Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie modeli i symulacji ulepszy ogniwa słoneczne

danielde 27 Lip 2010 23:42 1008 0
  • Tworzenie modeli i symulacji ulepszy ogniwa słoneczne
    Amerykański Purdue University poprowadzi, w celu ulepszenia ogniw fotowoltaicznych, nowe centrum badawcze, które jest częścią krajowych działań na rzecz wprowadzenia na rynek alternatywnych technologii energetycznych. Projekt finansowany jest przez uniwersyteckie konsorcjum badawcze, Semiconductor Research Corporation (SRC), które przeznaczyło na te cele 5 milionów dolarów.

    Prace w nowym centrum, mieszczącym się w Brick Nanotechnology Center na terenie Discovery Park, należącego do Purdue University, będą obejmowały wydajność ogniw fotowoltaicznych, ich koszt, niezawodność oraz wyzwania związane z ich produkcją. Richard Buckius, wiceprezes Purdue ds. badań, powiedział, że "centrum będzie czerpać korzyści z dokładnego modelowania i symulacji w oparciu o krajową sieć Computiational Nanotechnology (NCN)." NCN dostarcza producentom ogniw fotowoltaicznych analityczne modele i narzędzia symulacyjne.

    Prace w centrum obejmą badania prowadzące do scharakteryzowania właściwości materiałów używanych w ogniwach słonecznych. Modele i symulacje umożliwią naukowcom przeprowadzenie testów różnych konceptów dotyczących ich niezawodności i żywotności.

    źródło:Link

  • CControls