Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TONSIL VOYAGER 350 + AMPLI PIONEER VSX-D1011-s

EDWARD89 28 Jul 2010 17:35 12308 93
Optex
    EDWARD89
    Level 11  
    Witam...
    Początkowo zakupiłem amplituner pioneer vsx-d1011-s..
    Amplituner posiada moc 7 x 100 Wat rms 8 ohm w trybie kina domowego oraz 2 x 120 wat rms 8 ohm w trybie stereo... Wazy ok. 20 kg.. pobór mocy to 600 wat... do tego certyfikat thx... w czasie premiery kosztował ok. 5 tys. złotych...
    Otóz mój problem polega na tym ze podłączyłem do niego tonsile voyagery 350 w trybie stereo no i musze przyznac ze grają bardzo ładnie, czysto i przyjemnie tylko jakos tak słabo na 3/4 mocy zaczynają juz charczec i nie są za głosne jak to kazdy je opisywał i w ogóle basu tez za mocno nie ma... W czym tkwi problem ??? dodam jeszcze ze w amplitunerze nie mam właczonych zadnych podbic typu loudness itd bo nie posiadam jeszcze do niego pilota... Prosze odp..
  • Optex
    basstec
    Level 34  
    Jak Ci taki sprzęt słabo gra to głośniejsze będą już tylko zeusy albo sprzęty typowo na estradę.
    EDWARD89
    Level 11  
    Dodam ze mam duzy pokój na poddaszu.. podłoga ma około 40m2 ze skosami dachu.... i do tego mam jeszcze subwoofer aktywny sony sa-w3800 to on potrafi porządnie chatą zatrześc ze na dole wszystkie meble chodzą ale te voyagery jakoś tak słabo grają.. za nim je kupiłem duzo czytałem o nich w necie i do róznych ludzi pisałem i kazdy odpowiadał ze są bardzo głosne i mają ogromny bass a tutaj jest wielke rozczarowanie....
    Normalnie przed tem miałem 2 zestawy logitech z-5500 naraz podłączone, to one poprostu zmiatają voyagery w basie i w głosności...
    RAFi X
    Level 28  
    Sprawdź ustawienia Frontów w swoim amplitunerze. Nie wiem jak tam dokładnie wygląda konfiguracja parametrów, ale w każdym razie powinny być ustawione na Large lub coś równoznacznego.
    Wydaje mi się także, że masz uruchomiony filtr górnoprzepustowy. Tzn. Voyagery dostają środek i górę pasma akustycznego, a niskie częstotliwości są kierowane na subwoofer, lub na wyjście subwoofera.
    Upewnij się, że wszystkie ustawienia są poprawnie wybrane dla tych bądź co bądź potężnych kolumn. W 40m ładnie Ci to powinno dawać.
    Studiuj manuala od tego amplitunera ;)
    Czekamy na odpowiedź.
    EDWARD89
    Level 11  
    Mam fronty ustawione na large... Jak ustawie na small to kolumny grają bez niskich tonów...Subwoofer specjalnie wyłączam zeby dalej testowac kolumny ... Kolumny ładnie grają ale naprawde nie ma sporego basu ani duzej głośności... Bedą próbowął dalej kombinowac az do skutku... Teraz zamówiłem pilot logitech harmony zebym mógł obsłuzyc dodatkowe funkcje amplitunera a w szczególnosci włączyc loudnes bo nie mozna go uruchomic bez pilota zdalnego sterowania... Kolumny jak na swoje gabaryty i zastosowane głosniki to naprawde nie ma zadnej rewelacji chyba że gdzies indziej tkwi mój błąd... Załozyłem ten post dlatego ze czytajać opinie innych ludzi wiekszość z nich pisała ze są to koumny o potęznym basie ze nie trzeba nawet subwoofera stosowac i ze potrafią naprawde głośno zagrac a u mnie jakos tego nie słysze...
  • Optex
    RAFi X
    Level 28  
    Zobacz też, czy przypadkiem nie podłączyłeś tych kolumn w przeciwfazie.
    basstec
    Level 34  
    Z tych voyagerów nie uzyskasz takiego basu jak z 2 subwooferów z Z5500.
    EDWARD89
    Level 11  
    No raczej tez tak mysle ale powiem szczerze ze bas w voyagerach nie dorównuje nawet jednemu subwooferowi z z-5500...
    A voyagery razem mają 4 x 25 na cienkiej piance a z-5500 ma 1 x 25 na bardzo duzym zawieszeniu... :) Mimo to te 4 x 25 i tak powinny robic swoje na tak duze kolumny...

Dodano po 1 [minuty]:

Kolumny są podłączone tak jak byc powinny, czarny kabel do czarnego wejscia a czerwony do czerwonego ... nawet wydaje mi sie ze jak bym to odwrotnie podłączył to efekt by był ten sam...

Dodano po 5 [minuty]:

Mój amplituner poprostu je miazdzy i to bez zadnych podbic...
    Tylko dziwie sie dlaczego jak kolumny mają po 180 a ampituner po 120 w trybie stereo... Gadałem z jednym gosciem ze sklepu elektronicznego jak kupywałem kable to on mówił ze mój amplituner ich nawet nie wykorzysta w 80% jak ma 100 wat na kanał w trybie kina domowego.. Jak przyjdzie mi pilot to wtedy włacze funkcje loudness i powiem co sie dalej dzieje...
    Pablo1964
    Moderator
    EDWARD89 wrote:

Amplituner posiada moc 7 x 100 Wat rms 8 ohm w trybie kina domowego (...) pobór mocy to 600 wat.

Po części sam sobie odpowiedziałeś. Perpetuum mobile jeszcze nie skonstruowano. Poza tym odtwarzanie muzyki jest tylko uboczną funkcją amplitunera KD. Przeczytaj.
    EDWARD89
    Level 11  
    Ale ten amplituner wypas odtwarza muze tylko te kolumny są za słabe... A po za tym ja lubie jak mi muzyka gra z kazdej strony dlatego kupiłem w tym celu amplituner !!
    basstec
    Level 34  
    Pablo1964 wrote:
    Perpetuum mobile jeszcze nie skonstruowano.

Ale założyciel tematu wysterowuje te kolumny w trybie stereo więc z tych 600W poboru zostanie sporo rezerwy :)

Pablo1964 wrote:
    odtwarzanie muzyki jest tylko uboczną funkcją amplitunera KD

W interneciku jest gdzieś relacja ze ślepego testu, w którym budżetowy amplituner do kina domowego oraz jakiś high-end odsłuchiwali w ciemno audiofile - nie usłyszeli różnicy.
    Pablo1964
    Moderator
    W interneciku jest wiele bzdur. Niektórzy wolą brzmienie boomboksa od sprzętu Hi-Fi. Wiele dzieciaków pieje pochwały, jak pięknie brzmią 4 subwoofery podłączone do samochodowego wzmacniacza. Fachowe fora służą m.in temu, żeby takie bzdury dementować.
    EDWARD89
    Level 11  
    Po za tym ziomal który mi sprzedawał amplituner zajmuje sie elektroniką od 13 lat i powiedział ze ten ampli jest w stanie na kazdym kanale pociągnąć voyagera 350 i to bez zadnego problemu czyli moge nawet podpiąc 7 x voyager 350 a pomiając to powiedział ze bardziej do tego ampli by pasowały Zeusy zeby wykorzystac jego mozliwosci... :)

Dodano po 2 [minuty]:

Początkowe moje załozeniu w stworzeniu kina doomowego było takie :
    Przody: 2 x Voyager 350
    Tyły: 2 x Voyager 350
    Centralny: Voyager 200
    Subwoofer: Sony sa-w3800
    Ampli: Pioneer vsx-d1011-s

Aktualnie posiadam wszystkie elementy oprócz tyłów ale bede musiał chyba z nich zrezygnowac dlatego ze kolumny nie spełniają moich oczekiwań...

Zanim jednak Kolega zrezygnuje z kolumn, proszę zająć się poprawieniem pisowni w swoich postach. Kolejny post napisany bez szacunku do Ojczystego języka zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.
    (dj-MatyAS)
    Pablo1964
    Moderator
    Aby osiągnąć spójne brzmienie z amplitunera KD, wszystkie kolumny powinny pochodzić z tej samej serii (nie dotyczy subwoofera). Idziesz w dobrym kierunku, może rzeczywiście trzeba poszukać lepszego rozwiązania niż Voyager. Ale zeusy zdecydowanie odradzam. Jednak dźwięk w trybie wielokananałowym nie będzie tak dynamiczny jak w przypadku wzmacniacza stereo.
    basstec
    Level 34  
    Pablo1964 wrote:
    W interneciku jest wiele bzdur. Niektórzy wolą brzmienie boomboksa od sprzętu Hi-Fi. Wiele dzieciaków pieje pochwały, jak pięknie brzmią 4 subwoofery podłączone do samochodowego wzmacniacza. Fachowe fora służą m.in temu, żeby takie bzdury dementować.

Przepraszam Pablo ale niestety w ślepych testach audiofile leżą a odrzucanie tego argumentując, że to bzdury jest taką samą bzdurą.
    Jestem na 1000% przekonany, że 99,9% elektrodowych znawców w ślepym teście nie odróżni wzmacniacza za 2k od tego za 20k.

Kończąc off-top powracam do tematu i proponuję koledze EDWARD89 rozejrzeć się za innymi kolumnami, z tych chyba po prostu więcej nie wyciągniesz.
    EDWARD89
    Level 11  
    Ale teraz juz schodzimy troche z tametu moim głownym pyatniem tutaj jest dlaczego Voyagery 350 wypadają tak słabo ??
    Z opisów innych ludzi wynika ze to naprawde produkt godny polecenia w tej klasie cenowej .. Myslałem ze jak je podłącze to nie bede mógł wysiedziec na połowie mocy bo bedzie tak głosno i mocno a tutaj jak rozkręce na maxa to naprawde nie ma zadnej rewelacji w głosności dzwieku a naprawde nieraz lubie sobie chwilke muzy posłuchac ze mnie cała ulica słyszy tak jak to robiłem w wykonaniu 2 zestawów z-5500 ...
    Dlatego teraz próbuje stworzyc mocniejszy zestaw od poprzedniego ale narazie mi to nie wychodzi, jedynie mam poteżną podstawę basową którą jest sony sa-w3800 który miazdzy dwa subwoofery logitecha ale teraz szukam solidnej podstawy głośnosći zeby przebic te 10 satelitek od z-5500...
    Pablo1964
    Moderator
    basstec - zamiast powielać bzdury proszę o podanie linku do artykułu, na który się powołujesz. Wtedy będziemy mogli dyskutować.
    EDWARD89 - Obawiam się, że pójście w stronę zakupu mocniejszych kolumn nic nie pomoże w tym przypadku. Zanim podejmiesz decyzję, pożycz od kogoś dobry wzmacniacz stereo i podłącz do niego swoje kolumny. Opisz wrażenia.
    EDWARD89
    Level 11  
    Przesyłam tutaj opis amplitunera pioneer vsx-D2011 - to jest identyczny model jak mój tylko ze ten dodatkowo ma wejscie usb i pare dodatkowych gniazd oraz pilot z wyswietlaczem a reszta jest identyczna... i zeby potwierdzic ze mój amplituner to nie jest jakiś złom ... !! PROSZE PRZECZYTAC I USTUSUNKOWAC SIE DO TEGO OPISU... :)

PIONEER VSX-D2011, WYSOKIEJ KLASY TOPOWY MODEL AMPLITUNERA, DŹWIĘK PRZESTRZENNY OPARTY O DEKODERY DOLBY PRO LOGIC II MOVIE & MUSIC, DOLBY DIGITAL, DOLBY DIGITAL SURROUND EX, DTS, DTS ES, DTS NEO:6, DTS 96/24, THX SURROUND EX, CERTYFIKAT THX CINEMA LUCAS FILM, AIR STUDIOS MONITOR, OGROMNA MOC 7 X 100W / 8OHM, NAJWYŻEJ KLASY KOMPONENTY ELEKTRONICZNE, BI-AMPING, NIECODZIENNE WRAŻENIA ODSŁUCHOWE (TAKŻE PRZY STEREO !!!), MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA KOMPUTERA - PORT USB, KALIBRACJA MIKROFONEM, MULTIMEDIALNY, PODŚWIETLANY PILOT Z WYŚWIETLACZEM LCD, TUNER FM Z SYSTEMEM RDS EON, MASA FUNKCJI I USTAWIEŃ, PIĘKNY SREBRNY KOLOR, POBÓR MOCY 600W, WAGA 19,6 KG,

Wstęp. Przedmiotem sprzedaży jest wysokiej klasy wzmacniacz av / amplituner firmy Pioneer. To wysoki model serii, któremu nie dorównują nowe wzmacniacze av i amplitunery w cenie do 3-4 tys zł. Wyższym modelem w tej linii Pioneera był już tylko VSA-AX10, który na rynku wtórnym osiąga wartość ok. 3000zł. Sprzedawany model amplitunera w momencie premiery kosztował około 6000 zł. Ten sprzęt, to coś więcej niż zwykły amplituner - to bezkompromisowe urządzenie Pioneera.

Kino Domowe. Pioneer VSX-D2011 to amplituner, co możemy stwierdzić dzięki obecności radia. Jednakże model ten predysponuje raczej do nazwy wysokiej klasy wzmacniacza av. Urządzenie posiada wszystkie znane i dostępne dekodery, poza technologią HDMI. Obecne są zatem Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II (do odsłuchu w trybie filmowym i muzycznym), Dolby Digital Surround EX, DTS ES (Discrete i Matrix), DTS NEO:6, DTS 96/24 i ceniony certyfikat Lucas Film THX SURROUND EX. Ten ostatni podkreśla klasę sprzętu - otrzymują go wyłącznie najlepsze produkty, najbardziej cenionych producentów. Nic więc dziwnego, że VSX-D2011 doskonale spisuje się w trybie kina domowego. Doskonała przestrzeń i wierne odtworzenie planu filmowego w połączeniu z wysoką mocą i dynamiką dają niesamowite emocje i przyjemność. Tego jednak można było się po tym wzmacniaczu spodziewać... Urządzenie posiada 7 końcówek mocy, które osiągają niebagatelną wartość 7 X 100 W / 8OHM, co umożliwia budowę kina domowego w systemie 7.1 lub 5.1 z dodatkową drugą strefą, możliwe jest także stworzenie systemu 5.1, w którym kolumny frontowe pracować będą w trybie BI-AMPING.

Stereo / Stereo 5.1. Osobiście, dla mnie wielkim zaskoczeniem są umiejętności tego urządzenia w trybie ...stereo. Warto zadać sobie tutaj pytanie: czy urządzenie do kina domowego może się sprawdzać w stereo?? Fakt, że to na dobrą sprawę niemal niemożliwe. Ale mamy do czynienia z jednym z nielicznych wyjątków. Dwukanałowy dźwięk VSX-D2011 mógłby z powodzeniem startować w szranki z drogimi konstrukcjami stereofonicznymi. Jak już krótko wspomniałem, amplituner umożliwia BI-AMPING. Potrzebne są tylko odpowiednie kolumny. Oddzielenie napięcia sekcji bassowej kolumn od poziomu napięcia kopułek przekłada się na doskonały efekt. Dźwięk stereo, o którym mowa jest niezwykle szeroki jak i głęboki, jednym słowem WIELKI i BARDZO PRZESTRZENNY. Niesamowicie odczuwalna jest liczba szczegółów - słychać w utworach dźwięki, o których wcześniej nie miałem bladego pojęcia, każdą płytę odkrywa się na nowo. Muzyka wciąga i uzależnia, jest niezwykle miła dla ucha i absolutnie niemęcząca. Grze towarzyszy b. dobrze kontrolowany bass, który się nie narzuca, nie psuje atmosfery, ale uderza zdecydowanie i mocno, wtedy kiedy trzeba. To oczywiście moja subiektywna ocena. Wydaję mi się jednak, że każdy kolejny słuchacz wydałby niegorszą opinię.

Jakość / cena. Oczywiście wszystkie niższe modele VSX-**11 są sporo mniej zaawansowane w każdej kwestii od VSX-D2011, nie ma zatem sensu ich porównywanie. Należy przyznać, że sprzedawany amplituner, wg nomenklatury Pioneera należy do "dwutysięczników", a te należy przyznać na Allegro są rzadkością. Nowsze modele z półki "1000", tzn VSX-1016V czy VSX-1019AH, choć mają już HDMI, są znacznie gorzej wykonane (np plastikowe fronty), ważą ponad połowę mniej (ok. 9kg) i grają o połowę gorzej. Znacznie lepiej jest jeśli chodzi o młodszego "brata" VSX-2016AV, odchudzony względem VSX-D2011 został "tylko" o 5kg i choć na funkcjonalności nic nie ubyło, także nie może poszczycić się już takim wykonaniem jak i jakością dźwięku jak VSX-D2011. Nie sądzę przy tym, że dosłownie nic nie pobije VSX-D2011. Są przecież najdroższe, super referencyjne wzmacniacze av, kosztujące do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale czy każdemu potrzeba 10-cio kanałowej końcówki mocy, 20 złączy HDMI i WiFi we wzmacniaczu?? Warto sobie na to pytanie odpowiedzieć, bo można wydać o wiele mniej, a mimo to cieszyć się niesamowitym dźwiękiem najwyższej jakości !!!

Budowa / wyposażenie. Budowa tego urządzenia jest w stanie powiedzieć bardzo wiele. Niełatwo przenieść karton z tym kolosem (waga z kartonem to ponad 20kg). Sprzęt dostał najwyższej klasy podzespoły - wewnątrz potężne radiatory i ogromne transformatory , osiągające 600 W mocy. We wzmacniaczu mieszczą się także dwa wielkie kondensatory filtrujące każdy po 22 000uF oraz zainstalowane z przodu i z tyłu ultra ciche wentylatory. Nie sposób także nie zauważyć dwóch wysokiej klasy układów Motoroli, odpowiadających za sekcję cyfrową. Na zewnątrz także "nielekko" - potężna i bardzo stabilna podstawa (wreszcie byle co nie utrzyma takiej masy) i panel przedni z grubej blachy aluminium wraz z otwieraną klapką. Tył wzmacniacza robi niemniejsze wrażenie - znajduje się tam spora liczba wejść i wyjść typu RCA (w tym także wyjścia sygnałowe na kilka końcówek mocy), kompozytowych, S-Video, cyfrowych: elektrycznych i światłowodowych oraz b. dobrze wykonana sekcja zakrętek głośnikowych. O ile poprzednie stanowią standardowe wyposażenie, o tyle gniazdo USB jest atrakcją - pozwala na bezstratny odsłuch muzyki z komputera. Należy tu też wspomnieć o pilocie - jest bardzo dobrze wykonany, posiada dobrze rozmieszczone przyciski, jest multi-funkcyjny, pozwala sterować wieloma urządzeniami kilkudziesięciu mniej i bardziej popularnych producentów. Amplituner posiada masę funkcji - jest oczywiście RDS w odbiorniku radiowym. Tutaj dodam, że samo radio posiada doskonałą czułość już na prowizorycznej antenie - kawałku kabla. Dostosowywanie parametrów poszczególnych kolumn do pomieszczenia umożliwia kalibracja za pomocą mikrofonu. Ponadto programowanie wejść, selekcja impedancji, Hi-Bit - lepsza reprodukcja jakości z źródła, programy tematyczne DSP dla filmu i muzyki, pełne przystosowanie do DVD-Audio. Wzmacniacz posiada korektor 63Hz - 11,3kHz, co umożliwia precyzyjne dostosowanie barwy dźwięku do upodobań. Oprócz tego masa innych, mniej i bardziej istotnych funkcji, które warto poznawać wertując dziesiątki stron instrukcji. Taka budowa i tak bogate wyposażenie robi wrażenie.

Wygląd. Design urządzenia jest niebanalny. Pięknie prezentuje się front wykonany oczywiście z aluminium. Pod purystycznie wyglądającą klapką kryją się przyciski wielu funkcji. Uwagę przykuwają dwie masywne gałki, po środku mieści się wyświetlacz prezentujący pokaźną ilość informacji. Jest bardzo czytelny - jasne i wysoko-kontrastowe podświetlenie umożliwia odczytywanie informacji z odległości nawet kilku metrów. Pilot natomiast posiada piękne podświetlenie wszystkich przycisków na czerwono i podświetlany pomarańczowym kolorem wyświetlacz LCD. Amplituner wygląda elegancko, z pewnością doskonale będzie się prezentował pośród reszty urządzeń. Cóż zdobi lepiej salon niż piękne urządzenie av w srebrnym kolorze?

Konkluzja. VSX-D2011 to sprzęt dla osoby ciekawej i rządnej wrażeń, która za niewielkie pieniądze chce posiadać najwyżej klasy kino domowe 7.1 z certyfikatem THX, a jednocześnie ma zapędy melomana, kocha muzykę i pragnie ciągle odkrywać ją na nowo.
    Pablo1964
    Moderator
    Nie wiem czy ten opis cokolwiek pomoże w temacie. Przecież chyba nie zamierzasz słuchać szelestu kartki z tekstem? Posłuchaj tych kolumn z innym wzmacniaczem, amplitunera z innymi kolumnami. Nie ma innego wyjścia.
    EDWARD89
    Level 11  
    Racja spróbuje tak zrobic...
    Tylko ze nie mam do dyzpozyci zadnego wzmacniacza...
    A do amplitunera podłączałem kolumny od wiezy stereo to musze przyznac ze na amplitunerze grały o wiele czyściej, ładniej i głosniej niz na tej wiezy... Były to kolumny od wiezy Aiwa JAX-T7... Swojego czasu był to bardzo drogi model jak na tamte lata produkcji... :)

Dodano po 2 [minuty]:

A opis amplitunera dodałem dlatego zeby pokazac ze ten amplituner to nie jest byle cos tylko porządna konstrukcja... :)
    Pablo1964
    Moderator
    Nikt nie powiedział, że to jest byle co. A że niektórzy słyszą różnicę pomiędzy amplitunerem KD a wzmacniaczem.... bywa. Cóż, każda rzecz ma swoje przeznaczenie i do tego jest najlepsza. Samochód jest przecież bardziej stabilny a wiele osób twierdzi, że więcej wrażeń daje jazda motocyklem. ;-)
    globus1987
    Level 29  
    Opis jak dla mnie jest śmieszny dla tego, ze nie pisze go jakiś posiadacz owego ampli tylko ktoś kto chcę go sprzedać a wtedy wiadomo różniej ciemnoty musi nawciskać aby to sprzedać bo jak wiemy konkurencja nie śpi. A co do twojego ampli to nie ma on 2x 120w przy 8ohm tylko 100W +100W (20 - 20kHz, 0.09%, 8 Ohm) i to podaje sam producent bo chyba nie obchodzi cię moc przy sygnale testowym 1khz .Aha moc jest podawana przy wysterowanym jednym kanale więc nie wygląda to już tak pięknie. Bo chyba nie sądzisz , iż wzmacniacz daje 7x 100 a pobiera 600w?. To by było nie możliwe ze strony technicznej. Jeśli zależy ci na dobrym i mocnym dźwięku to powinieneś pomyśleć nad wzmacniaczem. Jeśli lubisz moc kup sobie przykładowo Yamahe ax-900 ma moc 140w przy 8ohm i wtedy zobaczysz jak amplitunery cienko grają w porównaniu do wzmacniaczy a dlaczego bo nie są do tego stworzone. I od razu zapomnisz o zmianie kolumn możesz być pewien. To tak jak byś kupił samochód dostawczy i dziwił się czemu nie ma dobrych osiągów w porównaniu do sportowych samochodów myślał byś sobie przecież ma duży silnik, mnóstwo koni mech i takie tam. Wszystko ma swoje zastosowanie i to, ze ten ampli odtwarza muzyke to jakby tylko funkcja. Dlatego chociażby Pablo przy wyborze sprzętu podrzuca temat Stereo/kd a to dla tego, że trzeba wybrać coś co nam potrzebne tzn. Jeśli słuchamy muzyki nie potrzebny nam amplituner kd bo muzyka jest w trybie stereo i jest kodowana dla 2 głośników więc potrzebny nam wzmacniacz/ampli stereo. Jeśli chcemy oglądać filmy potrzebne nam efekty przestrzenne to potrzebny nam apm kd i zrozumcie to wreszcie ludzie. Każda rzecz jest do czegoś nie ma takiej rzeczy która jest do wszystkiego bo jeśli coś jest do wszystkiego do jest też do niczego.

EDWARD89 wrote:
    Ale ten amplituner wypas odtwarza muze tylko te kolumny są za słabe... A po za tym ja lubie jak mi muzyka gra z kazdej strony dlatego kupiłem w tym celu amplituner !!

A ja twierdze, że to amplituner jest za słaby a nawet jestem tego pewien. Kupiłeś amplituner kd teraz widzisz ile to w muzyce jest warte.

EDWARD89 wrote:
    Po za tym ziomal który mi sprzedawał amplituner zajmuje sie elektroniką od 13 lat i powiedział ze ten ampli jest w stanie na kazdym kanale pociągnąć voyagera 350 i to bez zadnego problemu czyli moge nawet podpiąc 7 x voyager 350 a pomiając to powiedział ze bardziej do tego ampli by pasowały Zeusy zeby wykorzystac jego mozliwosci... :)

Ten twój ZIOMAL na opowiadał ci niezłych bzdur. I jeśli chce podłączać zeusy do takiego sprzętu to widzę jaki z niego spec. I jeśli ten ampli jest taki boski to po co ten twój Ziomal ci go sprzedał?, zastanów się. I słuchaj ludzi na forum bo z tego co widzę mają większą wiedzę na ten temat niż twój ziomal, który zrobił wszystko żebyś łyknoł ta historyjkę. [/b]
    EDWARD89
    Level 11  
    Hehe widze zawodwiec sie teraz wypowiedział moze i masz racje ja tego nie neguje ... ziomal co mi sprzedawał amplituner to takze handlarz takimi towarami i dlatego mi go sprzedał... :)

Dodano po 3 [minuty]:

Własnie potrzebne mi sa rady fachowców dlatego załozyłem ten post...
    Spróbuje jak bedę miał gdzies mozliwośc podpiąć kolumny pod wzmacniacz i wtedy zobacze jak to gra ale nie wydaje mi sie zeby było o niebo lepiej...
    globus1987
    Level 29  
    EDWARD89 wrote:
    Hehe widze zawodwiec sie teraz wypowiedział moze i masz racje ja tego nie neguje ... ziomal co mi sprzedawał amplituner to takze handlarz takimi towarami i dlatego mi go sprzedał... :)

No to już wszystko się wyjaśniło. Dobra gadka pół sukcesu
    Ja ci wyjaśniłem w czym leży problem podepnij to pod porządny wzmacniacz o mocy min 100w przy 8ohm.A zobaczysz, że wywalisz ten ampli dosłownie przez okno. A w ogóle to w ilu m2 grają te kolumny?.
    EDWARD89
    Level 11  
    Kolumny grają w pokoju na poddaszu... podłoga ma ok 40 m2 ze skosami dachu... Ale nie wydaje mi sie zeby ten amplituner az tak był słaby do tych kolumn... Ampli gra z nimi bez zadnych podbic typu loudness itd. a na 3/4 mocy one juz harczą ... Czy to jest wina ampli czy kolumny juz wysiadają ??

Dodano po 11 [minuty]:

Przeczytaj równiez wyzej jakie były moje załozenia w budowie kina domowego...
    Samym wzmacniaczem stero i 2 voyagerami 350 napewno tego nie osiągne co chciałbym... :)
    globus1987
    Level 29  
    To, że kolumny charczą to nie znaczy, że one już wysiadają tylko wzmacniacz nie ma mocy lub jest już przesterowywany. Czemu każdy amator sprzętu audio jeśli kolumny, głośniki charczą doszukuje się w nich winy a nie we wzmacniaczu z powodu małej mocy, przesterowywania sygnału.
    EDWARD89
    Level 11  
    No to Twoim skromnym zdaniem to ze kolumny grają w miare słabo jest wina amplitunera ??
    A moze ja mam tak wygórowane wymagania w odnośnie dzwieku ze moze one dobrze grają a mi sie wydaje ze słabo ??
    Powtórze ze miałem przed tym dwa zestawy logitech z-5500 podłączone naraz i one poprostu miazdzyły voyagery pod kazdym względem !!
    I teraz mi powiedz czy nawet jak podłącze voyagery pod wypasiony wzmacniacz czy one mi przebiją z-5500 oczywiscie odpowiedz jezeli ich słuchałes !!!
    basstec
    Level 34  
    globus1987 wrote:
    ...podepnij to pod porządny wzmacniacz o mocy min 100w przy 8ohm.A zobaczysz, że wywalisz ten ampli dosłownie przez okno....

Jak ja lubię takie głupie rady. Ten amplituner nie zagra tak jak wzmacniacze stereo za tą samą cenę ale też nie kosztował 500zł kiedyś tylko kilka tysięcy więc bez przesady. Poleć mu może od razu końcówkę mocy na estradę z 200rms na kanał co? Będzie high-end jak diabli.

Dodano po 8 [minuty]:

Teraz tak sobie pomyślałem, te voyagery nie były przypadkiem regenerowane? Według danych mają skuteczność 92db, powinno być bardzo głośno nawet jeżeli dźwięk nie był by najwyższych lotów.
    EDWARD89
    Level 11  
    Nie były regenerowane ale ja mam zamiar w najblizszym czasie jak bedzie nagły przypłów gótówki je zregenerowac tzn. wymienic zawieszenia i nic wiecej i to tylko w niskotonowych... :)