Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

geforce 7300 sparkle czarny ekran

gerald69 28 Lip 2010 12:38 1791 7
  • #1 28 Lip 2010 12:38
    gerald69
    Poziom 2  

Witam,mój problem wygląda następujaco:
    Używalem gf sparkle jakieś pół roku,pracowała bez problemu niestety w pewnym momencie wyświetliła czarny ekran,po restarcie komputera litery podczas wyświetlania specyfikacji dysków itp ,także w setupie są biało-pomarańczowe normalnie wszystkie były białe.
    Startuje prawidłowo w trybie awaryjnym,przywracanie ostatnich działających ustawień nie pomogło.
    Byłem z niej zadowolony do tego czasu,wiec kupiłem następnego sparkla ,po zamontowaniu wszystko idzie normalnie do ekranu powitalnego windows,w momencie zmiany rozdzielczości i przejściu na pulpit karta zachowuje się tak jak stara,monitor przestaje dostawać sygnał,reszta komputera pracuje przynajmniej tak mi się wydaje.
    Spróbowałem przeinstalować windowsa,uruchomiłem na czysto poszło ok,dopóki nie zainstalowałem oryginalnych sterowników do sparkla pod koniec instalacji program chyba sprawdza rozdzielczości ,w każdym razie taki jest efekt na ekranie jak przy zmianie rozdzielczości ,i w tym momencie dzieje się to samo,monitor się wyłącza .
    Będę wdzięczny za rady

0 7
  • #2 28 Lip 2010 13:00
    rob_milek
    Poziom 16  

Witam
    Sćiągnij najnowsze sterowniki z internetu.

0
  • #3 28 Lip 2010 13:18
    gerald69
    Poziom 2  

Witam
    Dzięki kolego,ale jest problem,bo ta nowa karta zachowuje się w tej chwili jak ta uszkodzona jak ja zamontuje komputer startuje do ekranu powitalnego windowsa i przestaje dawać sygnał na monitor.
    Możliwe ze jakas cześć sterowników została po tej nieszczęsnej nieudanej instalacji,mogę spróbować ściągnąć,uruchomić komputer w trybie awaryjnym,i zainstalować sterowniki,to może pomoc?
    Podam typ płyty także jeśli to coś pomoże:

Gigabyte GA-81848P-G
    procesor celeron 2.8
    1,7gb ram
    1xhd 38gb
    zasilacz jest 400w wiec powinien uciągnąć

Pozdrawiam i dziękuje.

0
  • #4 28 Lip 2010 13:31
    rob_milek
    Poziom 16  

Witam
    Zrób jak piszesz, odinstaluj stare, i zainstaluj nowe, najlepiej ze strony nVidia.pl
    Bo najwyraźniej coś nie tak z tymi Twoimi sterownikami.
    A na zainstalowanego SP2 lub SP3 ?

0
  • #5 28 Lip 2010 14:47
    gerald69
    Poziom 2  

Dzięki śliczne zaraz popróbuje.

System:win xp home edition z sp3

pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

niestety dalej to samo :(
    Ściągnąłem sterowniki,założyłem kartę uruchomiłem w trybie awaryjnym, zainstalowały się bez problemów,ale po resecie komputera dochodzi do strony powitalnej i wyłącza sygnał do monitora.
    Wiatraki chodzą wiec przypuszczam ze reszta komputera też,tak jakby po prostu wyłączało kartę ,przekładam na starego radeona i chodzi bez zarzutu.
    Żadnych zworek ani nic na płycie nie tykałem i ten stary sparkle chodził bez problemu.

0
  • #6 28 Lip 2010 15:04
    rob_milek
    Poziom 16  

Witam ponownie.
    To albo obydwie karty mają jakiś feler albo ewidentnie coś sterowniki się gryzą.
    A moż Twój monitor nie obsługuje wysokich rozdzielczości ! bo skoro bez wgrania sterowników na 800x600 lub 1024x768 chodzą bezproblemu.
    Sprubuj jeszcze na tym GF7300 wejść w trybie awaryjnym i zmienić rozdzielczość.
    A jak to nie pomoże to ja bym na Twoim miejscu zainstalował od nowa Windowsa.

0
  • #7 28 Lip 2010 18:23
    gerald69
    Poziom 2  

Też myślałem ze to monitor,ale przecież ten stary gforce mi chodził na tym monitorze bez problemu nigdy nic się nie działo,dopiero jak go diabli wzięli to zaczęły się te cyrki z odłączaniem monitora przy wejsciu w windowsa,i na co już całkiem zgłupialem ten nowy geforce ma identyczne objawy(karty są identyczne) ...
    Znaczy nowy,kupiłem na allegro i karta na innym komputerze chodzi tak ze zupełnie nie mam pojęcia co się dzieje.
    Windowsa już przeinstalowywałem wcześniej tak jak pisałem,ta nowa karta była zakładana do czyściutkiej nowej wersji win xp i odłączyła monitor przy instalacji sterowników ,te nowe sterowniki,które sciągnałem weszły ale po restarcie komputera dzieje się to samo ,odłącza monitor.
    Żadna cześć komputera nie była w międzyczasie wymieniana,żadne zworki przestawiane,nic nie robiłem z biosem nie wiem co to może być przecież samo sie nie mogło coś przestawić.
    ....chyba :P

0
  • #8 29 Lip 2010 10:34
    Matuzalem

Poziom 43  

gerald69 - wszystkie Twoje posty, w tym wątku, doprowadź do stanu zgodnego z treścią pkt 10.9 i 15 Regulaminu (wyruguj slang, popraw błędy - m.in. z brakiem wielkiej litery na początku zdań związane).

0