Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter Zinwell J4S Quad + splitter + 2 x Ferguson FX

damian0303 28 Lip 2010 11:58 3411 4
  • #1 28 Lip 2010 11:58
    damian0303
    Poziom 9  

Witam!
    Mam problem z poprawnym współgraniem całego sprzętu.
    kupiłem konwerter Zinwell J4S (Sky MK4) Quad i zamontowałem go na antenie, w domu posiadam dwa fergusony fx 7600 podłączone do splittera i tu zaczynają się schody.
    Mianowicie przy starym konwerterze zarówno jeden jak i drugi tuner działa normalnie (sprawdzałem zamieniając kable) ale gdy podłączę tego quada, sygnał mam mniej więcej na ok 94% ale gdy włączam kanały na ekranie mam jedynie napis "zakodowany"

Czym to może być spowodowane? Dwa dni już próbuję coś ustawiać, zmieniałem softy w tunerach ale to także nic nie zmieniło..

• #2 28 Lip 2010 12:23
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Konwerter nie ma nc do tego komunikatu!
    Czy sprawdziłeś działanie karty w dekoderach? Jeżeli karta działa poprawnie to masz problem ze spliterem!

• #3 28 Lip 2010 13:15
    damian0303
    Poziom 9  

karty działają, spliter prócz tych dwóch tunerów jest podłączony też do fabrycznego tunera cyfry (thomson ts4p) i wszystko działa. Każda karta była sprawdzana na każdym tunerze z osobna i w każdym porcie, więc wydaje mi się jednak że to coś z pokroju anteny/konwertera, ponieważ pojedynczy działa normalnie a quad już nie chce, ale to tylko moje domysły..

• #4 28 Lip 2010 16:44
    ducia
    Poziom 22  

A co ma piernik do wiatraka?? Odłącz wszystkie tunery zostaw jednego fx i zobacz w tedy. Dziwne ale to raczej wina splittera.

• #5 28 Lip 2010 17:08
    damian0303
    Poziom 9  

ducia napisał:
    A co ma piernik do wiatraka??

Tyle samo liter i mąkę..

a tak na poważnie już to gdy mam na jedną z dwóch anten zamienię konwerter na tego quada i podłączę nawet jeden tuner to dalej mam "zakodowany". Obojętnie czy przez spliter, czy z oryginalną kartą cyfry, czy z telewizji na kartę, więc splitter nie ma nic do rzeczy, choć to jest najprościej wymienić czy naprawić..

Próbowałem do każdej anteny na pojedynczych konwerterach które były wcześniej, podłączyć fergusony i żadnego problemu nie było więc chyba jednak wychodzi na to że oba tunery gryzą się z tym Zinwellem, albo coś trzeba ustawić w opcjach tunera?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME