Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

butla a kuchenka gazowa wolnostojąca

meji 28 Jul 2010 16:28 20863 5
 • #1
  meji
  Level 11  
  Witam, mam pytanie, i wierze że mi pomożecie. Chcę kupić sobie kuchnie gazową 4-ro palnikową, z piekarnikiem elektrycznym. W związku z tym mam pytanie czy taką kuchnie mogę podłączyć z butli? czy są jakieś typy kuchni gazowej które można tylko podłączyć do butli, czy to nie ma znaczenia, wierzę że mogę liczyć na Waszą pomoc. Pozdrawiam meji
 • #2
  jacekw7
  Level 16  
  Oczywiście że tak ,chyba nie ma takich których się nie da.
  Jednakże każdy producent zaleca w przypadku podłączenia do butli z PROPANO - BUTANEM podłączenie przez serwis i jak się nie mylę to jest to warunek w przypadku jakichkolwiek reklamacji żeby okazać dokument potwierdzajacy podłączenie przez serwis.
 • #3
  rupcio
  Level 17  
  Zależnie od stosowanego gazu, należy w palnikach zastosować odpowiednie dysze. Serwisant z uprawnieniami powinien wiedzieć jakie i potrafić wyregulować palniki.
 • #4
  andk1eltd
  Level 37  
  W każdej nowej kuchni gazowej są 2 komplety dysz: na GZ i PB. Z reguły wkręcone są te do ziemnego. W instrukcji eksploatacji jest wszystko opisane. Nie ma specjalnie budowanych kuchni do konkretnego typu gazu - to tylko kwestia dysz i regulacji palników. Najczęściej po wymianie dysz obywa się bez regulacji 8-)
 • #5
  prymus122
  Level 14  
  z tego co wiem to chyba każdą można podłączyć z butli, tak jak wyżej napisane zależnie od gazu trzeba wymienić dysze.
  Co do rodzaju dyszy powinno być w instrukcji obsługi (przynajmniej w amice) regulacja palnika to również nic skomplikowanego można to zrobić samemu. Oczywiście będziesz miał do czynienia z gazem, i trzeba uważać.
  Aha no i w instrukcji też widziałem że jest jak wyregulować palnik i wymienić dyszę (w instrukcji od kuchenki Amica) tyle że jest tam napisane że powinien to robić serwisant.