sygnału z programu Netstumbler. I karta i program windowsowy przekłamują jeśli chodzi o poziom sygnału.

Do odbioru sieci na zewnątrz powinieneś kupić antenę kierunkową i zamontować ją na zewnątrz budynku. Wtedy napewno byś miał dobry zasięg i nie miał problemów z pobieraniem adresu.

Twój problem polega na tym iż coś zakłóca Ci sygnał i raz sieć jest raz nie.
    Może to być spowodowane słabym sygnałem, tym iż np sąsiad pracuje na tej samej częstotliwości którą próbujesz odebrać. A antena dookólna zbiera wszystko wokoło. Kierunkowa z danego kierunku dlatego to też robi sporą różnicę.

0
  • #3 27 Lip 2010 17:51
    Xingham
    Poziom 9  

Wcześniej jak się łączyłem przez około 3 miesiące to nie miałem żadnego problemu nigdy. A później wziąłem sobie playa i teraz jakieś problemy z tą siecią się dzieją :/

Zainstalowałem Netstumbler i zrobiłem screeny, Ta sieć jest zaznaczona i podkreślona. Nic nie rozumiem z tego programu, także zdaje się na Was :)

Pobieranie Adresu Sieciowego - Nie lada wyzwanie :/ Pobieranie Adresu Sieciowego - Nie lada wyzwanie :/

0
  • #4 27 Lip 2010 18:05
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Anteny dookólne nadają się tylko na bazy, przy kartach zbierają za dużo śmieci. Na 6 kanale pracuje 6 AP i to najprawdopodobniej jest największym problemem czyli zakłócenia i słaby sygnał.

0
  • #5 27 Lip 2010 19:20
    hicat
    Poziom 30  

Sygnał słaby na granicy działania masz 82 a powinieneś mieć przynajmniej z 70. Aby nie powiedzieć że 50 ;) no i na tym samym kanale pracuje jeszcze 5 urządzeń z czego jeden z mocniejszym sygnałem niż ty i to zapewne powoduje twój problem.

Jeżeli znasz właściciela sieci do której się łączysz i pozwala Ci on na korzystanie ze swojej sieci powiedz aby zmienił kanał na inny 1,2 różnica będzie na pewno.

A jeśli się łączysz na "dziko" to raczej za wiele nie zrobisz :P.

0
  • #6 27 Lip 2010 19:41
    xury
    Poziom 39  

Nie pomyślałeś, że ktoś się zorientował, że próbujesz łączyć się na dziko i włączył filtrowanie MAC, a twoje dodał do blacklisty.

0
  • #7 27 Lip 2010 19:55
    Xingham
    Poziom 9  

xury napisał:
    Nie pomyślałeś, że ktoś się zorientował, że próbujesz łączyć się na dziko i włączył filtrowanie MAC, a twoje dodał do blacklisty.

Wątpię, że ktoś mógłby tak zrobić ponieważ jakby chciał, żeby się łączyli tylko wybrani to włączyłby jakiekolwiek zabezpieczenia. Przypuszczam, że to może być sieć z jakiegoś pobliskiego bloku lub kościoła, który mam 20 metrów od domu :P

Właściciela sieci nie znam, a z chęcią bym się dowiedział, kto to jest aby móc się dogadać.

0
  • #8 27 Lip 2010 20:18
    xury
    Poziom 39  

Widzę na tych screenach, że sygnał jest słaby. Popróbuj pochodzić z laptopem po twoim mieszkaniu i zobacz gdzie masz najlepszy sygnał.

0
  • #9 27 Lip 2010 20:23
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

xury napisał:

Też kolego nie pomyślałeś bo przy filtracji nie zestawisz połączenia a on ma łączność ograniczoną, co przy takiej sile sygnału jest częstą przypadłością.
    Jedynym rozwiązaniem jest wymiana anteny, bo nawet zmiana kanału może wiele nie pomóc.

0
  • #10 27 Lip 2010 20:29
    xury
    Poziom 39  

No tak, później to do mnie dotarło, że przy -82dbm to może się nie dać połączyć.

0
  • #11 28 Lip 2010 02:05
    Xingham
    Poziom 9  

Kurcze ale jeszcze niedawno przy takim zasięgu się łączyłem. w Drugim pokoju na windowsie mam 4 na 5 kresek i tez nie da rady sie polaczyc. Dzisiaj popatrze jak to wyglada w tym Netstumblerze i pozycze od kumpla antene panelowa i zobacze jak to bedzie na niej wygladalo i napisze Wam czy cos to dalo.

0
  • #12 28 Lip 2010 10:15
    Stanley_P
    Poziom 26  

Xingham napisał:
    <...>Zainstalowałem Netstumbler i zrobiłem screeny, Ta sieć jest zaznaczona i podkreślona. Nic nie rozumiem z tego programu, także zdaje się na Was :)

Ewentualnie zainstaluj inSSIDer - bedziesz miał po polsku. Ponadto siła sieci na czytelnych wykresach - im wyższy, tym sieć silniejsza ;-) Jednym rzutem oka widać zajętość kanałów.
    http://www.metageek.net/products/inssider

Cytat:

<...> w Drugim pokoju na windowsie mam 4 na 5 kresek i tez nie da rady sie polaczyc.

W swojej okolicy mam takiego bodajże D-linka, który cały czas mi pokazuje 4 kreski w Windzie (o ile w ogóle go łapię). W inSSIDerze/NetSutmblerze sygnał waha się ok -80/-90dBi, czyli w zasadzie na granicy/poniżej zasięgu, z czym jestem skłonny się zgodzić. Dlatego nie mam zaufania do wskaźnika w Windzie.

Pozdrawiam -

Stanley

0