Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic 7713 problem ze sprzeglem

OMMMM 06 Wrz 2004 12:45 1062 10
  • #1 06 Wrz 2004 12:45
    OMMMM
    Poziom 19  

witam mam taki problemik z powyrzsza kopiarka wszystko pieknie gdy wlacze odpala i nagrzewa sie ale gdy dam kopie papier zacina sie doszlem do tego ze sprzeglo to pierwsze od elektrody nie dziala a napewno jest ok (sprawdzalem na drugiej maszjnie) poprostu sprzeglo niedostaje napiecia przewody sa ok
    ma ktos jakis pomysl czy odrazu plytka do WYMIANY :cry: i czy ktos ma taka plytke i za ile symbolu plytki nie podaje bo pisze z domu a ksero mam w pracy ale moge podac w puzniejszym terminie

zdrowko wszystkim

0 10
  • #2 07 Wrz 2004 00:00
    kowal510
    Poziom 15  

Sprawdz dokładnie czy plastik pod zespołem (w kolorze kości słoniowej ) jest dobrze włozony w zaczepy z obydwu stron.Jeśli nie to to podaj więcej informacji , czy bierze z boku ,czy i dokąd dochodzi papier.Myślę że to raczej jakieś uszkodzenie mechaniczne ,niż elektroniczne.

0
  • #3 07 Wrz 2004 08:54
    OMMMM
    Poziom 19  

plastiki sa ok sprzegla sa cale (nie rozlecialy sie) wylmuje sprzegla i przewody podlanczam na krudko i terz niedziala papier zacina sie zawsze w tymsamym miejscu (czy to z suflady czy z bocznego) zawsze na metalowym walku (metalowy walek razem z gumowym te od gory pod elektroda) ja bym stawial jednak na elektronike choc moge sie mylic ma ktos jeszcze jakies pomysly

0
  • #4 07 Wrz 2004 19:09
    pdw
    Specjalista - kserokopiarki

witam mialy podobny przypadek stawiel na sprzeglo gdyz papier stawal przed walkiem rejestracji - ten metalowy . co sie okazalo ? pasdniety byl czyjnik papieru tuz nad kaseta papieru pod moulem bebna sprawdz jego dzialanie w trybie serwisowym nie pamietam dokladnie nr kodu jak trezeba jutro podam

0
  • #5 08 Wrz 2004 09:42
    OMMMM
    Poziom 19  

sprawdzone ok a kasero dalej zimne

0
  • #6 09 Wrz 2004 19:20
    primary
    Poziom 16  

sprawdz taka rzecz jak ograniczniki formatu papieru w szufladzie, czasami srubki lubia puszczac i wszystko sie rozjezdza / przesuniecie obrazu wzgledem karki, rowniez bedzie zacinac/ :idea:

0
  • #7 10 Wrz 2004 12:00
    OMMMM
    Poziom 19  

no tak czujniki odpadaja sprawdzone sprawne na 101% sprzegla terz sprawne a o szufladzie juz niemowie
    panie i panowie napisze jeszcze raz i postaram sie bardziej sprecyzowac kopiarka zacina papier przy wejsciu do metalowego walka rejestracji (zaraz przy bebnie ) sprzeglo kture jest odpowiedzialne za zaloczenie ow walka (matalowy walek razem z gomowym nie chodzi mi o piec tylko ponirzej tuz nad czujnikiem papieru podajnika bocznego) poproatu niedostaje napiecia niewiem czym jest to spowane meczanika wyglada ok stawial dym bardziej na elektronike ta plytke na kturej jest eprom (niepamietam symbolu plyty ) ma ktos taka plytke i za ile moze byc uzywana ale sprawna 1000%

:cry: :cry: PILNE :cry: :cry:

0
  • #8 10 Wrz 2004 17:56
    KAT10
    Specjalista od telefonów

Czy w serwisowym trybie uruchamiania (F4C30) sprzęgło też nie dostaje zasilania?

0
  • #9 10 Wrz 2004 20:27
    primary
    Poziom 16  

po otwarciu kopiarki z boku i po odslonieciu przyslony bebna zobacz na kawalek miedzianej blaszki ktora biegnie wzdluz walka magnetycznego czy czasem nie jest odgieta na rogu lub czy sie nie przekrzywila

0
  • #10 15 Wrz 2004 23:36
    mawak
    Poziom 11  

podobno Panasonic daje wieczystą gwarancję na płytę główna, coś takiego przypominam sobie ze szkolenia jakieś pare lat temu, ale do rzeczy! .Spróbuj zrobić reset całości tj F6 c99, najwyżej pobawisz się z ustawieniami, ale nie jest tak źle. Powodzenia. :)

0
  • #11 16 Wrz 2004 13:24
    OMMMM
    Poziom 19  

dzieki panowie ale juz ok padniety byl tranzystorek na plycie glownej tej z epromem caly koszt naprawy to 3zl a plyta wole niewiedziec co najsmieszniejsze wymatowany tranzystor w pomiarach miernikiem jest ok a niedziala pelny bajer narazie panowie

pozdrawiam

0