Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B niedziałajacy zamek z kluczyka

27 Lip 2010 22:15 2671 6
  • Poziom 17  
    Witam.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry b rok 99 silnik 2.0 DTI i mam problem z zamkiem od strony kierowcy a mianowicie niemożna otworzyć go kluczykiem, wkładam kluczyk przekręcam go i żadnej reakcji natomiast z pilota centralny działa jak należy. Czy to jest objaw uszkodzonego mikroprzełącznika w kasecie ?
  • Poziom 27  
    Tak któryś z mikro włączników jest uszkodzony, trzeba rozebrać i pomierzyć.
  • Poziom 17  
    Witam Ponownie.
    Dzwoniłem dzis do Opla i rozmawiałem z serwisantem(mechanikiem) i mówi że niejest to wina mikroprzełączniki tylko jakiś problem mechaniczny co wy na to?
  • Poziom 27  
    Po przekręceniu kluczyka pozostałe drzwi się otwierają, czy centralny wogóle nie reaguje na obracanie wkładki???????
  • Poziom 17  
    Centralny nie reaguje na przekręcenie kluczyka nawet rygielek się nie podnosi.Dziś rozebrałem tapicerke i żadne przewody nie idą do wkładki ani żadne cięgna od wkładki do rygla a przecież powinny iść kabelki do centralnego i cięgno do rygla prawda ? wygląda na to że ktoś grzebał przy centralnym bo nawet po uzbrojeniu z kluczyka dioda fabryczna która jest na kierownicy nie świeci się a powinna.Kabel diagnostyczny będe miał dopiero w przyszłym tygodniu także podepne i zobacze co w trawie piszczy.
  • Poziom 27  
    Z ostatniego Twojego postu wynika, że po prostu brakuje w tych drzwiach jednego lub dwóch cięgien, z tego, co pamiętam to rygiel jest zamontowany na krótkiej lineczce i z drugiej strony bezpośrednio podłączony jest do zamka, jedno cięgno od zamka jest podłączone do klamki wewnętrznej, drugie do klamki zewnętrznej i trzecie do mechanizmu wkładki, sprawdź czy one tam są.
  • Poziom 17  
    Jowiczka dzieki za info faktycznie brakowało jednego cięgna.Dokupiłem na szrocie i centralny już otwiera dzwi z kluczyka.
    Temat zamykam.