Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nx6110 uszkodzony chipset

27 Lip 2010 20:36 2081 6
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów,
    mam konkretne pytanie. Laptop jak w temacie, miał problem z freez'em popularnym w tym modelu. Oddałem go do naprawy i facet nie dość, że go nie naprawił to jeszcze uszkodził chipset. Podejrzewam że wygrzewał i przegrzał. Po uruchomieniu nie działa świetlówka LCD, ale widać pod kątem co jest na ekranie, a na ekranie jest monit o hasło do biosa. Zasłyszałem od kogoś, że to częsty objaw przepalonego nieumiejętnie mostka...hmmm tylko którego właśnie?
    -południowego czy północnego, a może obydwu??

Wyprzedzając pytania co do działania reszty hardware, to każdy element łącznie z LCD został przetestowany w innym laptopie i działa. Na pewno nie działa mainboard.
    Proszę o podpowiedzi.
  • Poziom 23  
    Witaj,
    model notebooka jest dobrze znany każdemu serwisowi. Do wymiany most południowy.
  • Poziom 9  
    A więc południowy. Chciałem go sam wyjąć i przykleić, zakupiłem też dobrego HotAira i topniki. Z tym nie będzie problemu. Bedzie to mój pierwszy bga.
    Nie wiesz czasem na co uważać by nie przegrzać go za bardzo?
  • Poziom 20  
    Sam hotair i topnik nic nie da. Przydałby się jeszcze dobry preheater do tego celu. I pirometr do kontroli temperatury. Bez doświadczenia kolega jedynie może pogorszyć sytuację z laptopem.
  • Poziom 19  
    lepiej wydać 200 PLN niż eksperymentować na powiedzmy sprawnym notebooku. Na 100% nie wyjdzie Ci to tym bardziej, ze to pierwsza tego typu próba.
  • Poziom 9  
    Temat nie zakończony do tej pory, w wolnej chwili jednak zdecyduje sie na przelutowanie. Co do moderatorów to pomyślcie nad usuwaniem postów, które mają na celu jedynie napedzanie klientów serwisom. Nie w tą stronę ma iść to forum. Czyż nie?

Dodano po 1 [minuty]:

zamykam temat
  • Użytkownik usunął konto