Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna F3R 2.0 8V ni odpala (brak iskry)

27 Jul 2010 19:22 4779 5
  • Level 10  
    Witam mam problem z moją Laguną 97r F3R 768 2.0 8V. Mianowicie nie odpala, rano odpaliła bez problemu. Potem ,gdy silnik się rozgrzał nie zapaliła. Sprawdziłem :paliwo dopływa do listwy wtryskowej, napięcie do cewki dochodzi, czujnik położenia wału raz ma 228 ohm ,a raz 254 ohm. Nie ma iskry ! Co mogę jeszcze sprawdzić miernikiem ? Dziękuję za odp.
    Dodam ,że koło godz 15 odpaliła ,pojechałem do domu ok 10km i znowu nie zapaliła ?
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    W chwili jak nie możesz odpalić i niema iskry sprawdź czujnik położenia wału korbowego powinien mieć od 150 do 300
  • Level 10  
    Sprawdzałem miał 254 ohm jak nie chciał odpalić ,teraz zeszłem spróbować odpalić i najpierw zmierzyłem ten czujnik to miał 230 Ohm .Odpalił od strzała. :( Myśle ,że takie wachania nie wpływają jakoś znacząco na jego działanie ,chociaż książka podaje 240 Ohm. Musiałbym jeszcze sprawdzić na wejściu sterownika silnika ,ale dziś już zaciemno jest.
  • Level 27  
    Sprawdź na wtyczce ECU czy nie dostała się woda i czy piny nie skorodowały.
  • Level 10  
    Sprawdzałem piny na ECU wyglądają na ok. Mam jednak problem z zidentyfikowaniem numeracji pinów na ECU. Wstawiam zdjęcie i może mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć odkąd liczyć piny i na jakich pinach sprawdzić połączenia z czujnikiem położenia wału?
    Laguna F3R 2.0 8V ni odpala (brak iskry) Laguna F3R 2.0 8V ni odpala (brak iskry)
  • Helpful post
    Level 27  
    Od lewej strony górny rząd pin 1, od lewej strony dolny rząd pin 28