Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1, alarm, centralny zamek (za głośna syrena)

imech 27 Lip 2010 22:13 3384 5
  • #1 27 Lip 2010 22:13
    imech
    Poziom 6  

W punto 1 mam alarm i centralny zamek sterowany pilotem. Na pilocie pisze "anko system" i nic więcej nie wiem (gdzie szukać centralki od zamka i od alarmu w aucie?)

1. Jak przyciszyć o ~70% lub zupełnie wyłączyć syrenę alarmu (przy każdym otwarciu lub zamknięciu drzwi z pilota słyszę wkurzające bardzo głośne jej piknięcia)?
    Alarm był kiedyś potrzebny do AC, a teraz jest mi zbędny i zadowoliłby mnie tylko otwieranie i zamykanie drzwi z pilota (sygnalizowane tylko miganiem kierunkowskazów bez syreny).

2. Czy byłoby możliwe dorobienie niewielkim kosztem czegoś takiego, że po włączeniu stacyjki zamykają się wszystkie zamki, a po wyłączeniu otwierają (jak w większości nowszych samochodów)? (czy to jest kwestia pociągnięcia jakiegoś kabelka od zapłonu, czy może wymiany centralki).

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Lip 2010 10:15
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

1. trzeba zaprogramować ciche uzbrajanie

0
  • #3 28 Lip 2010 20:05
    Ireneo
    Poziom 40  

lub ją odciąć skoro i tak alarm nie potrzebny

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sie 2010 22:11
    tzok
    Moderator Samochody

Centralka typowo jest "schowana" w okolicy skrzynki bezpieczników za schowkiem w desce przy drzwiach kierowcy, jak instalator miał więcej fantazji to może być też za radiem bądź za schowkiem pasażera, ale z dużym prawdopodobieństwem jest w takim miejscu by było blisko do stacyjki i przewodów od kierunkowskazów oraz by jej umieszczenie nie wymagało demontażu zbyt wielu elementów.

ad. 1) Bez ustalenie typu centralki trudno powiedzieć czy da się ustawić ciche uzbrajanie (ew. można po prostu odciąć syrenę skoro nie zależy Ci na alarmie tylko na sterowaniu zamka z pilota) ściszyć można co najwyżej przez podłączenie innej (cichszej) syreny.

ad. 2) Zależy od typu centralki, ale w nowszych autach zamki zamykają się po przekroczeniu 20km/h i otwierają w momencie naciśnięcia przycisku na konsoli, otwarcia drzwi od wewnątrz klamką bądź stwierdzenia kolizji przez sterownik SRS. Swoją drogą to dość wkurzający mechanizm, zwłaszcza jak np. "zbierasz" kogoś po drodze. Opcja zamykania centralnego zamka po włączeniu zapłonu jest dostępna w wielu starszych alarmach, jednak obecnie jej stosowanie jest niedozwolone (w razie wypadku drzwi się nie otworzą automatycznie, jak ma to miejsce w fabrycznych rozwiązaniach tego typu).

0
  • #5 08 Sie 2010 17:24
    icedog
    Poziom 10  

Można szeregowo do syreny podłączyś żarówkę co spowoduje obniżenie napięcia i oczywiście decybeli

0
  • #6 08 Wrz 2010 18:50
    imech
    Poziom 6  

Okazało się, że jest to alarm Proxima.
    Włączyłem ciche uzbrajanie.
    Z funkcji zamykania zamków po odpaleniu zapłonu zrezygnowałem.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam.

0