Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hosting na serwerze a strona internetowa sklepu..

Ture11 28 Lip 2010 12:27 9702 16
  • #1 28 Lip 2010 12:27
    Ture11
    Poziom 34  

Witam. Przepraszam, jeśli to nieodpowiedni dział.
    Mam zadanie - zrobić stronę internetową sklepu motoryzacyjnego. Sklep ten oczywiście istnieje fizycznie, nie ma jednak strony internetowej.
    Poczytałem regulaminy kilku serwisów hostignowych, ale odpowiedzi nie znalazłem;

-czy na jakimś serwerze darmowym mogę "ustanowić" swoją stronę internetową, reklamującą sklep motoryzacyjny, czy jest to niezgodne z zasadami użytkowania darmowego hostingu? Mam na myśli głównie serwis WWW.PRV.PL

-czy na płatnym serwerze mogę taką stronę wstawić? Jeśli tak, jaka jest opłata za taką usługę? Hosting na stronie WWW.BOO.PL kosztuje bodajże 8zł/3miesiące, ale czy taki serwis da mi możliwość wstawienia strony promującej (?) sklep ?

Jestem w tym temacie zielony, a regulaminy są napisane (chyba specjalnie) takim językiem, aby nic nie zrozumieć. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

0 16
  • Servizza
  • Pomocny post
    #2 28 Lip 2010 12:58
    karina
    Poziom 25  

Proponuję serwis www.cba.pl.. Mają sporo miejsca, możlwość postawienia SQL (np. joomla) - jedynie wyświetlają się reklamy ale u góry strony więc strona się nie rozjeżdża. Możesz postawić tam stronę firmową -poczytaj regulamin jest na stronie.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lip 2010 14:08
    Doktorsky
    Poziom 17  

Na płatnym serwerze możesz stawiać sobie co tylko chcesz (też kiedyś sprawdzałem) - poza stronami o charakterze ogólnie uznanych za obraźliwe...

Pytanie tylko, czy na tym samym serwerze postawiony będzie też sklep? Bo jeśli tak, to najtańszy serwer jest chyba najgorszym rozwiązaniem! Zważywszy na to, że albo są nie chciane reklamy, albo przerwy w działaniu (boo.pl).

0
  • #4 28 Lip 2010 15:01
    Ture11
    Poziom 34  

W sumie to ma być tylko prosta strona internetowa z krótkim opisem sklepu, adresem, jakąś galerią (to co jest sprzedawane), i być może w późniejszym czasie jakaś baza z cennikiem. Nic więcej. Ja umiem tylko jak na razie postawić stronę na Joomli,

Pozdrawiam i dziękuje.

0
  • Servizza
  • Pomocny post
    #5 28 Lip 2010 16:37
    karina
    Poziom 25  

Apropos joomli na cba masz automat do instalacji - jak założysz konto po zalogowaniu będziesz miał możliwość automatycznej instalacji. Pozdrawiam.

0
  • #6 28 Lip 2010 16:40
    Ture11
    Poziom 34  

No właśnie bardzo mi się spodobał ten cba.pl tylko jeszcze nie dotarłem do tego, jaki "zaimek" dostaje strona. Ale jeszcze poszukam.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Lip 2010 17:08
    karina
    Poziom 25  

Wybierasz sam na etapie zakładania konta

0
  • Pomocny post
    #8 28 Lip 2010 21:00
    LtLog
    Poziom 30  

Ture11 osobiście odradzam zabawę w darmowy hosting na serwis firmowy powodów jest mnóstwo najważniejsze to:

1. Reklamy irytujące klientów.
    2. Spore ograniczenia odnośnie ilości zapytań, czasu procesora, pamięci czy transferu danych.
    3. Brak możliwości przeniesienia użytkowanej domeny (a właściwie to subdomeny).

Koszt płatnego hostingu to nie jest jakiś wielki wydatek na początek inwestycja rzędu 150-200 PLN (opłata za rok!) powinna spokojnie wystarczyć (w cenie będzie też domena bez idiotycznych jak to nazwałeś 'zaimków'). Otrzymasz w tej cenie:

1. Święty spokój jeżeli chodzi o materiały drukowane (adres www pozostanie z firmą już na zawsze bez względu na ewentualne zmiany dostawcy).
    2. Zazwyczaj (choć nie zawsze) w miarę profesjonalną pomoc podczas konfiguracji.
    3. Wykupiony pakiet będziesz mógł dowolnie podzielić pomiędzy serwis www,, a konta pocztowe.
    4. Zazwyczaj więcej niż jedną bazę danych.
    5. Nieograniczoną ilość subdomen w domenie (które nie będą wyglądały tak: www.sklep.firma.cba.pl tylko tak: www.sklep.firma.pl)..

Strona jest wizytówką firmy nie warto klientowi pokazywać że firma oszczędza jak tylko się da...

0
  • #9 28 Lip 2010 21:04
    Ture11
    Poziom 34  

W sumie to mi nie zależy na tym, jaka ta strona będzie. Robie to dla znajomego, a i Joomloi za dobrze nie znam, wiec rewelki na pewno nie będzie. Dlatego myślałem o darmowym.
    A gdyby posiadać taką stronę na prv.pl, czy zostałaby usunięta? Czy mógłbym się spotkać z innymi problemami poza jej usunięciem ?

0
  • Pomocny post
    #10 28 Lip 2010 21:19
    LtLog
    Poziom 30  

Jedynym poważnym problemem jest fakt natłoku reklam i brak własnej domeny. Darmowy hosting nie zabrania wrzucania stron firmowych - wręcz przeciwnie cieszą się z dodatkowej ilości reklamo biorców. Pogadaj z kumplem solidnie przedstaw mu za i przeciw, jak ta strona będzie wyglądać to już pal licho, zawsze można stworzyć nową, 2-3 dni i chłopak będzie miał solidny kawałek witryny, ale jeżeli gdzieś wydrukuje adres z prv.pl czy też innych podobnych to skazany będzie na kasację całości materiałów drukowanych gdy tylko postanowi że chce coś czego wiecznie nie będzie zasłaniać reklama (w tym czasem konkurencji).

Najtańszy pakiet w lh.pl to 51 pln netto za rok (w raz z domeną .pl) może nie ma jakiś super wypasionych statów ale to chyba nie jest jakiś wielki koszt dla prowadzącego działalność.

0
  • #11 28 Lip 2010 22:27
    Ture11
    Poziom 34  

Pogadam z nim i zobaczę, ale myśle, że jednak będziemy ucierać **** szkłem, za dobrze go znam. On lubi ucierać :-)
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #12 29 Lip 2010 09:19
    Doktorsky
    Poziom 17  

Do tego za jakiś czas okazać się może, że będziesz prosić tu na forum o pomoc w przeniesieniu strony z bezpłatnego serwera na płatny serwer - co zdarza się niestety bardzo często.

Warto zawczasu zaoszczędzić sobie pracy i stresu (eksport bazy danych, niezgodne kodowanie, itd, itp).

0
  • #13 29 Lip 2010 12:00
    Ture11
    Poziom 34  

Może powiem inaczej. Pomysł założenia strony pojawił się, gdy kolega dostał list do sklepu, informujący o możliwości dodania adresu strony internetowej do "linki sponsorowane Google" (nie wiem, jak to się nazywa). Taka możliwość umieszczenia strony istnieje do 31 lipca, tak więc stąd ten pośpiech. Po umieszczeniu strony do 31 lipca pojawi się ona w linkach sponsorowanych po wpisaniu "sklep motoryzacyjny" w Google. Nie wiem dokładnie, jak to działa i o co tam chodzi, ja mam tylko stronę zrobić.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #14 29 Lip 2010 13:12
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Ja osobiście poleciłbym Ci hosting:

Code:
    webd.pl
    korzystałem z niego dłuższy czas i nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem. Możesz zacząć od 4 złotych za miesiąc (40 złotych na rok), a w razie konieczności zwiększyć. Domena to już trochę większy wydatek, ale jak nie chcesz inwestować w tym roku to możesz skorzystać z promocji że pierwszy rok za darmo, ale w nastęnym będzie trochę więcej (chyba trochę ponad 100 zł). Ale jak sklep to nie wyobrażam sobie adresu
    Code:
    www.sklepjakiśtam.cba.pl
    .

@
    Code:
    boo.pl
    - z tego też korzystałem i według mnie jest bardziej awaryjny (nie mówiąc już że zawsze o 1 w nocy przez pewien czas moja strona nie działała.) Ale jeżeli chcecie płacić sms to polecam.

0
  • Pomocny post
    #15 29 Lip 2010 15:38
    LtLog
    Poziom 30  

Electrical z webd jest mały problem jeżeli chodzi o najtańszy pakiet ma zaledwie 15GB transferu miesięcznie, sama ilość to nic złego bo daje łącznie 180GB co IMHO powinno spokojnie wystarczyć na pierwszy rok, ale niestety (chyba jako jedyni) rozliczają transfer w skali miesiąca. O ile na początku to spokojnie wystarcza to przy odpowiedniej reklamie szybko go zabraknie. tym bardziej że jak kolega Ture11 powiedział strona będzie mocno amatorska więc i z pewnością kompresja plików i optymalizacja kodu będą stały na podobnym poziomie. Dochodzi też problem 1 bazy i jednego konta pocztowego ale to już tylko drobne szczegóły.

PS. Cena odnowienia to coś koło 90 PLN za domenę .pl 60 za .eu/.com/.net/.info (lecz tu nawet w promocji pierwszy rok kosztować będzie około 20 PLN)

0
  • Pomocny post
    #16 30 Lip 2010 02:06
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

LtLog to będzie, jak sam mówisz, amatorska strona- uważasz że 15 GB nie starczy na miesiąc? Jak napisałem można zawsze zwiększyć pakiet, jeżeli autor tematu zobaczy że jest zainteresowanie stroną. Przecież wiadomo że jeżeli jest to strona firmy to nie będzie zawsze płacił 4zł/mc.

LtLog napisał:
    (...) ale niestety (chyba jako jedyni) rozliczają transfer w skali miesiąca.

Większość "tanich" hostingów rozlicza transfer w skali miesiąca.
    Jedna baza z pewnością wystarczy, w przyszłości można zawsze zabrać więcej. konto pocztowe- po co więcej niż jedno? (może w przyszłości).

Tak szczerze to nie wiem dlaczego się "czepiasz" przecież może dołożyć w każdej chwili 2 złote/mc i dostanie dwa razy większy transfer, 3 bazy danych, i dwa razy więcej miejsca na dysku.

0
  • #17 31 Lip 2010 01:07
    LtLog
    Poziom 30  

Electrical napisał:
    LtLog to będzie, jak sam mówisz, amatorska strona- uważasz że 15 GB nie starczy na miesiąc?

Właśnie słowo amatorska jest IMHO kluczem. Amatorska dla mnie równa się brakowi optymalizacji kodu i źle dobranym poziomem kompresji dla plików graficznych w których zazwyczaj odnaleźć można pożeraczy olbrzymich ilości transferu.

Electrical napisał:
    Jak napisałem można zawsze zwiększyć pakiet.

Co zbędnie podniesie koszta. Powyżej podałem przykład hostingu z podobnymi parametrami dla 'wyższego' konta webd.pl w niższej cenie i co IMHO istotne z rocznym rozliczaniem transferu.

Electrical napisał:
    Tak szczerze to nie wiem dlaczego się "czepiasz"

Nie czepiam się tutaj webd jako takiego uważam że to świetna alternatywa dla stawiania for, blogów, etc. na darmowych stronach, bo nie oszukujmy się na wysłanie sms'a za 5 PLN (chyba nadal można tak płacić?) stać nawet przedszkolaka. Jednakże uważam że webd z racji sporych ograniczeń (w tym ograniczeń tyczących się pamięci czy czasu procesora) nie nadaje się dla rozwiązań amatorskich (chodzi mi tu oczywiście o kompresje plików, kod i możliwe błędy składni, a nie o treści zawarte).

0
  Szukaj w 5mln produktów