Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 100mm i filtr górnoprzepustowy

28 Lip 2010 14:20 2064 12
  • Poziom 9  
    Witam

Chcę do swojego seicento kupić 100mm głośniki bo same syczki trochę mnie drażnią, brakuje mi średnich tonów. Jednak nie chciałbym aby grały niskie tony bo jak wiadomo z takiego głośnika żaden fajny bas nie poleci. Co zrobić aby takie głośniki nie grały basem? Jeżeli jest to oczywiście możliwe, może jakiś filtr górnoprzepustowy, zwrotnica? Od jakiego zakresu powinna działać?

edit: tak właśnie przeglądałem nasz znany serwis aukcyjny i znalazłem zwrotnice dwu drożne z podziałem na granicy 3kHz bądź 6kHz. Może takie coś się nada

Pozdrawiam
    Miłosz
  • Poziom 13  
    Wszystko zależy do ilu chcesz żeby te głośniki grały.Żeby odciąć dół wystarczy filtr 1rzędu(sam kondensator).
  • Poziom 24  
    Pytanie czy zasilał je będziesz radiem czy wzmacniaczem :?:
  • Poziom 13  
    suzuki.gsx napisał:
    Pytanie czy zasilał je będziesz radiem czy wzmacniaczem :?:

Co to ma do rzeczy?
  • Poziom 24  
    Zarówno na wzmacniaczu jak i pod radiem (może nie każdym) można uciąć pasmo.
    Różni się tylko sposób. :D
  • Moderator CarAudio
    Jakby miał HPF gdziekolwiek to pewnie by nie zakładał tematu ..no chyba że masz go za ... ? Sprawa druga to jeśli ma w radiu i zrobi go na 200Hz , to reszta też będzie tak cięta .

Kondensator 200uF w szeregowym podłączeniu powinien dać radę .
  • Poziom 24  
    Absolutnie nie miałem nic takiego na myśli.
  • Poziom 31  
    Warto dodać żebyś szukał elektrolitycznego bipolarnego :)
  • Poziom 9  
    Dobrze, a taki kondensator rozumiem wpinać na przewodzie "+". Nie wiem na jakim poziomie bym chciał odcięcie, głos człowieka w radiu już powinien być słyszalny - rozumiem, że to dość nieszczegółowe określenie. Najdokładniej, chodzi o to aby, gdy włączę głośno muzykę to głośniki nie "pierdziały" :P wiadomo o co chodzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ok to poszukam takiego kondensatora, kupie głośniki i zobaczę co wyjdzie

a taki kondensator 200uF na jakim poziomie odetnie ?
  • Poziom 13  
    gravelet napisał:
    kondensator 200uF na jakim poziomie odetnie ?

Ok 200Hz