Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNI-T UT50B ile wart? Co kupić?

benek161 27 Jul 2010 22:19 2833 6
Tespol
    benek161
    Level 21  
    Witam, ponieważ nic nie znalazłem o tym mierniku chciałbym się zapytać kto miał go w ręku i używał? Czy jest dobry? Na początku skłaniałem się ku UT70A ale ut50B nie ma praktycznie tylko pomiaru częstotliwości która jest mi i tak zbędna a różnica ok 50zł.

Link do allegro usunięty - regulamin..
  • Tespol
    ^ToM^
    Level 39  
    Witam!
    Za te pieniądze to nie jest dobry wybór! Przede wszystkim nie ma automatycznej zmiany zakresów. Bez tego będziesz się musiał głowić jaki zakres wybrać.To spora wada. W automacie ustawisz V i mierzysz od mV do kV.
    Za te pieniądze co UT50B kupisz już z automatyczną zmianą zakresów o podobnych parametrach.
    W znanym serwisie pazzegro wpisz: MY-68 EMOS lub po prostu MY-68 . Może też być: NEO 94-001 czy FAVA. Cena 100 zł. Bardzo porządnie wygląda też: VOLTCRAFT
    VC 170 ale ciut droższy około 120 zł.
    UNI-T tradycyjnie już odradzam, ze względu na wiele wad eksploatacyjnych.
    Pozdrawiam i życzę dobrego trafnego wyboru!
  • Tespol
    benek161
    Level 21  
    Automatyczna zmiana zakresów nie jest mi potrzebna, nawet uważam że lepiej za te same pieniądze kupić bez automatu i z wieloma funkcjami. Ogólnie jestem w stanie wydać do 150zł na miernik i dlatego UT70A wpadł mi w oczy. O MY-68 słyszałem że jest wiele podróbek. Ostatnio czytałem dużo na ten temat i ludzie polecają UT70A za tą cenę. Mnie nie potrzeba aż tyle funkcji ale miernik L by się przydał
    ^ToM^
    Level 39  
    benek161 wrote:
    Automatyczna zmiana zakresów nie jest mi potrzebna, nawet uważam że lepiej za te same pieniądze kupić bez automatu i z wieloma funkcjami. .... O MY-68 słyszałem że jest wiele podróbek. Ostatnio czytałem dużo na ten temat i ludzie polecają UT70A za tą cenę. Mnie nie potrzeba aż tyle funkcji ale miernik L by się przydał

To już Ci powiem że:
    -automatyczna zmiana zakresów ułatwia życie i oszczędza przyrząd:)
    -to że MY-68 ma mniej opisów koło przełącznika nie oznacza że ma mniej funkcji
    -miernik L lub C w multimetrze nie ma praktycznie żadnego sensu. Jest to pomiar stałej czasowej ładowania/rozładowania i w przypadku uszkodzonego elementu jest zawodny (najczęściej jednak trzeba sprawdzić element wylutowany z czegoś a nie nowy, więc wynik z multimteru jest loterią). Jak potrzebujesz mierzyć L lub C to kup chociaż najtańszy mostek RLC bo w multimetrze funkcja pomiaru L/C to tylko "chłyt materkingowy"
    Oryginalny MASTECH MY-68 kosztuje 105zł i ma wszystkie potrzebne w praktyce funkcje.
    Bynajmniej nie upieram się przy MASTECHU, bo są też inne w podobnej cenie równie dobre. Jednak jeśli chodzi o cene/możliwości to ta opcja ma sens.
    Wpisz w wyszukiwarkę na alledrogo frazę "fluke" (nazwy firmy nie trzeba chyba przedstawiać) i sprawdź czy choć jeden w ich ma ręczną zmianę zakresów:) Wnioski wtedy można dość łatwo wyciągnąć.
    Pozdrawiam:)
    benek161
    Level 21  
    ^ToM^, fluke to nie moja liga:D A co myślisz na temat starych mierników analogowych (pokroju V640)? Trochę czytam na ten temat i ludzie bardzo zachwalają stare sprzęty
    ^ToM^
    Level 39  
    benek161 wrote:
    ^ToM^, fluke to nie moja liga:D A co myślisz na temat starych mierników analogowych (pokroju V640)? Trochę czytam na ten temat i ludzie bardzo zachwalają stare sprzęty

Coż Ci mam powiedzieć - mam dwie sztuki V640. Sa jak nowe. Mam do nich wszystkie sondy i całość w 100% sprawna.

Jedna V640 mam na HYL... a druga na tranzystorach. Takie dwie wersje produkowali. Jednak roznicy w pomiarach nie zauwazyłem. Mimo ze przyrzady maja po 20 lat mierza znakomicie.
    Jeden kiedys kupilem jak likwidowali UNITRĘ a drugi na alledrogo za okolo 80zl.
    Polecam Tobie zakup takiego miernika jak chcesz mieć solidny przyrzad z najwyzszej półki. Teraz już takich praktycznie nie robią. Analog ze wskazówką jednak sie przydaje. Szczególnie przy strojeniu układów radiowych. Na aukcjach też można dokupić cały osprzęt w dobrych cenach.
    Jak będziesz kupować to zwracaj uwagę na stan. Da się kupić takie prawie nowe w znakomitym stanie:)
    benek161
    Level 21  
    Ok, to raczej zdecyduję się na ten miernik, dokupię jakiś starszy mostek RLC i mam nadzieję że będę miał dobry zestaw :D
    A w gestii podziękowania ode mnie plusik :D

Dodano po 4 [minuty]:

Nie mogę znaleść tej opcji Pomógł, zawsze była pod postem...