Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Navigation System-FORD Nie świeci ekran.

Jerzy Majkut 13 Sie 2010 18:54 1991 0
  • #1 13 Sie 2010 18:54
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Trafił do naprawy taki egzemplarz z nietypową wadą. Otóż, po załączeniu radia na chwilę zaświeca się wyświetlacz i zaraz gaśnie. Po obejrzeniu wszystkich modułów i zmierzeniu napięć na elementach mocy zauważyłem brak napięcia na wyjściu przetwornicy zasilającej świetlówkę wyświetlacza. Gdy radio jest podłączone do zasilania na kilkanaście minut, bardzo grzeje się trafko od przetwornicy. Po wyjęciu go widać na odwrotnej stronie ślady przepalenia; wygląda na to, że to trafo ma zwarcie. Czy można go, czymś zastąpić lub ktoś dysponuje podobnym, bo regeneracja jego nie jest możliwa. Pozdrawiam.

Dołączam fotki:

Radio Navigation System-FORD Nie świeci ekran. Radio Navigation System-FORD Nie świeci ekran. Radio Navigation System-FORD Nie świeci ekran.

Wracam do tematu; poszperałem trochę w necie, ale nic konkretnego nie znalazłem. Postanowiłem coś wykombinować z tym trafem i znalazłem coś podobnego z przetwornicy DVD i to trafo podłączyłem zamieniając jego stronę pierwotną na wyjście napięcia na wyświetlacz (do lamp). Uzyskałem napięcie zmienne w granicach (60-70V), ale lampy nie zapalają się, czy są uszkodzone (a są dwie podłączone równolegle)? Może jakieś sugestie?

Następne pomiary pokazały, że uszkodzone są świetlówki. zastanawiam się, czy w miejsce tych świetlówek nie wstawić diod jasno świecących i zasilić je małym napięciem. A może ktoś posiada takie lampy (długość 12 cm, grubość 2mm). Pozdrawiam.

Radio Navigation System-FORD Nie świeci ekran.

Następny etap pracy: wstawione w wyświetlacz dwie listwy wykonane z dwunastu diod super jasnych smd- ekran świeci, ale po wpisaniu kodu nie można go zatwierdzić, czy konieczne jest podłączenie radia do samochodu?

Po podłączeniu radia do samochodu wszystko działa poprawnie.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów