Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stukanie Tonsil GDN 20/30

27 Lip 2010 21:24 822 4
 • Poziom 9  
  Witam
  Tak jak w temacie. Posiadam te głosniki w kolumnach Zg40c. Problem jest w tym że oddałem niedawno je do regeneracji (wymiana mambrany i zawieszenia) i teraz zaczynają mi stukać jak bardziej je pogłośnię i membrana zaczyna się bardziej ruszać. Możecie mi wytłumaczyć w czym jest problem? Może to ci u których regenerowałem te głośniki coś sknocili?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 18  
  Moim zdaniem cewka głośnika stuka przy mocnej głośności o dolny nad biegunik dlatego taki odgłos. To musieli zrobić ci do których dałeś te głośniki do regeneracji. Jeśli masz gwarancje na ta regeneracje to oddaj te głośniki do zwrotu.

  Pozdrawiam.
  House System.
 • Poziom 9  
  A mogę im zawieść same głośniki czy muszę dać też kolumny w których pracują?
 • Poziom 43  
  Wystarczą same głośniki. Kolumna jest niepotrzebna. Podejrzenie padło na złą regenereację - być może za nisko wklejona cewka jeżeli była wymieniana. Ale może to być również wina napędu. Wzmacniacz może być nie wystarczającej mocy i brakuje mu kontroli nad głośnikiem przy większej głośności lub też jest za mocny ale tu tylko zdrowy rozsądek jest ważny aby nie przesadzać z Volume.
 • Poziom 22  
  Nie ma wzmaczniaczy'' za mocnych'' Im więcej zapasu mocy tym lepiej wzmacniacz panuje nad glośnikiem.. jest większa kontrola..